Středa , 31 května 2023

21 zatčení, tři zachráněni při operaci obchodování s lidmi v Utahu: Šerif

Autor: Katabella Roberts.

Policie na místě střelby v kanceláři šerifa okresu Salt Lake v Salt Lake City, Utah, 10. dubna 2021. (Trent Nelson/soubor/The Salt Lake Tribune přes AP)

Představitelé Utahu zatkli 21 osob a zachránili tři oběti v rámci záchranné operace proti obchodování s lidmi, která proběhla v únoru, oznámil úřad šerifa okresu Utah (UCSO).

Operace byla provedena ve spolupráci s jednotkami Lehi, Provo, Orem, Springville, Pleasant Grove, Lindon a sjednocenými policejními odděleními, Federálním vyšetřováním vnitřní bezpečnosti a Úřadem generálního prokurátora Utahu, uvedl úřad šerifa.

Úředníci doufali, že se jim podaří identifikovat a zachránit lidi, kteří byli „chyceni do pasti, kterou je obchodování s lidmi nebo obchodování se sexem“.

Poručík šerifa okresu Utah Jason Randall na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že tajní policisté publikovali příspěvky na platformy sociálních médií a odpovídali na inzeráty v rámci operace.

Poté zřídili místo setkání v severní části okresu Utah a ihned po příjezdu podezřelé zatkli. Někteří z těchto mužů údajně dorazili v domnění, že se setkají s 13-ti letou dívkou.

Celkem policisté zatkli 21 lidí na základě různých obvinění z obchodování s drogami, včetně tří mužů, kteří cestovali za dětmi kvůli sexu, z nichž jeden vlastnil provazy, sexuální hračky a spodní prádlo.

Mezitím byly identifikovány a zachráněny tři oběti sexuálního obchodování, včetně 18-ti letého muže, který policistům řekl, že přijel do Spojených států z Hondurasu. Policistům řekl, že věřil, že mu podezřelí pomohou, ale místo toho mu „sebrali pas a mobilní telefon“ a „donutili tohoto mladého muže k obchodu se sexem“.

"Vyšetřovatelům řekl, že si myslel, že pracuje pro svou svobodu, a cítil se v pasti, bez cesty ven," uvedli úředníci.

Forenzní zkoumání osmi mobilních telefonů také policistům umožnilo identifikovat několik potenciálních obětí obchodníků s lidmi a spolupracujícího svědka v aktuálním případu obchodování s lidmi, který vyšetřuje Sjednocené policejní oddělení.

Randall však novinářům řekl, že zatčení moc neovlivní problém obchodování s lidmi v Utahu a že policisté budou v podobných operacích pokračovat.

"Tohle není ani špička ledovce." Je to jako sněhová vločka na ledovci. Sotva jsme se dotkli vrcholu,“ řekl Randall. „Celkem si myslím, že máme čtyři proaktivní operace, které budeme provádět v průběhu příštího roku,“ řekl.

Podle National Human Trafficking Hotline (NHTH) bylo v roce 2020 v Utahu hlášeno 64 případů obchodování s lidmi, zatímco na horkou linku bylo v souvislosti s obchodováním s lidmi uskutečněno 182 telefonních hovorů, textových zpráv, online chatů, e-mailů a webových formulářů.

Zdroj: theepochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.