Sobota , 1 dubna 2023

Ti, kdo mění svět – Video dokument o vegetariánských šampiónech

Autor: Martin Kirschner.

Promo obrázek filmu The Game Changers.

Narazil jsem na dokument, který velmi ovlivnil můj život. Díky dokumentu - Ti, kdo mění svět (anglicky: The Game Changers) jsem se rozhodl omezit maso a následně se stát vegetariánem.

Tento dokument je výjimečný v tom, že v něm nemluví nějací pravdoláskaři, sluničkáři, nebo nějací duchovní lidé. V dokumentu účinkují nejlepší světoví elitní vojáci, bojovníci a atleti. V dokumentu sdílejí svůj příběh, proč se rozhodli přestat jíst maso a stát se vegetariány, případně vegany.

Vše začíná tím, že bojovník a šampión MMA James Wilks si při souboji poraní nohy a je odkázán na invalidní vozík. Následně James začíná zkoumat možnosti, jak se znovu dostat na nohy. Při svém zkoumání zjistí, že gladiátoři, kteří byli jedni z nejlepších bojovníků starověkého světa, byly vegetariány.

Mělo to pro gladiátory několik výhod. Jedna výhoda byla ta, že se jim díky tomu lépe hojily zranění z boje a druhou výhodou bylo to, že díky vegetariánské stravě byli silnějšími a měli větší vytrvalost. James Wilks si řekl, že zkusí také jíst jenom vegetariánskou stravu a za pár měsíců mohl zase ne jenom chodit, ale začal se také znovu účastnit bojových zápasů.

Ti, kdo mění svět ničí zažitá pravidla v tom, že pokud chcete dosáhnout vysokých sportovních výkonů a lepšího zdraví, tak nemusíte jíst maso, jak nám tvrdí placené reklamy v televizi. Nové vědecké studie totiž ukazují, že nejvíce bílkovin (látky ovlivňující sportovní výkon) tělo nejefektivněji získává z rostlinné stravy a nikoliv z masa.

V dokumentu se také dozvíte, jak marketing, především v televizi, nutí muže si myslet, že nejsou silnými chlapy, pokud si nedají pořádný kus steaku. Na základě vědeckých studií byl zjištěn pravý opak. Muži, kteří nejedí maso, jsou silnější, vitálnější, zdravější a mají i více testosteronu. U žen je tomu stejně, i když testosteronu samozřejmě méně.

Když pomineme pozitivní účinek na sportovní výkon, tak mnoho lidí tvrdí, že díky vegetariánské stravě se jim zlepšilo zdraví a i po psychické stránce se cítí lépe.

Dokument o lidech, kteří mění svět, můžete shlédnout s českými titulky zde:

Zajímavé citace z dokumentu:

„Někdo se mě zeptal, jak to, že jsem silný jako býk, když nejím maso.

Řekl jsem, jestli někdy viděl býka jíst maso.“

Patrik Baboumian, Držitel titulu nejsilnějšího muže světa.

„Kontrolované studie ukázaly, že pouhé pití řepné šťávy před tréninkem umožnilo subjektům jet na kole o 22% déle a zvednout na bedrech o 19% větší hmotnost.“

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.