Sobota , 1 dubna 2023

Skutečný „reset“ přichází

Autor: Viktor David Hanson.

(LR) Americký velvyslanec v Kolumbii Philip Goldberg, ministryně obchodu Gina Raimondo, ministr zahraničí Antony Blinken, prezident Joe Biden a ministr obrany Lloyd Austin se setkali s kolumbijským prezidentem Ivanem Duquem v Bílém domě 10. března 2022. Vedoucí představitelé hovořili o nedávém setkání mezi USA a Venezuelou, kde se diskutovalo o možnosti zmírnění sankcí USA výměnou za ropu od Venezuely poté, co Biden zakázal dovoz ruské ropy do USA (Doug Mills/Pool/Getty Images)

Prezident Joe Biden věří, že ukrajinská válka bude znamenat začátek „nového světového řádu“. Uprostřed Covid globální pandemie Klaus Schwab a globální elity rovněž oznámili „velký reset“.

V souladu s tím by se národy světa musely vzdát své suverenity mezinárodnímu sboru odborníků. Určily by nám daně, různorodost a zelenou politiku.

Když byl v roce 2016 zvolen bývalý prezident Donald Trump, novináři z markýzy oznámili, že stranické zpravodajství bude muset nahradit starý, údajně nezaujatý přístup ke zprávám.

Je zde společné téma.

V normální době se progresivisté obávají, že nemají veřejnou podporu pro jejich politiku. Pouze v krizích mají pocit, že se politická levice a média mohou spojit a využít apokalyptické doby k proražení obvykle nepopulárních přístupů k zahraničním a domácím problémům.

Viděli jsme to loni: útěk z Afghánistánu, přijetí kritizované rasové teorie, pokus skoncovat s obstrukcemi, optimalizovaní soudů, zahození volebního řádu a znárodněním volebních zákonů.

Tyto „nové řády“ a „resety“ vždy znamenají mnohem větší vládu a více nevolených, mocných byrokratů. Elity předpokládají, že jejich radikální změny ve spotřebě energie, zpravodajství v médiích, hlasování, suverenitě a rasových a etnických kvótách se na ně, strůjce takových změn shora dolů, nikdy zcela nevztahují.

Takže my obyčejní lidé musíme s fosilními palivy skončit, ale ne ti, kteří potřebují používat korporátní letadla. Zdi neochraní naše hranice, ale budou chránit domovy Nancy Pelosiové, Marka Zuckerberga a Billa Gatese.

Ztracený notebook Huntera Bidena bude deklarován nařízením, nikoli nezávislou zprávou. Naproti tomu falešné vyprávění o „tajné dohodě“ Alfa Bank bude několik týdnů hlavními celostátními zprávami.

Životní styl střední třídy bude omezován, protože máme nařízeno usilovat o udržitelnost a přechod k bydlení v bytech a hromadné dopravě. Obamovi si ale stále ponechají svá tři sídla a futuristé ze Silicon Valley budou trvat na výjimkách pro své jachty.

Ve skutečnosti se brzy dočkáme radikálního resetu – současného resetu. Bude to jiný druh transformace, než elity očekávají a kterého by se měly velmi obávat.

Svět a Spojené státy zuří nad hyperinflací, která může brzy překročit 10 procent ročně. Budeme mít štěstí, pokud to skončí pouze recesí nebo stagflací, spíše než globální depresí.

Nepořádek byl vytvořen stejným aparátem, který koupil „moderní monetární teorii“. Tento hloupý univerzitní nápad tvrdil, že prosperita bude následovat obrovské rozšíření peněžní zásoby, udržení úrokových sazeb na de facto nulové úrovni, obrovské roční deficity, nahromadění neudržitelného státního dluhu a dotování pracovníků, aby zůstali doma.

Ceny zemního plynu a ropy nyní stoupají na neudržitelnou úroveň – a do bodu, kdy střední třída prostě nebude moci cestovat, topit v zimě nebo ochlazovat v létě.

Levicové vlády v Evropě i ve Spojených státech záměrně omezovaly těžbu a neruské ropovody. Odstavili jaderné elektrárny a dotovali nákladné, neefektivní solární a větrné projekty. Skončilo to nikoli utopií, ale nedostatkem paliva, vysokými cenami a energetickou závislostí na nejrepresivnějších režimech světa.

Probuzená revoluce na Západě nás měla naučit, že západní svět ovládaný „bílými muži“ je toxický. Jeho počátky, vzestup a současnost a blahobyt byly údajně způsobeny pouze systematickým vykořisťováním, rasismem a sexismem.

Elity zavedly zrušení kultury, doxxing (odhalování dříve soukromých osobních informací o jednotlivci), cenzuru a sociální ostrakismus, aby zahanbily tyto domnělé vykořisťovatele a zničily jejich životy a kariéry.

Jen málokdo se zeptal, jak se údajně škodlivý Západ s historii asi 2 500 let stal destinací číslo jedna pro miliony globálních nezápadních migrantů a nabídl těmto občanům největší míru globální prosperity a svobody.

Přichází tedy nové zúčtování – v reakci na „nové rozkazy“ prosazované Bidenem a souborem Davos.

V polovině listopadu 2022 pravděpodobně uvidíme historické „Ne!“ k ortodoxní levicové agendě, která vyústila v neudržitelnou inflaci, nedostupnou energii, válku a ponižování v zahraničí, spirálu zločinnosti, rasové nepřátelství – stejně jako arogantní vzpurnost ze strany těch, kteří tyto katastrofální politiky záměrně uzákonili.

Nahradí ji návrat k tomu, co donedávna fungovalo.

Uzavřené a zabezpečené hranice s pouze legální a odměřenou imigrací se vrátí. Američané budou požadovat přísné policejní vymáhání a odstrašující tresty za návrat k integraci a přednosti individuálního charakteru spíše než separatistické fixace na „barvu naší kůže“.

Veřejnost bude i nadále naladěná stranicky a na průměrná „mainstreamová“ média. Budeme svědky větší zvýšené produkce ropy a zemního plynu, které nás pozvolna převedou na širší škálu energií, silnou národní obranu a odstrašující zahraniční politiku.

Proroci nového světového řádu zaseli vítr a brzy sklidí smršť rozhněvané veřejnosti způsobenou elitní neschopností, arogancí a ignorancí.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.