Pondělí , 27 března 2023

Proč být sám sebou

autor: Martin Kirschner.

Spousta lidí má strach z odmítnutí. Lidé mají strach, že když projeví své pravé já, tak že je okolí odmítne. Například lidé hrají ve svém životě různé role. V jedné roli jste starostlivý rodič a v druhé roli musíte být dravý obchodník s tahem na branku. Do toho navíc často přijímáme názorová přesvědčení druhých lidí, která nás ovlivňují a podle kterých žijeme.

Být sám sebou znamená být svobodný. (Public Domain)
Být sám sebou znamená být svobodný. (Public Domain)

Toltécká moudrost, která je obsažena v knize Čtyři dohody a jejímž autorem je Don Miguel Ruiz, nás učí, že nemáme uzavírat dohody, které nám škodí, ať už dohodu uzavřeme sami se sebou, nebo s jinými lidmi.

Například někdo o vás řekne, že jste blbí. Vy pak tomu člověku uvěříte, že jste blbí, což vám může snížit sebevědomí a vytvořit ve vás strach, který vám může bránit promluvit a říct vlastní názor, aby si lidé nemysleli, že jste skutečně blbí. Tento strach vás pak spaluje jako žár a vytváří ve vás duševní peklo.

Pak jsou dohody, které nás nutí změnit mentalitu ať už z důvodu nespokojenosti našich přátel, nebo protože to naše profese vyžaduje. Například někdo o vás, když jste introvert řekne: ,,Jsi málo společenský, takhle si práci nikdy nenajdeš“, ,,S takovou si žádné přátele nenajdeš“, ,,Jestli nebudeš více komunikovat, tak se v životě neprosadíš“.
Pokud tyto věty uznáte, tak automaticky tím uzavřete dohodu s člověkem, který vám tyto věty řekl. Může se jednat o člověka, který je vám nejbližší a chce vám jenom pomoct, bez postranních úmyslů.

Nicméně vás to může poškodit v tom, že se budete snažit potlačit svou přirozenost a mentalitu. Budete se snažit být více společenští a výmluvní, aby vás společnost přijala. V hloubi své duše, se ale budete cítit touto hrou energeticky vyčerpání a budete sužování strachem z toho, že by vás někdo mohl prokouknout, že takoví nejste a nepřijmout vás.

V celé historii byli lidé, kteří byli introverty a dotáhli to daleko. Jedná se především o různé vědce, badatele, skladatele, spisovatele, nebo v dnešní době programátory a webmastery. Na tyto profese se nejvíce hodí lidé, kteří jsou introverty a umí být sami se sebou. Naopak extroverti by u těchto profesí trpěli nedostatkem stimulů ze strany jiných lidí.

Proto vám říkám, pokud vás někdo neumí přijmout za to, jací jste, tak omezte, nebo úplně zrušte kontakt s takovými lidmi. Vy přece víte, že místo na této planetě je pro všechny lidi a to, že nevynikáte v jedné věci, neznamená, že nebudete vynikat v jiných věcech. Na světě je spousta lidí a vždycky se najde někdo, kdo vám bude povahově stejný jako vy a s kým si budete rozumět.

Ve víru pomluv, buďte jako skála, s kterou nic nehne. Pamatujte, že ať už o vás někdo řekne, že jste dobrý, nebo špatný, tak vy jediní máte právo uznat to, kým opravdu jste. Proto se neradujte, když o vás někdo řekne, že jste dobrý a nerozčilujte se, když pak řekne, že jste špatný.

Najděte si práci, přátelé a koníčky, které vám budou nejvíce vyhovovat. Práci, ve které vynikne váš potenciál, přátelé, kteří vás přijmou takové, jací jste a koníčky, které budou naplňovat váš život.

Přeji vám svobodný a ničím neomezovaný život.

Sponzorem tohoto článku jsou Notebookové Brašny CZ
,,Originální obrázkové brašny pro originální lidi.“

Brašna koně. Zdroj: Notebookové Brašny CZ
Brašna koně. Zdroj: Notebookové Brašny CZ

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.