„Velmi obtížné“ Majiteli elektrického vozidla trvalo 15 hodin, než ujel 282 km

Nabíjecí zařízení pro nový Nissan Leaf ve výrobním závodě Nissanu v Melbourne, Austrálie 11. července 2019

Majitel oblíbeného elektromobilu uvedl, že mu cesta 282 km z jednoho města Wyomingu do druhého zabrala asi 15 hodin, což vyvolalo obavy z rozšířené životaschopnosti elektrických vozidel.

Alan O’Hashi, který řídí Nissan Leaf, řekl, že jízda na dlouhé vzdálenosti v elektrickém vozidle trvá mnohem déle než jízda v tradičním vozidle na plyn.

Z Cheyenne ve Wyomingu do Casper ve Wyomingu je to jen 282 km. Ve vozidle na plyn trvá tato cesta v průměru asi 3 hodiny.

Ale O'Hashi pro Cowboy State Daily řekl, že cesta z Cheyenne do Casper trvala „15 hodin,“ dodal: „Bylo to velmi obtížné.

O'Hashi řekl, že cesta se uskutečnila v květnu 2022, přičemž poznamenal, že o měsíc později mu cesta mezi oběma městy trvala 11 hodin.

Dosah baterií elektrických vozidel je nepředvídatelný, protože majitelé musí počítat s větší vzdáleností k nabíjecím stanicím, hornatým nebo kopcovitým terénem a větrem, vysvětlil.

"To, co jsem se naučil při řízení této věci, je trpělivost," řekl O'Hashi.

Během jedné části své první cesty O'Hashi řekl, že se zastavil ve městě Wheatland, aby použil 220voltovou zásuvnou nabíječku v parku pro obytné vozy. Vzpomněl si, že jeho Leaf měl vybitou baterii na 1 procento, když přijel do nabíjecí stanice.

"Takže bych tam mohl sedět dvě hodiny abych dostatečně nabil vozidlo, abych se mohl dostat do Caspera, ale stěží" řekl O'Hashi a dodal, že když cestuje, dává přednost zastávkám ve starých motelech. Vysvětlil, že může vytáhnout prodlužovací kabel z okna a nabíjet své elektrické vozidlo přes noc.

Během pobytu v motelu O'Hashi řekl, že by mohl dostat dostatek energie na 40 mil cestování za jednu noc.

O’Hashi řekl, že často při čekání než se jeho auto nabije utrácí peníze navíc za nákupy nebo jídlo. To je navíc k nákladům za nabíjení.

Používání elektrického vozidla ho inspirovalo k napsání knihy „Na cestě: Rady a úzkosti s elektrickým vozidlem,“ řekl.

Úředníci v Kalifornii a New Yorku vydali pravidla, která vyžadují, aby většina nových vozidel prodávaných v jejich příslušných státech byla do roku 2035 elektrická nebo plug-in hybridní. Byly vzneseny obavy ohledně proveditelnosti takových plánů, včetně nedostatečného množství  lithia aby bylo možné vyrobit dostatek baterií pro elektromobily. V současné době dominuje dodavatelskému řetězci lithia Čína.

Další starostí je cena. Automobilová výzkumná firma Kelley Blue Book uvádí, že průměrná cena nového elektrického vozidla v červenci 2022 byla 66 000 USD, zatímco průměrná cena nového vozidla na plyn byla 48 000 USD.

Mluvčí Nissanu neodpověděl na žádost The Epoch Times o komentář.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Jack Phillips