Pondělí , 27 března 2023

Téměř 800 hlášení o zánětu srdce po očkování vakcínou COVID-19 v USA

Jedním z nejčastějších zdravotních vedlejších účinků vakcín proti Covid-19 jsou záněty srdce (Public Domain)

Federální úřady obdržely více než 800 hlášení o zánětu srdce u lidí, kteří dostali vakcínu COVID-19, uvedl ve čtvrtek zdravotník.

Hlášení o myokarditidě nebo perikarditidě byla do 31. května předložena systému hlášení jako nežádoucí účinky vakcín, pasivnímu systému hlášení, který společně provozují Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Většina zpráv (celkem 475) popisovala myokarditidu nebo perikarditidu vyskytující se u lidí ve věku 30 let nebo mladších.

Většina zpráv popisovala zánět srdce, který se objevil po druhé ze dvou dávek vakcín od společnosti Pfizer, nebo Moderna, které obě využívají technologii RNA.

Úřady zdůrazňují, že kdokoli může podávat zprávy prostřednictvím systému hlášení, ale úřady již ověřily, že 226 ze 475 zpráv týkajících se těch 30ti letých a mladších odpovídá definici pracovního případu CDC, uvedl během prezentace Dr. Tom Shimabukuro, zástupce ředitele agentury pro data. U ostatních probíhá následné sledování a pozorování.

Z 285 případů, u nichž byla v době kontroly známa dispozice, bylo propuštěno 270 pacientů a 15 bylo stále hospitalizováno, uvedli úředníci. Myokarditida obvykle vyžaduje nemocniční péči. Nebyla hlášena žádná úmrtí.

CDC minulý měsíc oznámila, že vyšetřuje zprávy o zánětu srdce u teenagerů a mladých dospělých, kteří dostali vakcínu COVID-19, ačkoli nepřijala žádná definitivní opatření, kromě toho, že bude pokračovat v kontrole údajů o případech.

Poradní výbor agentury, Poradní výbor pro imunizační postupy, uvedl v málo známé aktualizaci zveřejněné 24. května a zveřejněné 1. června, že údaje z VAERS ukázaly, že do 30 dnů po druhé dávce očkování mRNA „tam byl pozorován vyšší počet myokarditidy / perikarditidy u 16–24letých, než se očekávalo .“

Dodala, že data z Vaccine Safety Datalink, aktivního systému hlášení, který se opírá o devět zdravotnických organizací v sedmi státech, nevykazují vyšší než očekávané případy.

"Analýzy však naznačují, že tyto údaje je třeba pečlivě sledovat, jelikož je očkováno více osob v mladších věkových skupinách," uvedla ve své zprávě pracovní skupina pro bezpečnost vakcín poradního výboru.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví téhož dne uvedlo, že zjistilo 275 případů zánětu srdce u více než 5 milionů lidí v zemi, kteří dostali vakcínu v období od prosince 2020 do května 2021. Izraelská studie zjistila „pravděpodobnou souvislost“ mezi podáním druhé dávky přípravku Pfizer „a výskytem myokarditidy u mužů ve věku 16 až 30 let,“ uvedlo ministerstvo.

Shimabukuro uvedl, že údaje o pasivním sledování v USA „jsou shodné s údaji o sledování, které se objevily z Izraele“.

Čísla jsou rovněž v souladu s dalšími případovými zprávami a údaji z ministerstva obrany.

Drtivá většina amerických zpráv se zaměřuje na mužské pacienty. Přibližně 300 předběžných zpráv naznačovalo, že pacienti trpěli bolestí na hrudi, přičemž téměř všichni z nich měli zvýšené srdeční enzymy.

Případová studie zkoumající myokarditidu u sedmi adolescentů po očkování vakcínou Pfizer, publikovaná v časopise Pediatrics, časopise American Academy of Pediatrics, tento měsíc, uvádí, že u všech sedmi pacientů došlo k zánětu během 4 dnů po podání druhé dávky. Nebyli pozitivní na COVID-19 a nesplňoval kritéria pro MIS-C, vzácné onemocnění.

Všech sedm mužů ve věku od 14 do 19 let vyžadovalo nemocniční péči, ale každý byl nakonec propuštěn.

Autoři studie, kteří nereagovali na žádosti o komentář, uvedli, že mezi vakcínami a myokarditidou nebyla prokázána žádná souvislost a že přínosy vakcín převažují nad riziky. Rovněž však vyzvali zdravotnické pracovníky, aby „vzali v úvahu myokarditidu při pozorování dospívajících a dospělých, u kterých se po očkování vakcínou COVID-19 objeví bolest na hrudi“.

Komentář ke studii publikované ve stejném časopise uvedl: „Existují určité obavy týkající se této série případů, které by mohly naznačovat kauzální vztah, a proto vyžadují další analýzu prostřednictvím zavedených systémů dozoru.“

"Za prvé, důsledné načasování příznaků v těchto sedmi případech po druhém očkování naznačuje jednotný biologický proces." Zadruhé, podobnosti klinických nálezů a laboratorních charakteristik v této sérii naznačují společnou etiologii. Nakonec se tyto případy vyskytly v souvislosti s nedostatkem oběhu běžných respiračních virů, o nichž je známo, že jsou spojeny s myokarditidou, a důkladná diagnostická hodnocení nezjistila infekční etiologii, “dodali.

Očekávaný počet případů myokarditidy / perikarditidy u osob ve věku 16 nebo 17 let, založený na množství a počtu dávek podávaných této populaci do 31. května, je mezi 2 až 19. Na základě zpráv VAERS je však počet případů 79 .

Stejně tak je očekávaný počet případů u mladých dospělých ve věku od 18 do 24 let odhadován na 8 až 83. Počet podle hlášení je 196.

"U 16–17letých a 18–24letých pozorované zprávy překračují očekávané hodnoty na základě známých hodnot pozadí publikovaných v literatuře,“ řekl Shimabukuro členům Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv poradního výbor pro vakcíny na zasedání ve čtvrtek, varoval však, že ne všechny zprávy „se ukáží jako pravdivé zprávy o myokarditidě / perikarditidě“.

„Za zmínku stojí, že z těchto 528 hlášení po druhé dávce s nástupem příznaků do 30 dnů pocházela více než polovina z mladších věkových skupin, ve věku 12–24 let, zatímco zhruba 9 procent celkových podaných dávek bylo ze starších věkových skupin, takže „zjevně zde máme nerovnováhu,“ dodal později.

Zdroj a pokračování článku: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.