Pondělí , 27 března 2023

Prezident Trump: „Úplně vyhladím Nový světový řád“

Prezident Donald Trump v sobotu prohlásil, že pokud bude zvolen prezidentem, „vymaže Nový světový řád“ a slíbil svým příznivcům, že je jejich „bojovníkem“ a „odplatou“.

„V roce 2016 jsem prohlásil, že jsem tvůj hlas. Dnes dodávám, jsem váš válečník. Jsem vaše spravedlnost. A pro ty, kteří byli ukřivděni a zrazeni, jsem vaše odplata,“ prohlásil Trump ve svém hlavním projevu na Conservative Political Action Conference (CPAC) ve Washingtonu, DC.

Breitbart.com píše: 45. prezident, který je v současnosti středem pozornosti s pouhými dvěma deklarovanými protivníky, se pak zavázal „úplně vyhladit Deep State“, což vyvolalo skandování „USA“.

„Vyhodím nevolené byrokraty a stínové síly, které vyzbrojily náš soudní systém tak, jako nikdy předtím. Nemocní – jsou to nemocní lidé. Vrátím lidem opět kontrolu nad touto zemí,“ řekl.

Začátkem tohoto týdne Trump zveřejnil své nejnovější politické video od zahájení své kampaně v listopadu. 45. prezident navrhl „rozsáhlou proamerickou revizi naší daňové a obchodní politiky“ zaměřenou na zlepšení americké výroby a ukončení závislosti na Číně.

Plánuje „zavést systém univerzálních základních cel na většinu zahraničních produktů“, takže budou zavedena cla na zboží, které pochází ze zemí, které znehodnocují měnu USA. Trump se navíc zaměřil na obchodní politiku s Čínou.

„Vezmeme Číně status nejvíce-oblíbené-země pro obchod a přijmeme čtyřletý plán na postupné ukončení veškerého čínského dovozu základního zboží, od elektroniky přes ocel až po léčiva,“ řekl.

O něco dříve v sobotu Trump vyhrál v primárním průzkumu CPAC GOP a získal 60 procent podpory oproti guvernérovi Ronu DeSantisovi (R-FL) s 20 procenty hlasů, jak poznamenala Fox News.

Průzkum Yahoo/YouGov zveřejněný v úterý ukázal, že Trump vede před svým potenciálně nejlepším soupeřem DeSantisem téměř s dvouciferným číslem v přímém souboji poté, co za ním  tři týdny předtím zaostával v jiném průzkumu z volební skupiny. Tato změna znamenala čistý 12bodový výšvih Trumpovy cesty.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Sean Adl-Tabatabai

2 komentáře

  1. E.Hájková

    Nemám Američany ráda,ale Trump je politik a ví,kdežto ten jeho nástupce Biden neví ani která bije,opakuje jen co mu našeptávači radí a to jsou válečníci. Snad Trump zvítězí a bude se chovat slušně !!

    • Skutecne? A Vy nejake Americany znate osobne?! Pak byste si musela priznat, ze jsou to velmi pohodovi a pozorni lide vuci sami sobe navzajem o vstricnosti k cizincum nemluve! Nejprve si prosim pro priste zjistete skutecna fakta o lidech,ktere si troufate posuzovat! 🗣️👂🏻🇺🇸

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.