Středa , 31 května 2023

Finanční pomoc lidem postiženým tornádem zdaní stát 30%. Charity si berou 5% a o zbytek se postarají exekutoři

Autor: Martin Kirschner.

Lidé postižení tornádem na jihu Moravy dostanou pouze část z uskutečněné finanční sbírky.

Chtěl bych s vámi sdílet příspěvěk, který jsem viděl na Facebooku:

Až tři sta rodin, které přišly o své domovy vlivem tornáda se nachází v exekuci. V případě, že by jim byly poslány peníze z veřejné sbírky na jejich bankovní účty, tak jim část, nebo všechno zabaví exekutoři. Více informací o tom najdete na irozhlas.cz.

To, že by lidé v exekucích mohli přijít o tyto finanční dary potvrzuje také Helena Heclová, která odkazuje na tvrzení Dr. Davida, v pořadu Skutečný život. Pusťte si to od 12:00 minut:

Zajímalo mě také, kolik si nechávají charity. Na stránce diecézní charity Brno se píše:

„Charita má tři sbírkové a dva dárcovské účty. Sbírkové jsou pro pomoc doma, pomoc v zahraničí a pro Tříkrálovou sbírku. Pokud peníze pošlete na jeden z nich (variabilním symbolem upřesníte, komu nebo kde chcete pomáhat – jestli matkám s dětmi v azylových domech, starým lidem v Česku nebo potřebným v Gruzii), 95 % půjde přímo na vybraný účel; zbývajících 5 % použijeme v souladu se zákonem o sbírkách na náklady spojené s administrativou sbírky.

Dar na tzv. dárcovský účet použijeme na pokrytí nákladů ve vybraných oblastech naší činnosti (například na advokační činnost).“

Podle aktuálních informací, které mám, tak na oběti po tornádu na jihu Moravy, se podařilo vybrat něco kolem 1 miliardy korun. Pokud si charita vezme 5%, tak si vezme 50 miliónů korun. Zbývá 950 miliónů, které zdaní stát 30%, takže zbyde 665 miliónů Kč. Pokud vezmeme v úvahu, že z toho třetina z této zbývající částky půjde na bankovní účty lidí, kteří jsou v exekuci, tak lze předpokládat, že finanční částka, která lidem v nouzi skutečně pomůže bude jen kolem 422 miliónů Kč.

Nově vláda uvedla, že tyto finanční sbírky nebude danit. Pokud tedy svůj slib dodrží a nedopadne to stejně, jako se slibem, že očkování bude dobrovolné, tak by situace ohledně toho, kolik se dostane peněz lidem postiženým tornádem, vypadala o něco lépe. Zbyde více peněz pro exekutory. Charita by si vzala 50 miliónů korun (5%) a exekutoři 317 miliónů Kč (třetina po odečtení charity). Po odečtení by pro lidi postižené tornádem zbylo 633 miliónů korun. 

Senátor Marek Hilšer poukázal na to, co je příčinou toho, že je spousta lidí zadlužených a končí v lichvářských exekucích: "Je důsledkem určité nenasytnosti a systémového zneužívání moci, které buď politici v minulosti nedokázali zastavit, nebo ho někteří dokonce záměrně podporovali, aby na něm vydělali."  Zdroj: parlamentnilisty.cz

Marek Hilšer pak uvádí další desítky případů, jak politici vydělávají na exekucích v součinnosti s exekutory. Vypadá to tedy, že i když se finanční dary nebudou danit 30%, tak politici i tak na tom slušně vydělají.

Vezmeme-li v úvahu to, že tornádo bylo uměle vytvořeno pomocí technologie Haarp, tak je velmi pravděpodobné, že politici si naplánovali to, že lidé budou posílat peníze na finanční sbírky, které si pak skrze daně a exekuce mezi sebou rozdělí.

Závěr

Pokud nechcete, aby vaše finanční dary byly takto osekávány státem, charitami a exekutory, tak nejspíš nejlepším řešením je přímo kontaktovat lidi, kteří byli tornádem postiženi a dát jim finanční dar osobně a v hotovosti. Existují facebookové skupiny, kde se tito lidé sdružují jako je třeba FB skupina Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku a Hodoňáci. Ovšem i zde by jste měli dbát zvýšené opatrnosti před podvodníky a prověřovat si lidi, jestli byli tornádem skutečně postiženi.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.