Středa , 31 května 2023

Pelyněk obecný pro chronicky slabé spáče

Pelyněk obecný pro chronicky slabé spáče

Existuje řada bylin označovaných jako nerviny (uklidňující nervový systém), a proto jsou uváděny jako účinné při poruchách spánku. I když to může být částečně pravda, jsem si jistý, že mnoho lidí vyzkoušelo různé patentované bylinné směsi na spaní, aniž by dosáhli úplného a trvalého návratu k normálnímu a zdravému spánkovému režimu.

Důvodem je to, že zatímco jakákoli daná skupina lidí může trpět nespavostí, důvody tohoto stavu a typy nespavosti, kterou trpí, se budou vždy lišit od jedné osoby k druhé.

Brokovnicový přístup předepisování směsi nervinů často povede ke zlepšení pacientova stavu, ale tato zlepšení nebudou mít tendenci být hluboce účinná nebo dlouhotrvající.

Foto: Pelyněk obecný (Artemisia vulgaris) není specifický pro typ lidí trpících nespavostí, kteří nemohou usnout. Spíše je pro ty, kteří jsou chronicky slabými spáči. (Public Domain)

Pokud má dojít ke skutečné změně, je nutné posoudit konkrétní typ nespavosti, kterou pacient trpí. Poté lze předepsat nervin, který je pro danou osobu specifický. Zatímco nerviny budou předepisovány společně, vždy bude existovat jeden nervin, který je specifický pro každého člověka.

Pelyněk obecný (Artemisia vulgaris) není specifický pro typ lidí trpících nespavostí, kteří nemohou usnout. Spíše je pro ty, kteří jsou chronicky lehkými spáči.

Jejich partnerům se může zdát, jako by lehcí spáči blaženě chrápali, ale tito lidé obvykle dokážou vnímat každý hluk, který zazněl během noci: sousedé, když se po půlnoci vraceli domů, nebo kočka, která ve 2:00 převrhla odpadkový koš.

Jejich těla spí, ale jejich mysl se nikdy úplně nevypne. Duševní únava, která z toho vyplývá, může způsobit problémy s koncentrací a často tito lidé mají potíže s řečí. Není neobvyklé, že jsou v důsledku toho pomalu se účící již v mládí svého života.

U těchto typů je tomu ale naopak, protože se obvykle jedná o vysoce inteligentní jedince, jejichž jazyková neobratnost a zjevná nesoustředěnost popírá neuvěřitelně agilní a kreativní mysl. Kreativní brilantnost těchto typů se obvykle projeví až v pozdním dospívání nebo na počátku 20-ti let.

Další charakteristikou je vysoce rozvinuté uvědomění v pěti smyslech. Ovlivní je jasná světla a často si nasadí sluneční brýle, než vyjdou ze dveří.

Zvuk, vůně, chuť a dotek jsou také citlivější než obvykle a tato nadměrná stimulace přispívá k tomu, že nejsou schopni v noci vypnout, když přijde čas na skutečně klidný spánek. Náměsíčnost je také běžná v dětství a někdy přetrvává až do dospělosti.

Pro tento typ lidí je Pelyněk obecný to, co přinese v noci skutečný spánek s doprovázející energií, kterou lze očekávat od skutečného odpočinku.

Pelyněk má vysoký obsah fosforečnanů hořčíku, draslíku a vápníku, které jsou nezbytné pro zdraví a odolnost nervového systému. Vitamin B6 je také přítomen, což z pelyňku dělá nervové tonikum a antispasmodikum a také mu dává roli při regulaci hormonů hypofýzy a nadledvin.

Afinita pelyňku k nervovému systému se využívá v tradiční čínské a tibetské medicíně při moxování. Moxové šišky se vyrábí z nadýchané bílé spodní strany listu pelyňku a vypalují se nad kůží, buď na kousku zázvoru, soli nebo na špičce akupunkturní jehly v oblasti oslabeného nervového signálu.

Neléčte se touto bylinkou. Dobře vyškolený bylinkář vám může předepsat nervin, který nejlépe odpovídá vaší konstituci, čímž eliminuje potřebu brokovnicového přístupu a velkých dávek.

Luke Hughes je klasický západní bylinkář a zahradník se sídlem v Sydney v Austrálii.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O LUKE HUGHES