Proč se vzdát silvestrovských oslav a jít brzy spát?

Pro západní civilizaci je začátek měsíce prosince charakteristický předvánočním stresem. Kdo by neznal zběsilé shánění dárků, výzdoby, vánočních potravinových lahůdek, pečení obrovského množství cukroví, šílenství v podobě předvánočního úklidu a to vše spojené s pracovním vypětím v zaměstnání. Všichni toužebně hledí k nadcházejícím dnům volna, od nichž očekávají odpočinek a odstranění stresu nashromážděného za poslední týdny. Šťastné a veselé Vánoce se však zase tak často nekonají. Deprese se lidé snaží zahnat obžerstvím, alkoholem, falešnou veselostí s přesvědčením, že toto je ta pravá vánoční tradice.

Sotva lidé přežijí zrození Božího syna, už se na ně valí silvestrovská oslava posledního dne v roce a začátku roku nového. Kolotoč přejídání, nadměrného pití alkoholu, nedostatek spánku z dlouhého ponocování se rozjíždí opět naplno. První leden je pak dnem největší únavy, fyzického, psychického a především energetického vyčerpání za celý rok. Trvá až čtrnáct dní než se lidé po Silvestru znovu dostanou do kondice. Doby po Novém roce, kdy lidé západní společnosti chodí světem jen jako vyčerpané zombie, využívají vládnoucí struktury k tomu, aby přes média šířily strach, který se v oslabených lidech snadno uchytí. Není náhoda, že se každoročně hned prvního ledna a pak následujících několik dní, v médiích objeví silně negativní zprávy s cílem oslabit lidskou mysl strachem. Strach brání logickému myšlení, kreativitě a je nástrojem ke snadnému ovládání a manipulaci. Kdo má dobrou paměť, jistě si vzpomene na spoustu příkladů televizních a internetových zpráv z let minulých, které svým negativismem a paniku vyvolávajícími informacemi, paralyzovaly většinu společnosti.

Proto by letos možná stálo za to, prožít konec roku jinak a do Nového roku se probudit s elánem a energií. Vitální, radostné a odpočaté lidi není možné ovládnout a zmanipulovat šířením strachu.

A nebylo by špatné uvést do praxe i staré pořekadlo: Jak na Nový rok, tak po celý rok, a svoji vitalitu, pozitivní myšlení a energii se snažit uchovávat po zbytek roku. Svět by se rychle začal měnit k lepšímu.

"Vážení čtenáři VIP Novin,

tímto posledním článkem tohoto roku vám přejeme šťastný nový rok 2023 plný míru a radosti ze života. "

Martin Kirschner

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Trinity