Pondělí , 27 března 2023

Proč může být nábytek a dekorace na míru víc než jen trendy

Za posledních pár let se svět interiérového designu potýkal se dvěmi velkými výzvami. Za prvé, převládání televizních programů zaměřených na bytový design zvýšilo laťku v oblasti bytového zařízení a zvýšilo zájem spotřebitelů o zakázkovou výzdobu. Za druhé, celosvětová pandemie omezila roli osobního nakupování nábytku a dekorací. Obě tyto události donutily i tradiční výrobce nábytku, aby podporovali nakupování online, zvýšili flexibilitu výroby a pomohli zákazníkům „vidět“ kus nábytku na míru u nich doma.

Samozřejmě, někteří lidé v nábytkářském oboru si myslí, že nábytek na míru je jenom trend. Pandemie totiž skončí a lidé se vrátí do showroomů s nábytkem. Personalizovaný nábytek navíc nemusí být vždy módní. Některé módy přicházejí a odcházejí, takže se lidé mohou vrátit ke koupi toho, co je v předváděcí prodejně, bez přizpůsobování.

Někteří prodejci nábytku tvrdí, že přizpůsobování produktů zde zůstane. Jedním z důvodů je, že přizpůsobení není tak nové, jak si někteří lidé myslí, že je. Prostě je to stará záležitost, která se oprášila a nyní se stala opět trendem. A věřte, že lidé si od pradávna rádi přizpůsobovali věci, na základě návodů, jak to udělat a nyní tyto návody hledají po celém internetu. Navíc existují situace, kdy je nábytek na míru tou nejlepší volbou, a nejen módním trendem. A co víc, nové technologie, jako je 3D a rozšířená realita, usnadnily přizpůsobování více, než kdy jindy.

Podívejme se na každý z těchto bodů podrobněji.

Lidé si instalují aplikace do mobilu, které jim udělají návrh nábytku, nebo doplňku a přiřadí jej do reálného pokoje

Co je staré, je zase nové (asi tak)

Touha přizpůsobit si interiér našich domovů není nová. Před stoletím lidé soutěžili v dekorech nakupováním exotických koberců a dalších ručně vyráběných kusů ze zámoří. Mnoho lidí si takto pořídilo kus nábytku a pak na něj položili vlastní potah. Mnoho obchodů s nábytkem a řemeslníků tuto službu nabízelo. Šlo to mnohem dále, než u možnosti „vybrat si barvu“, na kterou je většina z nás zvyklá v moderních showroomech nábytku. Potah byl tehdy často zakoupen od jiného dodavatele než nábytek.

Většina z nás zná interíerové designéry. Tito profesionálové prozkoumají budovu a rozhodnou, co tam bude vypadat hezky. Designéři berou v úvahu majitelův smysl pro styl, současný trend a celkové prostředí místnosti. Někdy si objednají neobvyklou konfiguraci produktu, aby se vešla do místnosti, nebo dokonce objednají dekoraci na míru.

V dnešní době je pro spotřebitele opět snadné přímo nakupovat zakázkový nábytek a zakázkové dekorace. Nejen, že weby elektronického obchodu jako například Postele Matrace nabízejí přizpůsobitelné návrhy vyrobené ručně, ale moderní technologie umožňují výrobu přizpůsobitelného nábytku ve velkém měřítku. Zatímco hotový gauč si můžete vždy koupit v showroomu nábytku a nechat si ho doručit do druhého dne, zakázkový gauč obvykle vyžaduje konzultaci s profesionálem. Nyní si lidé mohou objednat konkrétní konfiguraci produktu online a nábytek dorazí za pár týdnů.

DIY dodavatelské trendy přizpůsobení

Rychlé procházení vlastních dekoračních nápadů na Pinterestu ukazuje jednu věc: Mezi každodenními spotřebiteli je obrovské množství kreativity. Lidé si vezmou starou, nekvalitní komodu a promění ji v lesklý nádherný malovaný kus nábytku na míru. Nebo promění starou vázu v úžasnou lampu. A co víc, samolepky a další doplňky snadno promění obyčejný diskontní nábytek v něco jedinečného.

Vezměte v úvahu, že každý nemá čas nebo know-how na to, aby provedl vlastní přizpůsobení nábytku. To je jeden z důvodů, proč se přizpůsobení produktu stává tak populární v komerčním měřítku. Lidé se rádi prezentují nábytkem, ať už je to ústřední prvek jejich pokoje nebo jen roztomilý doplněk. Nákupem online nábytku na míru mohou lidé bez veškeré práce dosáhnout toho, že jim bude vyhovovat.

Někdy je přizpůsobení nejlepší volbou

Kromě DIY revoluce mnoho lidí potřebuje vlastní řešení, aby maximalizovali prostor ve svých domovech. Důvodů je mnoho, například malý prostor nebo starobylý dům. Nebo mohou mít starožitný kus nábytku, který chtějí použít.

Malé prostory? Od toho tu je nábytek na míru

Malé prostory jsou neustálým problémem pro dvě hlavní skupiny zákazníků: ty, kteří bydlí v menších domech, a majitele starobylých domů. Například někdo, kdo má podkrovní byt v Praze, musí maximalizovat svůj prostor, často pomocí podkrovních postelí, které zároveň slouží jako úložný prostor. Nebo se mohou rozhodnout pro skládací možnost. Hotové možnosti v obchodech často nejsou dobré pro jejich prostor, což znamená, že kus nábytku na míru bude pasovat nejlépe.

Stejně tak lidé, kteří mají starodávné domy, mohou mít prospěch z přizpůsobení nábytku. Mnoho starších domů má v některých místnostech nízké stropy, jako je například šikmá střecha v patře. V těchto situacích nebude vysoká postel dobře fungovat. Ještě horší je, že na stěně může být velmi málo místa pro využití. Pro tyto spotřebitele je maximalizace jejich prostoru klíčem k pohodlnému bydlení. Řešením může být kratší čelo, které se vejde pod strop, nebo úložný prostor pod postelí, který pomáhá maximalizovat prostor.

Dědictví někdy vyžaduje vhodné přizpůsobení

A na závěr, lidé často mají rodinné dědictví nebo prezentační kus, který chtějí udělat středobodem výzdoby svého pokoje. Někdy je to jednoduché jako židle na míru. V jiných případech mohou chtít koupit nábytek na míru, který doplňuje to, co již mají. To může zahrnovat vlastní konfiguraci, speciální čalounění nebo jiné doplňky. Ať tak či onak, zákazníci chtějí mít jistotu, že doplněk do pokoje bude „ladit“ ještě před nákupem.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.