Středa , 29 března 2023

Výhody fotbalu pro sportovní kondici a uplatnění v běžném životě

Autor: Martin Kirschner.

 

Rád bych si dal oddych od témat týkající se NWO a napsal pro vás článek na odlehčení. Tento článek se bude týkat fotbalu a toho co mi v životě dal.

Již jako malý kluk, když jsem chodil na základní školu, tak jsem chodil s klukami hrát fotbal za barák. Prolézačka, která byla ve tvaru E nám skvěle posloužila jako branka.

Fotbal jsme hráli tak, že byl jeden brankář, který byl neutrální a chytal všechny míče. Tým, který se zmocnil míče musel jít s míčem zhruba 20m od branky za čáru a pak mohl podniknout ofenzívu s cílem dát gól. Jak můžete vidět, tak tehdy jako děti jsme byli velmi vynalézaví a pracovali jsme s tím co jsme měli.

Když mi bylo 9 let, tak mě můj táta přihlásil do fotbalového klubu Ostrava-Hrabůvka. Zde začal můj fotbalový trénink. Z počátku byl trénink pro mě těžký, protože jsem nebyl zvyklý tak tvrdě trénovat. Navíc můj táta dělal zástupce trenéra a vždy chtěl, abych si dal nějaké to kolo běhání navíc. Někdy jsme museli běhat i do schodů se zátěžemi na nohách, což bylo velmi náročné. Později když jsme však na hřišti hráli fotbal, tak jsme se doslova vznášeli.

Z fotbalu jsem si do života vzal tato ponaučení:

1) Když chce protihráč udělat kličku doprava, tak očekávej kličku doleva.

2) Mnohem lepší je spolupracovat, než být sólistou.

3) Důležitá je obrana, ale nesmí se také zapomínat na útok

4) Není důležité kdo dá gól. Důležité je, že vyhrajeme všichni.

5) I když prohráváš o pět gólů, tak hrej jako kdybys vůbec neprohrával.

6) Když už prohraješ, tak si uvědom, že jsi prohrál pouze bitvu a nikoliv válku.

Fotbal je podobně jako jiný týmový sport hodně o emocích, týmové spolupráci a schopnosti předvídat soupeřovy kroky. Podobně, jako když analytik předpovídá běh světových událostí, aby mohl udělat kroky potřebné k tomu, sebrat soupeři míč a střelit mu jej do vlastní branky.

Tenkrát většina z nás měla úplně obyčejné černé kopačky se třemi pruhy, které nebyly ergonomicky ideálně tvarované. S rozvojem technologií se dneska dělají kopačky Nike, nebo kopačky Addidas, které jsou velmi kvalitní a ergonomicky dokonale sedí na nohách. Stejně tak brankářské rukavice jsou velmi moderní, protiskluzové a přesné pro chytání.

Bez ohledu na to, jaké vybavení máte, tak sport je o přátelství, radosti z pohybu a spolupráci. Vyšlo nám sluníčko, což je skvělou příležitostí nasadit kopačky a jít si zahrát fotbal : )

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.