Středa , 8 února 2023

Argentina chce umožnit vyplácení mezd v kryptoměnách

Argentinský zákonodárce tento týden předložil návrh zákona, který umožňuje zaměstnancům a vývozcům služeb do zahraničí platit v kryptoměnách, uvádí Yahoo News.

Rychlá fakta

Kongresman José Luis Ramón uvedl, že předložil tento návrh zákona, aby umožnil obyvatelům Argentiny - jejichž místní měna, peso, v současnosti trpí zhruba 50% inflací ročně - „posílit jejich autonomii a zachovat kupní sílu jejich platů“.

"Tato iniciativa vychází z potřeby podporovat větší samostatnost a správu plateb, aniž by to znamenalo ztrátu práv nebo vystavení situacím zneužívání v rámci pracovního poměru," tweetoval v úterý Ramón.

Od roku 2019 nemají obyvatelé Argentiny přístup k zahraničním službám převodu peněz a směnárnám bez souhlasu centrální banky země. To znamená, že obyvatelé, kteří byli placeni v cizí měně, byli nuceni používat vládou schválenou směnárnu pro směnu cizí měny na pesos, často za výrazně horší sazbu než byla tržní sazba.

Latinská Amerika se v poslední době staví kladně k vládnímu přijetí kryptoměn. Teprve před minulým měsícem se Salvador stal první zemí na světě, která uznala bitcoiny jako zákonné platidlo.

Krátce nato vůdce panamské opozice Gabriel Silva navrhl, že se bude snažit ho následovat.
El Salvador se však při implementaci setkal s některými počátečními problémy. Zmatek vyvolalo to, které oddělení je odpovědné za organizaci toho, zda lze platy vyplácet v bitcoinech, a Světová banka uvedla, že nebude pomáhat při zavádění bitcoinové infrastruktury v této zemi.

 

Překlad: Martin Kirschner, www.vipnoviny.cz

Zdroj: Forkast.news

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.