Středa , 31 května 2023

VIDEO: Strašidelný humanoidní robot Boston Dynamics se učí další triky

Nejnovější video společnosti Boston Dynamics se svým dvounohým  humanoidem Atlasem ukazuje, že získal nové dovednosti, které mu umožňují operovat ve složitém terénu.

Atlasův tým ze společnosti Boston Dynamics, vedený Scottem Kuindersmou, řekl The Verge, že video má „sdělit pokrok ve výzkumu, který na Atlasu byl učiněn“.

Video ukazuje, že Atlas funguje autonomně a pracuje na provizorním staveništi. Dělník vysoko na lešení žádá dvounohého robota o jeho brašnu na nářadí. Robot vyzvedne tašku a úspěšně ji doručí pracovníkovi.

„Nepřemýšlíme jen o tom, jak přimět robota, aby se dynamicky pohyboval svým prostředím, jako jsme to dělali v Parkouru a tanci. Nyní začínáme učit Atlase pracovat a přemýšlíme o tom, jak by robot mohl být schopen vnímat a manipulovat s objekty ve svém prostředí," řekl Kuindersma.

Od té doby, co Hyundai Motor Group získala v roce 2021 kontrolní podíl ve společnosti Boston Dynamics za 1,1 miliardy dolarů, došlo k významné změně v zasílání zpráv od robotické společnosti, která zřejmě posouvá tyto dvounohé roboty blíže ke komercializaci pro použití v reálném světě.

Co nás trápí, je sen vojensko-průmyslového komplexu o humanoidních válečnících, kteří by mohl být vytvořeni prostřednictvím robotů, jakým je třeba Atlas:

Překlad: Martin Kirschner (Překlad: www.vipnoviny.cz), Zdroj: infowars.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.