Sobota , 1 dubna 2023

Aktuality z VIP Novin – Říjen 2020

Autor: Martin Kirschner.

Nový personalizovaný banner udělaný pro VIP Noviny. Líbí se vám? (zdroj: dropsdesign.cz)

Vím, že tyto aktuality by měli být vydány začátkem října, ale už jsem se nemohl dočkat, až vám sdělím, co vše se událo nového ve VIP Novinách a v mém osobním životě.

Neetické chování firem a lidí

Začněme něčím negativním a to pozitivní si necháme na konec. Především jsem zvlášť v dnešní době zaznamenal neetické chování firem. Přijde mi to, jako že firmy se dostávají do finančních problémů a tak hledají různá řešení, jak odrbat o peníze své zákazníky.

Například jsem si šel nechat ostříhat vlasy a paní kadeřnice po mě chtěla zaplatit za obyčejné mužské ostříhání 160 Kč, což na Ostravu je dvojnásobek toho co běžně platím. Podotknu, že jsem se nestříhal někde v centru v supermarketu, ale v běžném kadeřnictví na okraji města. 

Další podobná situace, která se mi stala, bylo, když jsem si nechal opravit kolo. Předem jsme si schválili cenu na 1320 Kč. Nakonec mi po opravě pan opravář sdělil, že to bude stát 1570 Kč, protože prý na kolo musel vyměnit nějaké komponenty navíc.

Teď řeknu své zkušenosti s velkými a jmenovanými firmami:

T-Mobile mi začal vyhrožovat, že pokud si nedobiji kredit, tak mi zablokuje SIM kartu:

„Dobrý den, dobijte Váš kredit min. částkou 200 Kč do 26/09/2020, jinak vám vyprší lhůta pro dobití a SIM s Vaším číslem již nebudete moci používat.“

Patrně bych si kredit za pár dní stejně dobil, jelikož by mi došel, nicméně se mi nelíbí přístup T-Mobilu, že když si jej nedobiji do určitého termínu, tak SIM kartu již nebudu moci využívat. Jenom dodám, že volám pravidelně, takže se nejedná o nějaké mrtvé číslo.

U A3 Sport mi zase nechtěli uznat nárok na odkoupení od kupní smlouvy. Moje mamka mi tam koupila sálovky (boty). Nicméně po jejich vyzkoušení jsem zjistil, že mi z nich vyklouzává pata. Šel jsem tedy do A3 Sport, abych tyto sálovky vrátil a odstoupil od kupní smlouvy, čímž mi ze zákona musí vrátit peníze. To oni odmítli, protože prý nevrací peníze, když je zboží zakoupeno na kamenné pobočce a že je to napsáno na účtence.  

K tomu A3 Sport můžu dodat: V prvé řadě si nikdo nepřečte to, co je napsáno na účtence, když zákazník zaplatí, dostane účtenku do ruky a odchází. Nehledě na to, že s pravidly účtenky se zákazník seznámí až po zaplacení, kdy už podle A3 sport nemá zákazník možnost odstoupit od kupní smlouvy na kamenné pobočce. Za druhé, to co je napsáno na účtence, nehraje žádnou roli, protože žádná účtenka ani obchodní podmínky nejsou nad zákonem. To by také někdo mohl nevědomky souhlasit s tím, že se nechá zabít, aby daroval své orgány a pak je to zcela v pořádku, jenom proto, že to stálo na účtence, kterou nikdo nečte.

Pak ať se lidé nediví, že firmy krachují a celá společnost je ekonomicky v prdeli. Jak říkal Tomáš Baťa: „Ekonomická krize je ve skutečnosti krizí morálky.“ Vesmírné zákony se sami postarají o to, že tyto firmy se dostanou za své neetické jednání do ekonomických problémů.

Jdu teď hodně do sebe

Naopak já teď poslední dobou jdu hodně do sebe a pracuji na svém duševním a tělesném rozvoji.

Začal jsem cvičit Jógu. Své zkušenosti s Jógou vám popíši v příštím článku. V tomto příštím článku vám řeknu, jak jsem se k Józe dostal, jak pozitivně ovlivnila můj život a jak i vy můžete zdarma začít cvičit Jógu, která do vašeho života přinese klid a harmonii v rozbouřené době.

Také začínám znovu studovat skripta o tom, jak správně psát jazykově, stylisticky a typograficky články. Tyto skripta jsem dostal od Epoch Times, když jsem ještě před založením VIP Novin pro ně psal články. Slibuji si od toho, že se zlepší kvalita mnou napsaných článků, což ocení především čtenáři.

Co by vzkázal elitám Walker Texas Ranger

Objevilo se velmi pozitivní a motivační video. Na americkém středozápadě se objevil muž, který vypadá jako Walker Texas Ranger. Minimálně svým přístupem jej zpodobňuje. Vzkázal vládě a elitám co se s nimi stane, pokud jej někdo bude chtít násilím očkovat. Pusťte si automatický překlad do češtiny:

Závěr

Zatímco já se sebe rozvíjím a pracují na sobě, tak jiní se vydali opačnou cestou. Cesta chamtivosti a neetického chování nebude mít pro budoucí vesmír místo. To že manažeři firem vydávají různá opatření, která jsou proti-zákaznická, vypovídá o jejich krátkozrakosti a kvalitě.

Když vznikla ekonomická krize v roce 1929, tak Tomáš Baťa místo toho, aby oškubal své zákazníky o poslední peníze, kdy je ani sami neměli, tak zlevnil veškerou obuv o 50%. Snížil sice platy zaměstnancům, ale také jim umožnil získávat potraviny, drogérii a obuv s 50% slevou. Tím že jednal hlavně pro-zákaznicky, tak si získal milióny věrných zákazníků po celém světě, kteří u něj začali nakupovat i drahou obuv, když se ekonomika vzpamatovala.

Tomáš Baťa byl velký pán podnikatel. To se rozhodně nedá srovnat s těmi šašky z T-Mobilu a A3 Sport, kteří se snaží své zákazníky vykořisťovat a to ještě v době, kdy lidé nemají peníze a přicházejí o zaměstnání. Asi za nimi pošlu Walker Texas Rangera a ten už jim ukáže : )

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.