Sobota , 10 června 2023

Vlády považují kryptoměny za „vyvíjející se hrozbu“: Edward Snowden

Edward Snowden a Martha Belcherová na online kryptokonferenci Ethereal 2022

Edward Snowden ve svém projevu na Camp Ethereal 2022 diskutoval o tom, jak jsou globální vlády ohroženy kryptoměnami, které mění regulační status quo.

Vlády vnímají kryptoměny jako „vyvíjející se hrozbu“ řekl informátor Edward Snowden, který minulý týden na Camp Ethereal 2022 poskytl rozsáhlý rozhovor Martě Belcherové, prezidentce Filecoin Foundation a generální poradkyni Protocol Labs.

"Myslím, že vlády správně vnímají vyvíjející se hrozbu tradičním prostředkům, na které si zvykly," řekl Snowden, "ve smyslu schopnosti uvalit regulaci na soukromý život a obecněji na soukromý obchod."

„Invazivní“ finanční systém USA

Snowden se dále zaměřil na „neuvěřitelně invazivní“ finanční systém USA.

„Když se zamyslíte nad tím, jak funguje neuvěřitelně invazivní finanční síť ve Spojených státech, se všemi těmi opatřeními proti praní špinavých peněz a vnucování politiky „poznejte svého zákazníka", bylo by pro mě těžké uvěřit, že kdyby měli technickou kapacitu velmi snadno získat sériové číslo každé dolarové bankovky, která vám projde rukama, že by toho nevyužily.“

Pro vládního informátora tyto vlastnosti podkopávají oblíbený předpoklad, že peníze jsou anonymní.

„Víme, že hotovost je anonymní a zdědili jsme ji z doby, kdy to bylo smysluplné. To již není pravda. Když se zamyslíme nad tím, že Bitcoin má veřejnou účetní knihu, takže, jakmile CBDC dolar vstoupí do bankovního systému, bude existovat soukromá účetní kniha, která je však k dispozici lidem, kteří provádějí finanční dohled. Takže je to opravdu jen soukromé pro veřejnost, ale je to veřejné pro prominenty, řekněme."

Snowden poradil lidem, aby nikomu neprozrazovali jaké kryptoměny vlastní: "Pokud se vás někdo zeptá, jakou kryptoměnu vlastníte, co držíte atd, tak odpověď zní:  Co je to kryptoměna?

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: decrypt.co

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Scott Chipolina