Pondělí , 27 března 2023

6 spolehlivých tipů, jak se vyhnout ztrátě klíčů od auta

Patříte mezi ty, kteří pořád něco ztrácejí. A často na základě vaši nemotornosti ztrácíte nebo zapomínáte klíče? Pak tento článek je určen pro vás. Zvlášť, když chcete mít váš klíč od auta v bezpeční.

Všichni čas od času ztratíme klíče. Obvykle to má za následek, že se vztekáme, dokud se o pár minut později klíče nenajdou. Někdy to znamená, že uvízneme ve vlastních domovech, protože nemůžeme najít klíče a nemáme pohodlně k dispozici náhradní sadu. To může mít za následek pozdní příchod do práce, zmeškané schůzky, zpoždění ve škole a mnoho dalších nepříjemných situací. Problém může být víc než jen nepříjemný – může vést ke skutečným vážným následkům. Výroba autoklíčů, které jsme ztratily, může být také docela drahá.

Je důležité, abyste našli způsoby, jak své klíče sledovat, abyste neřešili žádný z těchto problémů. Zde je šest spolehlivých způsobů, jak se vyhnout ztrátě klíčů od auta:

Vždy je dávejte na stejné místo

Jsme stvoření ke zvyku. Když máme rutinu, je mnohem méně pravděpodobné, že něco zapomeneme udělat. Pokud například vždy zamykáte domovní dveře, když jdete ven, je pravděpodobné, že nezapomenete zamknout, když odcházíte do práce. Tento princip můžete využít tak, že vytvoříte rutinu pro váš autoklíč, která zahrnuje ponechání klíče na stejném místě pokaždé, když jej položíte.

Já třeba svůj autoklíč dávám do zásuvky botníku. Není tím pádem cizím lidem tak na očích, ale zároveň vím kde je, když chci někam jet. Je důležité abyste vždy dávali svůj klíč od auta na stejné místo. Poté ho tam automaticky začnete dávat ze zvyku a vždy budete vědět, kde jej najdete.

Umístěte klíče na věšák pro klíče nebo do misky

Může se stát, že i když své klíče dáváte pokaždé na stejné místo, vždy existuje šance, že se mohou ztratit. Mohou spadnout za botník, proklouznout mezi skříněmi nebo je seberou vaše děti. Riziko, že se ztratí, můžete snížit jejich umístěním na speciální háček na klíče připevněným na zdi nebo je vložte do misky, kterou umístíte na vyšší polici. Nebudou sraženy k zemi a nebudou v dosahu malých zvědavých rukou.

Připoutejte je k něčemu

Bez peněženky, kde máte řidičský průkazu a kreditní karty, se pravděpodobně daleko nedostanete. S vědomím, že tyto položky jsou důležité, si můžete být jisti, že je neztratíte. Navíc jsou mnohem větší než vaše klíče a je méně pravděpodobné, že pod něco spadnou. Někteří lidé si proto pořizují peněženku s ouškem a připevní k ní klíče pomocí řetězu.

Mnohem praktičtější je však připevnit klíče pomocí řetězu ke kalhotám. Když své kalhoty budete prát, tak nezapomeňte klíče rovnou přehodit na nové kalhoty.

Řetězení klíčů k těmto předmětům může snížit riziko jejich ztráty.

Umístěte na ně Tracker

Na všechno teď existuje technologické řešení. Spousta lidí se ocitla v nepříjemných situacích díky ztrátě klíčů a trh zareagoval vytvořením technologických vychytávek, které vám pomohou je sledovat. Některé jsou tak jednoduché jako klíčenky, které vás pípnutím upozorní na polohu vašich klíčů, a jiné mají na sobě GPS trackery, které dokážou určit polohu klíčů v aplikaci. Používaním těchto vychytávek naleznete řešení, které vám bude nejlépe vyhovovat.

Označte si místo

Možná budete muset své klíče uložit na nějaké speciální místo, například do úkrytu před domem, aby si je váš partner mohl vyzvednout a dostal se do vašeho domu, když jste pryč. Ale protože klíče dáváte na neobvyklé místo, pravděpodobně zapomenete, kde jsou. Je proto důležité, abyste si pro sebe označili místo, abyste věděli, kde se vaše klíče nacházejí.

Udělejte si náhradní klíče

Nečekejte, až ztratíte klíče a udělejte si náhradní sadu klíčů. Pokud máte po ruce náhradní sadu, budete mít vždy další klíče k odemknutí, ať už jednu sadu ztratíte nebo ne. Nikdy nebudete uzamčeni od svého domu nebo auta. Jen se ujistěte, že klíče uložíte tam, kde budete mít přístup, například u přítele nebo ve skryté schránce (kterou pochopitelně nebudete muset otevírat pomocí ztracených klíčů).

Vyfoťte si klíče

Jako prevence ztráty vašich autoklíčů slouží i to, že si je vyfotíte. Společnost AES Onofrej říká, že dokáže vaše autoklíče obnovit na základě pouhé fotografie. Důležité je, abyste své klíče vyfotili z obou stran a pomocí fotoaparátu s vysokým rozlišením.

Závěr

Možná nemáte nemáte pamatováka, ale můžete použít těchto pár triků, které vám pomohou udržet si přehled o klíčích. Díky tomu si můžete být jisti, že budete mít vždy přístup ke svému domovu a do auta. Naučte se tyto triky a nestane se vám, že zůstanete venku na žhnoucím slunci nebo v mrazu. Nyní se můžete dostat včas tam, kam potřebujete, bez hledání klíčů.

Pokud ztratíte klíče, nebo si zabouchnete dveře, může vám pomoci výše zmiňovaná služba AES Onofrej. Jejich mobilní zámečníci vám mohou vyrobit téměř jakýkoli klíč, abyste se mohli vrátit do auta (bez nákladné nutnosti měnit zámky). Kromě toho vám můžou pomoct vyměnit poškozený obal autoklíče, opraví autozámek, řídicí jednotku, přístrojovou desku, udělají autodiagnostiku a poskytnou celkový autoservis, když to budete potřebovat.

Zavolejte jim ještě dnes na tel. číslo 722 883 125 a objednejte si pro jistotu náhradní sadu klíčů, nebo si uložte jejich číslo do telefonu, abyste je měli po ruce, pokud někdy nastane problém s vaším vozem, nebo autoklíčem.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.