Pondělí , 27 března 2023

Yasmina Rossi: Nádherná 63letá modelka má tělo, které by jí mohla závidět kdejaká dvacítka. Jak to dělá?

Alue K. Loskotová

Yasmina Rossi (63let) připisuje svůj mladistvý vzhled kvalitnímu jídlu – a není to jen o udržování štíhlé postavy.
„Všechno, co jsem kdy dělala bylo, že jsem jedla biopotraviny. A to dlouho předtím, než se to stalo trendem,“ řekla módnímu časopisu The Sunday Times ‘Style.

„Svou pokožku pravidelně natírám olejem a na vlasy dávám hroznový olej. Jednou týdně si dělám peeling olivovým olejem a jemným cukrem. Denně sním jedno avokádo a jím hodně masa a ryb v bio kvalitě.“

Jednou z věcí, které si okamžitě všimnete na Yasmine, jsou její ohromující dlouhé stříbrné vlasy. Její vlasy začaly měnit barvu, už když jí bylo pouhých deset a jen o deset let později už měla odstín ,,sůl a pepř”. Yasmina musela bojovat s modními agenty, aby si mohla nechat přirozenou barvu vlasů, která doplňuje její jedinečnou krásu, která je pro ostatní tolik inspirativní.


Jako topmodelka se prosadila až ve věku kolem pětačtyřiceti let, ale s modelingem začala v osmadvaceti. Je úspěšná i proto, že nepodlehla nátlaku a nebarví si vlasy. Je zkrátka přirozeně šedivá, což se v dnešní době moc často nevidí.

Narodila se ve Francii a vyrůstala na Korsice, možná proto má velmi pohodovou povahu a žije klidný život bez nadbytečného stresu. Asi proto zůstává stále krásná, přestože už má dvě vnoučátka.

Dnes má 63 let a je ztělesnění trendu na nejvyšších stupních světové módy. Je to zralá dáma, která si zachovala perfektní postavu, a přitom zůstala přirozená. Má vrásky, šedé vlasy a žádné plastiky.


,,Různým takzvaně zázračným protivráskovým krémům moc nevěřím. A neberu žádné léky proti bolesti. Když mě bolí záda nebo hlava, jdu raději do přírody. Snažím se žít v souladu s přírodou a nesnažím se s ní bojovat. To platí pro všechno, co v životě dělám.“ Říká novinářům, kteří se jí často ptají, zda má nějaký recept na mládí. A dodává: „Recept na mládí? Ale já jsem stará, to se zeptejte někoho jiného. Mladá jsem byla, teď jsem stará. To je přece normální, tak to má každý člověk. Tedy ti, kteří mají štěstí, že se stáří dožili.“

Líbí se vám krásná Yasmine? Tady je její instagram: https://www.instagram.com/yasmina.rossi/?hl=cs

S cvičením to nepřehání a do fitcenter nechodí. Místo toho raději vyráží na dlouhé procházky. Je už babička a ráda to zdůrazňuje: „Nechápu ženy, které předstírají, že jsou mladší a vadí jim označení babička.”

Neexistuje žádná zázračná studna mládí, ale Yasmine vyjmenovává některé důležité věci, kterými se v životě řídí i ona sama:

1. Dělejte to, co milujete.
,,Energie a aktivita nás drží při životě. Užívejte si každý den ať už děláte cokoliv. Moje srdce se může každé ráno skoro rozskočit radostí.”

2 Jezde zdravě.
Yasmine denně sní avokádo a hodně dbá na rozmanitou výživnou stravu. Nepodléhá drastickým dietám, nejí polotovary, nic z mrazáku ani z mikrovlnky.

3. Starejte se o svou pleť.
„Média nás nutí věřit tomu, že to nebo ono musíme mít pro skvělou pleť, aby mohli své výrobky prodávat. Nikdy nám neřeknou pravdu o tom, že kůže má schopnost vytvořit si svou vlastní ochranu. Proto neexistují žádné speciální kosmetické výrobky, bez kterých bych nemohla žít. To co potřebuji, najdu kdekoli, v jakékoli kuchyni.”

Yasmina se denně natírá bio olivovým, nebo hroznovým olejem, hroznový si dává i na vlasy.

“Nejlepší pro kůži je jíst denně dostatek zdravých tuků a dobře se během cvičení okysličovat,” říká. ,,Chůze a pocení jsou pro vaši pokožku také skvělé, protože je to náš největší dýchací orgán.”

3. Buďte vytrvalá duše.
Pokud začínáte cítit tlak na některé ze změn, které chcete nebo potřebujete provést, je to v pořádku.
,,Nestane se to za den,” ujišťuje Yasmina. ,,Vyžaduje to disciplínu a obětavost. Potřebujete zdravého ducha a zvědavou mysl. Návyky se těžce rozbíjejí a změna je výzva.“

I když na to Yasmine nevypadá, přiznává, že není žádná radost koukat na to, jak pleť postupně ztrácí kvalitu. Ale hezký a fascinující vedlejší efekt u stárnutí je ten, že to člověku dodává zvláštní pocit hluboké vnitřní síly, který za mlada neznala.

připravila www.aluska.org 2020
podle zahraničních zdrojů: 1.2.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.