Středa , 8 února 2023

Vyléčení srdečních problémů trvá pouze 1 měsíc? Harvardská studie potvrzuje existenci meridiánu osrdečníku

Srdeční problémy 28-letého muže byly vyléčeny během jednoho měsíce

Léčba palpitací, infarktu myokardu, nespavosti s akupunkturami

Stimulace akupunkturních bodů může zlepšit nebo vyléčit nemoci. Na Západě akupunktura a akupresura postupně získávají na oblibě. Existují však meridiány skutečně v lidském těle? Vědecká komunita dlouho neměla odpověď. Nicméně studie publikovaná Harvardskou lékařskou fakultou potvrdila existenci „perikardového meridiánu“, jednoho z 12 meridiánů.

Srdeční problémy 28-letého muže byly vyléčeny během jednoho měsíce

V lednu 2022 přišel na kliniku profesora Jonathana Liu, 28letý muž, který byl u něj registrován na akupunktůru.

Tento mladý muž a celá jeho rodina byli vždy pacienty profesora Liu. Míval hodně energie a miloval lezení po skalách. Nedávno se nakazil COVID-19. Začalo to horečkou, kašlem a bolestí v krku. Poté, co chvíli odpočíval, většina jeho respiračních symptomů ustoupila. Zůstaly mu však následky překrvení hrudníku a bušení srdce (palpitace). Když cvičil, jeho bušení srdce bylo zřetelnější.

Srdeční potíže mu znesnadňovaly lezení po skalách stejně jako předtím, a byl velmi rozrušený.

Po zkontrolování svého stavu profesor Liu zjistil, že nejenže během cvičení pociťoval bušení srdce, ale měl také příznaky psychického napětí. Profesor Liu se ho tedy rozhodl léčit tak, že začal od jeho meridiánu ostdečníku (meridián perikardu). Profesor Liu mu vpichoval akupunkturní jehly do meridián osrdečníku a předepsal mu čínskou bylinnou medicínu. Za něco málo přes dva týdny byly srdeční příznaky mladého muže vyléčeny a byl schopen znovu lézt po skalách.

Proč byly jeho srdeční problémy vyléčeny akupunkturou přes perikardiální meridián?

Slovo osrdečník je odvozeno z latinských slov „okolo (peri)“ a „srdce (kardium). Jak již název napovídá, osrdečník je membrána obklopující srdce. Je to stráž, která chrání srdce. A „meridián“ lze interpretovat jako „kanál energie“.

Obvykle naše emoční výkyvy způsobí silné kolísání energie v těle a tím poškození srdce. Proto lidé, kteří jsou emocionálně labilní a často stresovaní, mívají nezdravé srdce. Negativní energie viru SARS-COV-2 také poškodí srdce po infekci. Zejména mnoho lidí má příznaky po COVID-19 (dlouhé COVID), často mají v těle zbytky virů a jejich průbojnost nadále útočí na srdce.

Energie meridiánu osrdečníku může chránit srdce před poškozením a zabránit pronikání špatné energie do srdce. Když profesor Liu vpichoval tomuto mladému muži meridián osrdečníku, posiloval energii jeho meridiánu osrdečníku, aby bojoval proti virové energii.

Podle tradiční čínské medicíny „srdce“ neodkazuje pouze na srdce samotné, ale také na stav mysli člověka. Meridián osrdečníku může tedy kromě léčby překrvení hrudníku, bušení srdce a anginy pectoris také zlepšit psychické napětí a nespavost.

Harvardská studie potvrzuje existenci meridiánu osrdečníku

Tradiční čínská medicína klade velký důraz na meridiány a mnoho konceptů léčení s nimi úzce souvisí. Meridiány jsou však pouhým okem neviditelné, takže konvenční západní medicína má k jejich existenci stále výhrady.

V březnu 2021 však článek publikovaný v lékařském časopise Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, informoval o spolupráci mezi Harvard Medical School a the Institute of Acupuncture and Moxibustion of the China Academy of Chinese Medical Sciences (CACMS), kde poprvé zjistili možnost existence meridiánu osrdečníku.

Meridián osrdečníku je jedním z „12 meridiánů“. Začíná v hrudníku, sleduje střední linii předloktí, pokračuje do dlaně a končí na špičce prostředníku. Má devět akupunkturních bodů: Tianchi, Tianquan, Quze, Ximen, Jianshi, Neiguan, Daling, Laogong a Zhongchong (od PC-1 do PC-9).

Do studie bylo přijato 15 zdravých dobrovolníků a dva čínští lékaři označili dráhy a akupunkturní body meridiánu osrdečníku na jejich rukou a pažích a pro další potvrzení použili detektor pro další potvrzení. Poté vstříkli fluorescein do meridiánů osrdečníku dobrovolníků a sledovali směr pohybu fluoresceinu speciální kamerou.

Ve studii bylo zdůrazněno, že fluorescein byl injekčněě podán intradermálně, nikoli subkutánně, intramuskulárně nebo intravenózně, aby se zajistilo, že se nerozptýlí do krevních cév.

Vědci byli překvapeni, když zjistili, že poté, co byl dobrovolníkům vstříknut fluorescein do bodu Neiguan (PC-6), tak na jejich zápěstí, se postupem času na většině paží objevily fluorescenční čáry. Tyto „zářící čáry“ se šíří podél jejich paží až k ohybu loktů. Dráha této linie je přesně dráhou meridiánu perikardu.

Jinými slovy, počínaje bodem Neiguan (PC-6) sleduje fluorescein meridián osrdečníku až k bodu Quze (PC-3).

Srdeční problémy 28-letého muže byly vyléčeny během jednoho měsíce

Stojí za zmínku, že světlá skvrna v bodě Quze (PC-3) se objevila ještě dříve než fluorescenční čára, jako by fluorescein vstoupil do těla a poté „cestoval“ do bodu Quze (PC-3). Zajímavější je, že bod Quze (PC-3) je v tradiční čínské medicíně považován za „bod He-Sea“. Starověcí lidé věřili, že tyto druhy bodů mohou shromažďovat energii, takže výsledky to svým způsobem potvrzují.

Kromě bodu Neiguan (PC-6) vědci také vstříkli fluorescein do bodu Jianshi (PC-5) jednoho dobrovolníka a objevila se také fluorescenční čára. V některých případech se linie protáhly až k horní části paže. Tento jev trval 18 hodin, než čáry pomalu zmizely.

Vědci vstříkli fluorescein mimo akupunkturní body a neobjevila se žádná „fluorescenční čára“

Aby se potvrdilo, zda by se podobné lineární stopy objevily, pokud by byl fluorescein injektován do libovolného bodu na ruce, vědci navrhli kontrolní studii, ve které byl fluorescein injektován do bodu vzdáleného jeden centimetr od akupunkturního bodu Neiguan (PC-6) (injekce do neakupunkturního bodu). Tento experiment byl proveden sedmkrát a žádný z experimentů negeneroval podobné linie.

Srdeční problémy 28-letého muže byly vyléčeny během jednoho měsíce

Bylo provedeno celkem 28 injekčních experimentů s akupunkturním bodem: 23 injekcí bylo podáno v bodě Neiguan (PC-6) a fluorescenční čáry se objevily 18krát; jedna injekce byla podána v bodě Jianshi (PC-5) a také se objevila fluorescenční čára; a čtyři injekce byly podány v bodech Daling (PC-7) a fluorescenční čáry se objevily třikrát.

Celkově 22 z 28 injekcí vykazovalo čáry. Ve srovnání s neakupunkturními bodovými injekcemi byla statistická p-hodnota experimentů s akupunkturními bodovými injekcemi menší než 0,001, což znamená, že existence meridiánu osrdečníku je jasně prokázaná a není jen výplodem fantazie starověkých lidí (obecně p-hodnota menší než 0,05 je statisticky významná).

Masáž akupunkturních bodů na meridiánu osrdečníku pro zlepšení bušení srdce a nespavosti

Jak tedy konkrétně využít meridián osrdečníku k léčbě nemocí?

Můžeme provádět akupresuru: stiskněte každý bod 100krát, dvakrát nebo třikrát denně (např. jednou ráno a jednou večer). Můžete použít palec k přímé masáži bodů nebo můžete použít masážní zařízení k vytvoření mírné bolesti a otoku v bodech. Následují tři hlavní body osrdečníku, které je třeba masírovat.

Neiguan Point (PC-6): léčba srdečních problémů a zlepšení nespavosti

Pokud máte bušení srdce, nepravidelný srdeční tep, náhlý infarkt myokardu a jiné srdeční problémy, masáž bodu Neiguan (PC-6) může pomoci zmírnit příznaky.

Pokud někdo ve vašem okolí náhle utrpí infarkt myokardu, měli byste nejprve zavolat sanitku, poté sledovat pacientovy vitální funkce a dále s ním komunikovat o jeho stavu (pokud pacient ztratí vědomí, ujistěte se, že má uvolněné dýchací cesty, aby se vyhnul udušení). Během čekání na sanitku tiskněte nepřetržitě pacientovy body Neiguan (PC-6), abyste oddálili odumíraní myokardu, a abyste získali nějaký drahocenný čas na záchranu pacientova života.

Při použití akupunktury akupunkturisté obecně zvažují směr jehly: „jehlování ve směru toku energie čchi meridiánu (shunjing) tonizuje a jehlování proti směru toku energie čchi meridiánu (nijing) snižuje.“

Například, pokud je jehla zasunuta do bodu Neiguan (PC-6), může být vložena ve směru dlaně ruky (shunjing), aby se regulovala srdeční funkce, nebo ve směru nadloktí (nijing). ), které mohou také proniknout do bodů Jianshi (PC-5) a Ximen (PC-4) a zlepšit tak anginu pectoris a poskytnout úlevu od bolesti.

Bod Neiguan (PC-6) je hlavním bodem, který nejen léčí srdeční problémy, ale také zlepšuje nespavost.

Quze Point (PC-3): regulace srdeční funkce

Quze (PC-3) je He-Sea bod meridiánu osrdečníku, což znamená, že se zde shromažďuje velké množství energie, která mu umožňuje regulovat funkci příslušných vnitřních orgánů. Například reguluje funkci osrdečníku a napomáhá stahování srdce. Může se pravidelně masírovat pro zlepšení bušení srdce, snížení překrvení hrudníku a arytmií.

Daling Point (PC-7): zmírnění bolesti a úpravuje náladu

Bod Daling (PC-7) je Shu-Stream akupunkturním bodem meridiánu osrdečníku a může léčit mnoho bolestí, jako jsou bolesti na hrudi a v podpaží, bolesti paží a loktů. Je to také akupunkturní bod, který klade důraz na redukci a dokáže vyčistit srdce a játra od „ohnivé“ energie. Proto, když jste naštvaní nebo rozrušení, můžete stisknout bod Daling, abyste zmírnili svůj hněv.

Články Epoch Health slouží pro informační účely a nenahrazují individuální lékařskou radu. Obraťte se na důvěryhodného odborníka, který vám poskytne osobní lékařskou radu, diagnostiku a léčbu. Máte dotaz? Napište nám na [email protected]

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Health

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.