Pondělí , 27 března 2023

Nový dům Tesly za 15 000 $ pro udržitelný život

Soběstačné domy Tesla od Elona Muska začínají na 15 000 dolarech.

Společnost Tesla od svého založení v roce 2003 vytváří produkty a služby pro udržitelný život. Není tedy překvapením, že jejich nový dům za 15 000 $ (původně plánovaný na 33 000 $) je mimořádně ekologický dům pro masy.

Co je Tesla Energy?

Tesla Energy je nová sada baterií navržená pro ukládání udržitelné energie na místě. Nejdostupnější varianta – Powerwall – je navržena tak, aby fungovala ve spojení se solárními panely a poskytovala záložní energii, když vaše rozvodné sítě vypadnou.

Tesla Powerwall

Větší Powerpack je zacílen na komerční zákazníky, jako jsou velké podniky nebo města, která mohou využívat úložné systémy vázané na síť ke snížení nákladů a zároveň zvýšit celkovou udržitelnost. Cena všech produktů Tesla Energy začíná na pouhých 3 500 USD za 10 kWh pro Powerwall a dále se zvyšuje v závislosti na velikosti a kapacitě. Snažíme se zásadně změnit spotřebu energie tím, že říkáme, že už nemusíte spalovat fosilní paliva, nemusíte být závislí na energetických společnostech, řekl Elon Musk. Měli byste být schopni vyrábět svou energii všude, kam jdete.

Bez ohledu na to, kde žijete, pokud jste připojení k síti, která vyrábí spoustu větrné a solární elektřiny,  pak je to v pořádku, protože chceme snížit emise CO2. Budete  to mít vždy s sebou, ať jste kdekoli, takže pokud se něco stane – například hurikán zničí váš dům a vyřadí energii – vaše baterie Tesla může zachránit váš domov…S Tesla Energy chceme obrátit věci vzhůru nohama. Místo používání špinavé energie pro dopravu – vyzkoušejte čistou energii!

Pro koho je Tesla Energy určena?

Zatímco Tesla může být nejlépe známá jako společnost, která vyrábí elektrická auta a baterie pro jejich pohon, navrhuje a prodává také nejrůznější další zařízení.

Společnost má solární panely, nástěnné bateriové sady pro ukládání energie, kterou vyrábí mimo špičku, velké baterie, které lze integrovat do nových staveb nebo dovybavit stávající domy a podniky. A nyní přichází zpráva, že Tesla vyrábí udržitelné domy. Vyrábí cenově dostupný dům navržený pro udržitelný život, který je postaven na platformě zvané Tesla Energy. Návrh domu zahrnuje všechny druhy užitečných příslušenství včetně světel a spotřebičů napájených solární energií.

Všechny tyto funkce mu umožňují vyrábět více energie, než potřebuje, a přitom stále stojí méně než většina domů.

Více o Teslově novém domě:

Upozorňování na zelené technologie není pro společnost Tesla od Elona Muska novou oblastí. V loňském roce spolupracovala se společností SolarCity Corp., kterou rovněž provozuje Musk, na prodeji solárního střešního panelu, jehož cena konkuruje běžným střešním panelům, uvádí Bloomberg News. Ceny začínají na 21 dolarech za čtvereční stopu  a stoupají do pěticiferných hodnot v závislosti na tom, kolik elektřiny chcete, aby váš dům produkoval elektřinu během své 30ti leté životnosti, uvádí se na webových stránkách SolarCity.

Kolik stojí dům Tesla?

Pravděpodobně jste slyšeli o Elonu Muskovi a Tesle, kteří změnili způsob, jakým se dostáváme z bodu A do bodu B.

Možná nevíte, že se také snaží změnit to, jak žijeme. Od solárních panelů na každé střeše až po elektrická auta v každé garáži – hledí do budoucnosti, kde se naše planeta nestane ekologicky zpustošenou. Nejnovější krok? Cenově dostupné zelené domy postavené společností Tesla! Jejich první model byl právě odhalen v Kalifornii a stojí 15 000 dolarů. Vyrábí se ze standardních dílů (jako je překližka a polyuretanová izolace), které pomáhají udržovat věci cenově dostupné a zároveň jsou ultramoderní. Uvnitř je spousta místa, takže dobře poslouží jako byt nebo dům. Váš nový domov bude vybaven vším, co potřebujete: sprchou, postelí a spoustou prostoru pro kuchyňské vybavení – vše napájeno bezplatnou solární energií! Pojďme se podívat na to, proč tyto udržitelné domy fungují.

Měli byste si koupit dům Tesla?

Elon Musk vám chce prodat dům. A ani to nebude stát tolik.

Zakladatel Tesly odhalil nejnovější plány své elektromobilové společnosti na akci ve středu večer v Los Angeles. Tentokrát Musk přebírá obnovitelnou energii a udržitelný život s domy Tesla – 100% soběstačnými obydlími, která přicházejí se solárními panely a technologií bateriového úložiště zabudovanou do napájení vašich světel, spotřebičů a dalších. Začíná na 49 000 $, ale může stát i více v závislosti na tom, kolik místa potřebujete, a samozřejmě pokud přidáte doplňky, jako je střešní paluba nebo extrasolární dlaždice. I když mnoho z těchto nových produktů od Tesly nebude dodáváno dříve než v roce 2023 (nebo později), měli jsme spoustu otázek ohledně Muskových nápadů, a tak jsme se obrátili na Teslu pro podrobnosti.

Zde jsou odpovědi na všechny naše palčivé otázky. I když se v tomto směru již vyskytlo mnoho problémů a zpoždění s vozy Tesla, není důvod si myslet, že Tesla nedokáže posunout dostupné baterie a solární technologie ještě dále, než kde jsou nyní. Takže se připravte: Pokud vše půjde podle plánu (a někdy se to povede), mohli bychom se do roku 2022 dočkat životaschopných velkých domácích bateriových sad – to by mohlo znamenat navždy menší spoléhání se na tradiční dodavatele.

Mohu použít svůj stávající dům k ukládání elektřiny ze solárních panelů?

Ano. Tomu se říká energetická arbitráž a dává to velký smysl.

Cena akumulované elektřiny by závisela na tom, kolik vyrobíte oproti tomu, kolik můžete spotřebovat v danou chvíli, a také na tom, kolik vám za vaši energii účtují za kWh a jak daleko od nich je váš dům. Pokud by se našlo dost lidí, kteří by to udělali a nabili své elektromobily přes noc, mohli by eliminovat téměř veškerou spotřebu v energetické špičce (nebo by za to dostali zaplaceno od své společnosti), což by pomohlo společnostem uspokojit období špičky mnohem snadněji, protože by nemuseli postavit tolik elektráren, aby se s tím vypořádaly.

To by mohlo snížit účty za elektřinu všem, ale zejména těm, kteří by měly solární panely, protože by dostávali zaplaceno místo toho, aby platili někomu jinému, za vyrobenou nevyužitou elektřinu. Nevím sice konkrétně, jak chce Tesla implementovat nabíjení elektromobilů pomocí řad solárních panelů, ale předpokládám, že během denního světla, kdy většina lidí není doma a možná když v okolí budou pouze elektromobily, což bude pravděpodobně znamenat, že dostanete zaplaceno více za dodanou elektřinu do vaší baterie ve srovnání s tím, kdyby všichni dorazili domů z práce kolem 18:00 v noci nebo tak nějak a neměli přes den čas na dobití, než by později večer zase vyrazili. Zní to, jako by to byl chytrý obchodní model i z hlediska služeb.

Je moje současná střecha dost dobrá pro solární panely?

Solárními panely lze vybavit střechy všech tvarů a velikostí. Někdy ale majitelé domů váhají, zda je nainstalovat na starší střechu;

nechtějí utrácet tisíce dolarů za novou střechu, jen aby mohli ušetřit nějaké peníze za elektřinu. Ale opravdu potřebujete novou střechu? Pro ty, kteří si nejsou jisti, zde je několik otázek, které byste si měli položit: Z čeho je moje střecha vyrobena? Má šindele nebo dlaždice? Pokud ano, o jaký druh šindele nebo dlaždice se jedná? Je to dřevo nebo kov? Jsou v jeho základu nějaké viditelné praskliny? Starší střechy mají trvanlivost 10-20 let, než potřebují výměnu; pokud byl váš dům postaven po roce 2010, měl by mít životnost alespoň 50 let.

To znamená, že v závislosti na vašem klimatu (více deště/sněžení znamená rychlejší zhoršování stavu) může být 15 let stará střecha již opotřebovaná. I když ne každý s námi bude souhlasit, doporučujeme získat odhady od různých dodavatelů, abyste zjistili, zda budete nebo nebudete v dohledné době potřebovat novou střechu. Může se velmi dobře ukázat, že ten váš je dostatečně pevný! Usnadní vám to rozhodování, zda má pro vás investice do solární energie smysl, či nikoli… když ne teď, tak možná později, až budete vědět, zda v té staré věci ještě zůstal život!

Jak dlouho vydrží moje solární panely?

Často se nás ptají na životnost solárních panelů. Jak dlouho vydrží moje solární panely?

Odpověď závisí na místním klimatu a podmínkách. Ale obecně platí, že vaše solární panely by měly vydržet 20-25 let nebo více! Podívejme se na několik faktorů, které mohou ovlivnit, jak dlouho vaše panely vydrží: Silnější sněžení a led – Pokud žijete v oblasti, kde dochází k silnějšímu sněžení a ledu než obvykle, možná se budete chtít zeptat svého instalačního technika, zda používají top kvalitní solární panely, které odolávají velkému zatížení sněhem. Obecně doporučujeme podívat se na značky jako Canadian Solar nebo Kyocera Solar Panels. V závislosti na tom, kde žijete, je však možné, že někteří výrobci mají lepší nosnost než jiní.

Dobrý dodavatel vám bude schopen říci, které panely jsou dimenzovány pro velké zatížení sněhem.

Krupobití – Krupobití není špatné jen pro auta; je to také špatné pro solární panely. Je známo, že poškození krupobitím ničí celá pole solarních panelů, takže je opět důležité vybrat si vysoce kvalitní solární panel, který byl testován krupobitím a prokázal, že je v průběhu času schopen dobře snášet krupobití (větší životnost).

Poškození větrem a selhání věží – Většina dodavatelů dnes používá poměrně silné věže, které vydrží značné poryvy větru (obvykle až 90+ MPH). K poruchám věže však občas dochází, když se zřítí stromy nebo velká nákladní auta narazí do věží a věže se zřítí dolů.

Je snazší financovat systém solárních panelů než elektromobil?

Nová solární střecha Tesly mění hru. Konečně umožňuje majitelům domů vyměnit zastřešení za esteticky příjemnou a trvanlivou alternativu – takovou, která je shodou okolností vyrobena také ze solárních panelů.

Nejen to, ale protože vyrábí elektřinu pro napájení vašeho domu a domácího bateriového úložného systému, má Tesla vestavěnou přidanou hodnotu: můžete napájet svůj domov 100% obnovitelnou energií a snížit svůj účet za elektřinu. Jak je to tedy ve srovnání s financováním elektromobilu Tesla? No… to záleží na tom, kolik najedeš! Tesla Model S 75D stojí mezi 75,00 – 90 000 $ po odpočtu federální daně a zahrnuje dojezd 300+ mil (483+ km).

Domácí baterie Tesla Powerwall 2 začíná na zhruba 6 500 dolarech (po daňových slevách) a měla by vám poskytnout klid v duši v případě dlouhého období bez slunečního svitu nebo v případě, že všichni ve vaší domácnosti chtějí něco používat najednou (elektrická sušička + myčka + pračka + počítač). Financování přes SolarCity nebo jiného poskytovatele by vás pravděpodobně stálo někde kolem 30 000 – 35 000 $ celkových nákladů (včetně instalace), což je stále levnější než většina elektromobilů. Ceny by samozřejmě mohly časem klesat, protože poptávka roste, takže zůstaňte naladěni! Řada baterií Tesla je navíc kompatibilní s dalšími produkty SolarCity včetně systémů solárních panelů a invertorů. Tyto doplňky výrazně sníží náklady na instalaci a zároveň poskytují více všestrannosti v době nízkého nebo žádného slunce.

S nově oznámeným úvěrovým plánem Tesly (odkaz níže) může být splácení těchto systémů ve skutečnosti jednodušší než splácení vaších elektrovoltů každý měsíc! Sečteno a podtrženo, pokud hledáte způsoby, jak žít ekologicky, aniž byste zruinovali banku, nejnovější inovace Tesly mohou právě poskytnout to, co potřebujete. Nejprve si ale udělejte domácí úkol – Musk řekl, že klidně spí, protože ví, že lidé používají jeho produkty zodpovědně; To, že si je nemůže dovolit, neznamená, že se někdo dostatečně nesnaží! Proč se Tesla dostala do domácích baterií a střešních tašek: Když generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk loni v říjnu představil nové solární šindelové tašky společnosti, poznamenal, že byly navrženy tak, aby vypadaly dobře i bez solárních článků napodobováním tradičních střešních materiálů.

Teď už víme proč. V pátek večer Bloomberg oznámil, že Tesla začala přijímat objednávky na dvě různé verze svých střech ze skleněných tašek – a každá stojí méně než polovinu toho, co dnes instalace srovnatelných fotovoltaických systémů jinde na střeše. Zákazníci musí požádat o zařazení do pořadníku a zaplatit zálohu 1 000 $, aby si zarezervovali své místo ve frontě. Tesla poté začne upravovat návrhy před plánováním instalací, což se pravděpodobně nestane dříve než někdy v příštím roce. Solární střecha Tesla je cenově dostupná (téměř): Jedna z nabídek solárních střech Tesla přichází se třemi vrstvami: ultraúčinné skleněné dlaždice, texturovaná ochranná vrstva, která připomíná břidlicovou nebo terakotovou střechu, a solární článeky zabudované do toho všeho. Tesla odhaduje, že instalace střechy založené na jejím prototypu solárního střešního modulu by stála asi 42 dolarů na čtvereční stopu – levnější než standardní asfaltové šindele a rozhodně méně než jakákoliv kovová nebo břidlicová střecha, kterou byste dnes mohli nainstalovat na svůj dům.

Střecha tesly: https://www.tesla.com/solarroof

Zdroj: techyfiction.com

Elon Musk staví skládací, cenově dostupné a energeticky nezávislé domy. Pusťte si automatické české titulky:

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.