Pondělí , 27 března 2023

Anonymous vytvořili decentralizovaný ekonomicky systém Utopia

Hlavní stránka decentralizovaného ekosystému Utopia (Zdroj: https://u.is/cs)

Původní myšlenka internetu byla taková, že se vytvoří anonymní a svobodné prostředí, kde se lidé nebudou bát sdílet svá data. Postupně se však internetu zmocnily velké společnosti jako jsou Google, Facebook a Twitter u nichž není tajemstvím, že prodávají data a informace o svých uživatelích.

Skupina Anonymous se proto rozhodla, že vytvoří decentralizovaný ekonomický systém s názvem Utopia. Ačkoliv název někomu může evokovat, že se jedná o utopii, tak tato utopie se stala skutečností.

Co je Utopia

Jak jsme si řekli, tak Utopia je decentralizovaný ekonomický systém. Je zde emailový klient, chat, sociální síť s kanály (něco jako skupiny na FB), krptoměnová peněženka uWallet na uložení kryptoměny Crypton, anonymní prohlížeč Idyll, možnost založit si hosting i s doménou kdy se váš web zobrazuje v prohlížeči Idyll a můžete přijímat platby v kryptoměně Crypton.  Platby můžete zadávat buď posláním Cryptonu na adresu příjemce, nebo kryptokartou. Stejně tak můžete platby v Cryptonech přijímat například za prodej zboží.

Jak můžete vidět, tak jedná se plnohodnotnou decentralizovanou síť s mnoha funkcemi. Někteří takovému systému říkají internet 3.0, který je založený na blockchainu.

Jak se tam dostat

Jednoduše navštívíte oficiální stránky Utopia. Zde si stáhnete tento program do počítače a zaregistrujete se. Výhodou je, že při registraci nemusíte dávat žádné osobní údaje o sobě a to ani email. Zvolíte si pouze přezdívku a heslo.

Doporučuji vám proto uložit si své přihlašovací údaje, protože když zapomenete své přihlašovací údaje, tak ztratíte přístup k účtu. Stejně tak vám doporučuji uložit si třeba na hard disk váš kontejner (veškerá data vašeho decentralizovaného systému přes které jste vlastníky daného decentralizovaného systému). Jak jsme si řekli, tak systém je decentralizovaný a nikdo do něj nemůže zasahovat, takže pokud toto ztratíte, tak ztratíte i možnost dostat se do vašeho účtu a nikdo vám jej již neobnoví.

Až budete zaregistrování, tak vás uvítá email od teamu Utopia:

Jak můžete vidět, tak software podporuje 29 jazyků, mezi nimi i češtinu. Za zmínění možná stojí i takzvané kanály, což jsou v podstatě obdoby FB skupin. Zatím tam moc členů není:

Mám za to, že spousta lidí používá Utopia především jako decentralizovanou peněženku na úschovu kryptoměny Crypton. Takto tato peněženka vypadá:

Jak můžete vlevo vidět, tak můžete si vytvořit digitální Kryptokarty pomoci kterých můžete platit v eshopech systému Utopia. Stejně tak můžete přijímat platby i vy.

Zatím jsem krátce v tomto systému a zkoumám všechny možnosti. Nicméně si můžete přečíst recenze lidí, kteří už v tomto systému jsou nějaký ten rok. Pokud vás zajímají podrobnosti a všechny výhody tohoto systému, tak doporučuji navštívit Nejčastější otázky oficiální stránky Utopia.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.