Neděle , 26 března 2023

Rozhovor: Cesta osobního rozvoje Jana Jenšovského

Autor: Martin Kirschner.

Jan se vydal cestou osobního rozvoje v roce 2015, který mu od základu změnil život.

Jana Jenšovského znám jako člověka, který se zajímá o osobní rozvoj. Pracoval na projektu Zákony Bohatství po boku Tomáše Lukavce. V současné době si založil vlastní projekt s názvem Cesty k hojnosti, kde jako moderátor dělá rozhovory s úspěšnými lidmi, aby se dozvěděl, jaká byla jejich cesta vedoucí k úspěchu.

Zajímalo mě, jaká byla cesta k hojnosti samotného Jana Jenšovského a proto jsem se rozhodl, že s ním udělám rozhovor.

1) Honzo vím, že se zajímáš o osobní rozvoj. Chtěl bych se tě zeptat, co u tebe v životě bylo tím spouštěčem, že ses vydal cestou osobního rozvoje a s tím související cestou k hojnosti?

Ahoj Martine, no vlastně takovým výrazným spouštěčem, kdy jsem začal více pátrat a hledat cesty, bylo ve chvíli, když mi byl diagnostikován diabetes mellitus 1. typu (čili cukrovka). Bylo to v prosinci roku 2006 a tehdy jsem si řekl, že jednoho dne se uzdravím. To byl takový prvopočátek, kdy jsem se začal více zajímat aktivněji o alternativní medicínu, o duchovno a osobní rozvoj. Takový výraznější zlom přišel o několik let později, konkrétně v roce 2015, kdy jsem měl státnice na vysoké škole a já objevil mentory v rámci byznysu a to mne oslovilo. Tam začala má pomyslná cesta k hojnosti.

2) Máš nějaké vzory a učitele, kteří ti z hlediska osobního rozvoje dali do života nejvíc a které by jsi doporučil?

No rozhodně, těch lidí bylo hodně, nicméně hodně jsem sledoval Jiřího Vokiela Čmolíka, s ním jsem v podstatě začal, dále to byl Mark Dzirasa, Tomáš Lukavec s jeho značkou Zákony Bohatství, ze zahraničních Robert Kiyosaki a jeho Bohatý táta, chudý táta, také Napoleon Hill, Robert Breadon a další.

Těch lidí co nakonec do tvého života přichází je hodně, a ty máš možnost si od každého vzít to, co potřebuješ. Všechno to souvisí s tvým vnitřním rozpoložením a také v jaké fázi člověk se nachází.

3) Vím, že jsi pracoval po boku Tomáše Lukavce na projektu Zákony Bohatství. Co bylo tvou prací na tomto projektu.

Já nastoupil do týmu jako obchodník, prodejce na telefonu, ale jak to občas bývá, člověk stejně začne dělat od všeho trochu 🙂 Ale nazval bych to kontaktní osoba se zákazníky.

Z dob Zákony Bohatství, kde venku s kamarádem, kolegou a zpěvákem, co vyhrál 2. místo v soutěži The Voice, telefonovali lidem a Jan už v té době mluvil o investování, vytvářel vize a pracoval na dalších projektech.

4) Proč jsi skončil s projektem Zákony Bohatství a vydal ses vlastní cestou, kdy sis založil vlastní projekt Cesty k hojnosti?

No je to trochu komplikovanější téma. Těch důvodů bylo a je mnoho, ale když bych to měl říci jednou větou. Cesta jakou se to v Zákonech Bohatství ubíralo mi nedávala smysl, vznikalo z toho něco, co mi vyvolávalo hodně stresu a já si díky tomu uvědomil, že je na čase vytvořit něco svého, něco, co lidem může pomoci, co je může inspirovat. A právě díky tomu, že jsem byl téměř každý den v kontaktu s lidmi, jsem slýchával stejné problémy, "proč něco nejde". Důvodem byly vždy peníze, a já v té době už se zajímal o investování, o to jak dojít ke kýženému stavu a tou je finanční a časová nezávislost. V té době mi i hodně kamarádu a přátel domlouvalo, že mám co předat, proč nevytvořím sám něco, co by lidem pomohlo, a to byl ten impulz, že jsem založil na Facebooku Cesty k Hojnosti a sdílím a inspiruji tam lidi....jak začít budovat bohatství. Hodně mi v tom také pomohla moje osobní krize, která přišla těsně po mém prodělání covidu, všechno se to setkalo a já začal dělat změny.

5) Z lidí, kteří studují osobní rozvoj se často stávají podnikatelé a investoři, kteří se snaží vybudovat pasivní příjmy a žít ve finanční nezávislosti. Je to i tvá cesta, kterou ses vydal?

Ano, určitě. Myslím, že je to přirozená cesta, protože když jdeme cestou osobního rozvoje, nic jiného nám vlastně nezbyde 🙂 . Stav hojnosti je spojen s finanční a časovou nezávislostí, a ta je opět podložena aktivy a pasivními příjmy, protože pokud nemáme pasivní příjem dostatečně veliký, aby nám pokryl výdaje, nemůžeme hovořit o finanční svobodě. Je to stav, který chce mít každý, ale ne každý je ochotný pro to něco udělat, a nevěří tomu, že je to možné.

Já mám své sny, proto ano, je to součást mé cesty.

6) Lidé, kteří investují, nebo podnikají často naráží na překážky. Nemusí vyjít podnikatelský záměr, nebo u investic můžeme přijít o peníze. Stalo se i tobě v životě něco, co se ti opravdu hodně nepovedlo?

Samozřejmě ano, se mnou to bylo a mnohdy ještě je náročné, kolik času jsem řešil, že něco nejde, že něco nemohu a dokola, jsem řešil problémy typu "co když...", "jak to udělat...", špatně jsem se ptal. Často narážím na vystrašené reakce, co když to nevyjde a co když přijdu o peníze, a co budu dělat atd. Já taky přišel o peníze, taky jsem si zaplatil nějaký kurz, který jsem ani neotevřel, taky jsem zainvestoval do projektu, který dnes už ani neexistuje, ale nikdy jsem toho nelitoval. Víš Martine, největší překážka jsme my sami, naše vnitřní nedostatky, naše negativní zkušenosti.

Jestli chceš vědět co konkrétně mně se nepovedlo, tak těch věcí bylo více. V roce 2016 a 2017 jsem měl dělat finančního poradce, prošel jsem školením a měl jít k certifikaci, ale nakonec jsem to pustil, x hodin a týdnů "vyhozených" kvůli tomu, že jsem si nedokázal přiznat, že dělám něco co nechci. Nebo jsem v roce 2018 vstoupil do jednoho MLM projektu, kde jsem vnitřně cítil, že to není ono a zaplatil jsem nemalou částku vstupní investici a platil x měsíců, a nakonec jsem to pustil, protože jsem vnitřně věděl, že to není něco co chci, ale tlačím to na sílu, navíc jsem věděl, že ten projekt padne a nakonec se to stejně stalo. Je toho fakt víc, ale zase jsem nikdy nešel jak se říká na dřeň.

Z dob, kdy Honza se svými kamarády rozjížděl byznys.

7) Co bys poradil lidem, kteří chtějí žít v hojnosti a finanční nezávislosti, ale nemůžou vykročit vpřed, protože se bojí selhání?

Poradím jako člověk, který ještě není finančně nezávislý, ale který našel principy a cestu, jak tam dojít a jak jsem začal já. V první řadě je nutné, ale opravdu nutné si přiznat stav, ve kterém se nacházíte, ať je jakýkoliv. Musíte si přiznat, že jste v háji, nebo že nejste spokojeni s tím co nyní prožíváte a přiznat si to, protože pokud člověk bude stále sobě nalhávat a zlehčovat, nikdy se to dlouhodobě nezmění a vždy se vrátíte tam, kde jste. Teprve, když si to přiznáte, lze s tím něco dělat. Po té si klást sám sobě správné otázky, abych zjistil/a co chci a hlavně, proč to chci. Cesta k úspěchu nevede skrze otázky; „Co a Jak, ale Proč!“, když zjistíte odpovědi, které jsou důležité pouze pro Vás, pak začít dělat akce, akční kroky, k tomu abychom dosáhli cíle, budou to z počátku malé kroky, ale mílové skoky pro růst Vaší osobnosti, které se stanou pomalu Vaší součástí. Asi na závěr bych dodal, že stejně tak důležité, jako dělat akce, klást si otázky a přiznat si aktuální situaci, ve kterém se nacházíme, je DŮVĚRA. Důvěra v proces, že vše se děje v nejlepším pořádku. Ať děláme cokoliv, důvěřovat sobě a procesu. Jestli investujeme peníze do čehokoliv, tak s tím, že důvěřuji! Selhání je toxické přesvědčení, které je spojeno s tím, že nás učili, že dělat chyby je špatně, a my se bojíme selhat. Pravda je ale taková, že vše co děláme je učení, vše se učíme a nejlépe za pochodu. Nebojme se dělat chyby, protože ty nás posouvají kupředu. A opět jsme u důvěry, protože důvěra je řešení na strach ze selhání. Dobré je mít také kolem sebe lidi, kteří nás podporují, kteří nám věří. Ale to je téma na hodiny 🙂

8) Je nějaký nový projekt na kterém teď pracuješ? Kde tě lidé mohou najít?

No, já dělám obchodní činnost, buduji sobě aktiva (to je vše co generuje příjem) a dávám možnost tomu, kdo chce také. To dělám primárně, ale k tomu jsem založil svůj projekt na Facebooku s názvem Cesty k Hojnosti. Tam natáčím rozhovory s lidmi, ať s podnikateli nebo veřejně známými osobnostmi, nebo obyčejnými lidmi, kteří mají nebo budují bohatství a hojnost. Primárně stránka a skupina slouží jako inspirace a místo k diskuzi, ke sdílení úspěchů a neúspěchů, vše ale v duchu podpory.

Dále uvažuji ještě s několika přáteli o jedné kampani, o možnosti, jak se lidé budou moci zapojit do připravovaného projektu, týkající se krypta. Každopádně, kdo bude mít zájem, najdete mne určitě na Facebooku, pod mým jménem, nebo ve skupině či stránce Cesty k Hojnosti.

Děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho úspěchů.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.