Středa , 29 března 2023

Samoživitelky se svými dětmi nafotily kalendář

autor: Martina Matulová.


Dvanáct tváří maminek a jejich dětí. Dvanáct silných osobností, které ač to nebylo snadné, vzepřely se a odešly od svých partnerů tyranů. Matky, se svými sny a plány. Ženy bojovnice.

Fotky z líčení (zdroj: Jarka Staňková)
Fotky z líčení (zdroj: Jarka Staňková)

Celou tuto nádhernou a jedinečnou akci uspořádala Ludmila Chytilová, která se také řadí mezi samoživitelky.

V Rámci možností

Vše se začalo šířit Facebookem dne 13.4. 2015, kdy Ludmila poprvé vyvěsila status do skupiny "Maminko, nejsi na to sama".

Jak sama autorka projektu tvrdí: ,,byl to jen nápad, takový záblesk: „Vydejme si, maminky samoživitelky, vlastní kalendář. Kalendář SAMOŽIVITELEK a pro samoživitelky. Pojďme světu ukázat, že taky žijeme, jsme lidské bytosti, a nejen složka na sociálním úřadě.“

Ludmila vymyslela dvanáct scén, pro dvanáct maminek. „Postupně se samy hlásily k účasti, ale víc jsme neměly nic, ani rozpočet, ani fotografku, ani prostředí... Jen chuť to zkusit,“ vzpomíná.

Šaty Chi-chi London v Retro stylu, byl Ludmilin oblíbený. Oslovila tedy jednu brněnskou firmu. "Jen" za logo v kalendáři, který měl tehdy pracovní název "12tváří matky" firma šaty zapůjčila. Fotografku, kadeřnici, vizážistku a občerstvení, vše zvládla autorka zařídit sama, i když se musela starat ještě o svého syna Daniela.

Nakonec našla i příjemné místo v Praze-Kobylisíh, U Jákobova žebříku, k uskutečnění celé akce. Grafik se ozval na inzerát, za pět minut dvanáct. S nakladatelstvím, které jim kalendář vytisklo se Ludmila Chytilová znala už déle a pro dobrou věc jim nabídli i dobrou cenu.

Projekt medializovala Lucie Asenová z Asociace neúplných rodin.

Jedna z fotek z kalendáře SAMOŽIVITELKY (zdroj: Jarka Staňková)
Jedna z fotek z kalendáře SAMOŽIVITELKY (zdroj: Jarka Staňková)

Křest kalendáře

Nyní nás čeká slavnostní křest, na který bychom Vás rády pozvaly, aby se vlna šířila dál.

Z pouhé myšlenky vznikl nádherný kalendář, který je zároveň "manifestem" svobodných maminek: Dokázaly to a dokážou i mnohem víc, dostanou-li příležitost.

Výtěžek z prodeje, po křtu kalendáře poputuje Asociaci neúplných rodin, která pomáhá matkám samoživitelkám.

Pozvánka na akci

885622_1134609389889100_6818501586832574069_o-1Jste srdečně zvání

 

 

 

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.