Pondělí , 27 března 2023

Riziko je nová jistota! Proto žíjte naplno život svých snů a nezrazujte své svědomí

Autor: Martin Kirschner.

Fotka v létě 2018, Velká Británie: Tehdy jsem si uvědomil, že největší jistoty v našem životě spočívají v riskování. Naopak dělat věci opatrně je v dnešní době největší risk. (Martin Kirschner)

Spousta lidí žije, jako kdyby nikdy neměli zemřít. Snaží se v prostředí nejistot, žít v jistotě. Jak se však dnes ukazuje, tak největším rizikem je snažit se v dnešní době hrát na jistoty a podle pravidel.

Tento citát je z knihy „Ruce pryč od této knihy“ od německého autora Jana van Helsinga. Citát je ze strany 340 této knihy:

Citát z knihy

„Riskujme, změňme se a upusťme od starých návyků! Pokud nenasbíráte dost odvahy a nedáme v naši dosavadní práci, která nás nebaví, výpověď, a pokud se neosamostatníme, jen sotva si můžeme vyzkoušet, jaké to je, když se živíme činností, která je třeba naším koníčkem. Samozřejmě, když podnikáme nebo máme svobodné povolání, můžeme i ztroskotat a hodně ztratit.

Jaká je ale cena svobody? Já osobně raději lecos oželím, než abych byl závislý. Férové je, že si svou inkarnaci může opravdu každý zařídit sám. Zde je na místě staré pořekadlo: „Z ničeho nic nevzejde“ Nebo jinak: „Kdo neriskuje, nezvítězí“, „Kdo nic nezaseje, nic nesklidí.“ Výjimkou jsou jen příživníci, ale pro ty platí zákon resonance „Kdo druhému vezme, vezmou i jemu.“ Nebo: „Kdo druhému jámu kopá, sám do ni padá.“

Motivační trenér Peter Kummer je přesvědčen, že po světě chodí miliony mrtvol. Lidé, kteří vlastně umírají již v pětadvaceti, i když je pohřbí v pětasedmdesáti. Souhlasím s ním. Většina pětadvacetiletých se již rozhodla pro své povolání, uzavřeli sňatek a tím pro ně takříkajíc velké životní výzvy a změny končí. Možná si i postavili dům, samozřejmě na půjčku, a zavázali se bance na další desetiletí … Změny jsou již předem vyloučeny.

Ale proč se vlastně mnozí již v pětadvaceti řítí po jednokolejce? Nechtějí se měnit. Nezajímají je výzvy, vyhýbají se protivenstvím a problémům, a proto již v mládí stagnují. Jsou mezi nimi i ti, kteří dříve v mládí studovali motivační techniky, mentální trénink, manifestování či pozitivní myšlení. Zanedlouho to ale vzdali, neboť úspěchy se nedostavily okamžitě. Jednoduše – vše potřebuje svůj čas. Jako semínko. Když ho zasadíme, potřebuje čas, dokud rostlinka vzejde. Můžeme kolem ní poskakovat, je jí to jedno. Když vám to s manifestování nevychází okamžitě, nevzdávejte se. Zůstaňte jen přesvědčeni o tom, co si přejete.

Ať se splní tvé přání… promlouvá džin z Aladinovy zázračné lampy. „Proste a bude vám dáno,“ stojí v Novém zákoně. Je to vždy tentýž princip. Jenže – mnozí z nás nedovedou správně prosit. Proč? Neboť nevědí, kdo jsou a proč tady jsou, ani to, oč by měli žádat. Prosíme-li nesprávně, bude naše zásilka špatně doručena. Příčina – následek!

O tom bylo napsáno mnoho knih. Já vás chci pouze upozornit na jisté věci a podpořit vás v dalším a samostatném zkoumaní. Možná si teď pomyslíte – no, kdyby to bylo natolik jednoduché, tak…

Že to bude jednoduché, jsem neřekl! Jakou hodnotu má pro vás vlastně svoboda? Finanční, materiální a duchovní nezávislost? Pro mě má cenu života. Když vám je příjemnější chodit každý den do práce, každý den se sevřenou pěstí v kapse a dělat něco, co vás absolutně nezajímá, pak prosím, je to vaše rozhodnutí. Když jezdíte autem, které se vám nelíbí, je to rovněž vaše volba. A pokud vám nevadí ani to, že váš nadřízený vás podceňuje nebo zesměšňuje před kolegy kvůli vašemu otevřenému životnímu názoru, potom jste si to také vybrali.

Mnozí však odmítají být (jen) obětí, a proto na sobě pracují. Dnes jsou finančně nezávislí, v povolání samostatní a těší se ze své práce. A dokážeme to všichni! Mějme kuráž a riskujme! Co můžeme ztratit? Věci. Ty si sebou ale nevezmeme, přišli jsme i odejdeme odtud nazí.

Neměli bychom pak skutečnost, že žijeme na této planetě, chápat jako velkou šanci? A vědomě využít každičký den na rozvíjení kreativity a sebepoznání? Není snad pro vás zajímavé poznávat životní zákony, spolupracovat na božském projektu a aktivně a konstruktivně se do něj zapojit?

Vraťme se v myšlenkách do našeho dětství, mládí a puberty. Co jsme si tehdy přáli? Nechtěli jsme snad být slanými, dokonalými anebo pomáhat jiným? Netoužili jsme být dobrou vílou nebo ušlechtilým rytířem? A co dnes v tomto okamžiku? Sedíte někde na úřadě, nebo předepisujete svým pacientům léky, o nichž víte, že mají množství silných vedlejších účinků? Ano jasně …ale… berete od výrobce provize…

Co mají tito lidé společného? Umlčeli hlas svého nitra, svědomí. Drsněji vyjádřeno, zaprodali svou duši. Vzdali se toho výjimečného, unikátního, co jsme dostali od Boha a co si máme hlídat – svobody, svobodné vůle!

Zdá se vám, že mluvím příliš tvrdě? Ano? Nehodnoťte však překotně. Co myslíte, jak se budete cítit na „druhém světě“, když si se svým andělem strážným a duševní rodinou budete prohlížet váš právě ukončený život? Duchovní vůdce se vás možná zeptá: „Co jsi to tady prováděl? Jsi talentovaný, a přece ses nechal zaměstnat v této firmě. Jen proto, že jsi měl strach z nejistoty. Chtěl jsi přece být lékařem a pomáhat lidem… Proč ses toho vzdal?“

Pak je pozdě a my se stydíme, že jsme nevyužili šanci. Tehdy musíme čekat na novou inkarnaci a všechno se učit znova. Nebylo by efektivnější využít svůj život co nejlépe teď?“

Konec citátu

Závěr

Proto já říkám, nebojte se riskovat. Stejně v tomto životě nevyváznete živí a ty takzvané jistoty jsou pouhou iluzí. Žijte svůj život ve svobodě, hojnosti a zdraví. Plňte si své sny a nezraďte své svědomí pro nějakou korporací pro kterou třeba vyrábíte jedovaté léky a vakcíny. Pracovat na jatkách a popravovat zvířata podle mě také nebyl váš dětský sen, jak strávit víc než polovinu života.

Pro mnohé lidi zaměřené na duchovno a osobní rozvoj je nezávislost a svoboda otázkou života. Proto nikdy nezraďte své svědomí a nehrejte žádné hry těch takzvaných elit. Nejsou to vaši páni a vy nejste ničí otroci. Jste suverénní bytosti s božskou jiskrou tvoření. Začněte tedy tvořit!

Já osobně jsem si splnil svůj sen a napsal jsem knihu Podnikáme na eBay. Vše je jenom o nastavení vaši mysli a o tom, že se nebojíte mířit vysoko.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.