Středa , 31 května 2023

Prodejci zaznamenávají rekordní zájem o repasované notebooky

Autor: Martin Kirschner.

Roste poptávka po levných, ale zároveň spolehlivých noteboocích (Public Domain)

Současná vládní nařízení tlačí děti do online výuky a zaměstnance do home office. Pořízení nového notebooku vás může stát kolem 20 - 30 tisíc korun a v případě, že jste podnikatel, nebo manažer a sháníte kvalitní notebook z podnikatelské edice, tak vás pořízení takového notebooku může vyjí na 30 - 50 tisíc korun. Pokud jste grafik a sháníte mobilní pracovní stanici, tak můžete zaplatit kolem 100 tisíc korun.

Naštěstí lidé začínají objevovat kouzlo repasovaných notebooků a nechtějí přistupovat na hru prodejců s novými předraženými notebooky. Provozovatel platformy pro tvorbu e-shopů Shoptet informuje, že nejčastějším sortimentem v kategorii repasovaných produktů je elektronika, a to zejména notebooky, které často kupují rodiče dětem.

„Specializované e-shopy přebírají hlavně zařízení po odpisech z větších firem, které je prodávají za deset až dvacet procent původní ceny. Po repasi mohou tato zařízení dál dobře sloužit především jednotlivcům, u nichž o ně pozorujeme stále stoupající zájem,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet

Co je repasovaný notebook

Jedná se o typ notebooku, který specializovaní prodejci odkupují ve velkém množství od různých firem, nejčastěji banky. Tento použitý notebook je následně prodejcem vyčištěn, jak na úrovni softwaru (nainstalování nejnovějšího operačního systému), tak na úrovni hardwaru. 

Rozdíl mezi novým a repasovaným notebookem:

Nový notebook Repasovaný notebook

+ bez známek použití

+ cena

+ nová baterie

+ spolehlivost a životnost

+ novější technologie

+ kvalitní zpracování a vyšší odolnost

+ prémiové manažerské funkce (např. dokovací konektor)

Zatímco ceny nových notebooků se pohybují v řádu desítek tisíc korun, jak jsme si uvedli výše, tak kvalitní repasovaný notebook pořídíte již od 5000 Kč.

Prodejci na repasovaný notebook dávají záruku zpravidla 1 až 2 roky. Za příplatek je možné záruku prodloužit i déle. Firmy a podnikatelé také jistě ocení to, že si mohou nákup repasovaného notebooku odečíst z DPH. Naopak je tomu, když si to koupíte v bazaru s notebooky, kde prodejce negarantuje žádnou záruku a podnikatelé nemají možnost si odečíst DPH za tento nákup.

Repasované notebooky jsou v odolném provedení s kombinací kovových a kompozitních materiálů. Díky tomu je jejich mechanická životnost podstatně delší než u plastových modelů. Jsou vhodné i k častějšímu přenášení.

"Manažerské/business repasovaný notebooky se pyšní vysokou úrovni zabezpečení a vysokou spolehlivostí. Výkonově zde najdete průměrně rychlé stroje i poměrně hodně výkonné modely s Core i7 či i9. Grafické karty jsou v business třídě většinou integrované. Business notebooky jsou osazeny dostatečným množstvím portů, včetně dokovacího konektoru." garantuje e-shop pocitacezababku.cz

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.