Neděle , 26 března 2023

Řekněte konečně vráskám stop


autor: Martin Kirschner.

S přibývajícím věkem účinně bojovat nelze. S jeho projevy však ano. Vrásky se totiž nakonec vždy objeví, byť se jich někdo dočká dříve a někdo až později, pokud má štěstí. Jestliže k těm vyvoleným nepatříte, budete se naopak s vráskami potýkat už od mládí. Chcete, aby váš věk prozrazoval občanský průkaz, ale ne vrásky ve vaší tváři?

Chcete bojovat s vráskami? Musíte vědět jak na to (Public Domain)
Chcete bojovat s vráskami? Musíte vědět jak na to (Public Domain)

Jak s vráskami bojovat?

Tažení za krásnou hladkou pokožku můžete samozřejmě zahájit i vy. Odpustit byste si měli cigarety, mezi neřesti přispívající k časnému vzniku vrásek patří i nadměrné slunění, ať v soláriu nebo na slunci. Dbát byste měli na náležitou ochranu své kůže před působením UV záření.

Zapomenout je rozhodně vhodné i na příliš agresivní kosmetické přípravky obsahující alkohol. Ty vaši kůži mohou příliš vysušovat a dráždit. Tímto vším si sami nevědomky škodíte a přispíváte k tomu, že na pleti se předčasně podepíší stopy stárnutí. Pečovat byste o sebe měli i jinak: Dopřejte si dostatek spánku a nezapomínejte relaxovat. Stres ke kráse pleti rozhodně nepomáhá. Také si připomeňte, že úspěšná snaha o pokožku bez vrásek začíná kupodivu v kuchyni. Dbát byste měli totiž i o to, co jíte. Vyvážená strava vám bude perfektním pomocníkem. Na co byste měli zapomenout, to jsou rozhodně jakékoli diety nebo hladovění.

Pečlivě se o sebe staráte, ovšem jednou je v zrcadle neodvratně přece jen objevíte. Už krátce poté, co jste sfoukli dvacet svíček na narozeninovém dortu, totiž vaše tělo zpomaluje buněčnou obnovu. A začínají se objevovat například vrásky na čele. Někdy se setkáte i s pojmem vrásky od mračení, což také poměrně vystihuje, kde se berou. Rýhy v kůži totiž prohlubuje i vaše mimika. Pak je nejvyšší čas zavítat na dermatologii. A jak bude vaše návštěva probíhat? Co vám lékař nabídne?

Jak bojovat s mimickými vráskami nejen na čele?

Jako první možnost si jmenujme botulotoxin. Ten je asi vůbec nejpopulárnější eventualitou. Funguje na jednoduchém principu. Tato látka zabrání smrštění mimického svalu a brání přenosu nervového vzruchu do valu. Takže dokážeme zabránit prohlubování vrásek a můžeme je též účinně odstranit.

Dalším oblíbeným zákrokem je rovněž aplikace kyseliny hyaluronové. Tu byste ve svém organismu mohli najít zcela přirozeně, tvoří totiž mezibuněčnou hmotu, jde o jednu se stěžejních látek. Její účinky můžeme využívat i v rámci omlazení pleti. Kyselina hyaluronová na sebe totiž dokáže navázat vodu. Důsledkem je to, že tkáň zvětší svůj objem, kůže se tady vlastně „nadzvedne“ a takto dojde k jejímu vypnutí. Výsledkem je zpevněná a vyhlazená pokožka bez vrásek. Již zmíněný botulotoxin se hodí například k odstranění vrásek na čele, oproti tomu kyselina hyaluronová může být použita k vyplnění i hlubokých rýh v pokožce a poradí si též s vráskami statickými, to znamená těmi, které jsou důsledkem stárnutí. Látka je organismu vlastní, proto je opravdu dobře snášena. Přes velmi dobré výsledky je efekt zákroku přirozený, nemusíte se bát omezení pohybu mimických svalů, a tedy strnulého výrazu.

Každý způsob má svoje přednosti a nedostatky a indikujeme ho na obtíže proto individuálně. Tím pádem by vás a váš zdravotní stav měl posuzovat zkušený lékař. U něj zároveň máte záruku odborné aplikace, která znatelně snižuje jakákoli rizika.

V Altos si vás do své péče převezmou špičkoví odborníci atestovaní v odvětvích estetické dermatologie. Náš tým za sebou má dlouholetou zkušenost, a to i zahraniční. Sledovat vývoj je naprosto nezbytné, neboť toto odvětví medicíny zaznamenalo v posledních letech výrazný rozvoj.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.