Sobota , 1 dubna 2023

Cardano chystá spustit Vasil Hard Fork (Hydru) 29. června 2022. Investoři očekávají bull run

Autor: Martin Kirschner.

Podle IOHK by testnet hard forku mohl být hotový do konce května.

Charles Hoskinson, generální ředitel společnosti Cardano, oznámil, že Vasil Hard Fork (Hydra) je na dobré cestě ke spuštění. Cardano a Plutus (Platforma inteligentních kontraktů blockchainu Cardano. Umožňuje vám psát aplikace, které se integrují do blockchainu Cardano) zaznamenají podstatná vylepšení s Vasil Hard Fork, která je naplánována na spuštění do ostrého provozu 29. června. 2022. Podle IOHK by testnet mohl být hotový do konce května.

Hoskinson věří, že díky nadcházející aktualizaci Vasil Hard Forku bude dosaženo „masivního zlepšení výkonu Cardana“ ve schopnostech inteligentních smluv. Například CIP-31 (referenční vstupy), CIP-32 (inline data) a CIP-33 (referenční skripty) budou představeny v nadcházejícím vylepšení Vasil, jak uvádí IOHK.

Podle týdenní vývojové zprávy IOHK jsou všechny části již připraveny pro červnové spuštění Vasil Hard Fork.

Jak Cardano's Hydra škálovací řešení poráží Bitcoin Lightning Network

Hydra slibuje větší škálovatelnost a interoperabilitu a podle Charlese Hoskinsona také nabídne lepší zážitek z 2. vrstvy než Lightning Network.

Hydra přidá Cardanu nový rozměr, podobný Lightning Networku pro bitcoiny – až na to, že bude lepší, podle vyjádření Hoskinsona.

Uvedení Hydry na trh znamená škálovací řešení, které maximalizuje propustnost, minimalizuje latenci, přináší nízké nebo žádné náklady a výrazně snižuje skladovací požadavky.

Dosáhne toho pomocí procesu zvaného izomorfní škálování, který funguje tak, že zpracovává transakce mimo hlavní řetězec, zatímco hlavní řetězec použije jako zabezpečenou vrstvu vypořádání.

Prostřednictvím izomorfních stavových kanálů neboli hlav jsou v každé hlavě dostupné funkce Cardano, jako jsou nativní aktiva, nezaměnitelné tokeny (NFT) a skriptování Plutus. Uživatelé tedy získají výhody a zabezpečení řetězce 1. vrstvy, ale v rámci „střepinatých hlav“, kterých bude mnoho.

"Jsou to protokolované kanály, které jsou schopny účelně znovu použít přesné zastoupení stavu podkladové účetní knihy, a tudíž zdědit skriptovací systém účetní knihy.“

Síť tím pádem bude rychlejší, jak se bude škálovat prostřednictvím přidaním dalších hlav.

Cardano Hydra versus Bitcoin Lightning Network

Hoskinson v loňském roce hovořil s Lexem Fridmanem a popsal Hydru jako společně navržené řešení 2. vrstvy pro škálování. Navrženo společně v tom smyslu, že jsou zavedena speciální ustanovení, aby vyhovovala Hydře, na rozdíl od Lightning Networku, který nebyl navržen společně s bitcoiny.

Výhody společného navržení spočívají v tom, že je snadné se do systému nastěhovat a vystoupit z něj a přitom zachovat bezpečnostní vlastnosti.

Přidejte k tomu rafinovanost, která přichází se samostatnými hlavami, spolu s „významější účetním modelem“, a výsledkem je, že je možné udělat mnohem více, včetně budování záruk proti ztraceným finančním prostředkům.

„Co se tedy stane, když [protokoly hlavy a ocasu] na chvíli zemřou a pak se vrátí? Můžete vytvořit všechny druhy záruk, že vaše prostředky nebudou navždy ztraceny nebo uzamčeny nebo podobné věci. Pro tento typ případů existuje režim obnovení po selhání." řekl Hoskinson

Mnohem lepší než Ethereum

Podle mnohých odborníků by v budoucnu tržní kapitalizace Cardana mohle překonat Ethereum. V současné době dokáže Cardano zpracovat 250 transakcí za sekundu, což je mnohem více než 14 transakcí za sekundu u Etherea. Po přidaní algoritmu Hydry bude moci Cardano zpracovat 1 000 000 transakcí za sekundu, díky přidání tohoto řetězce (běžícího  paralelně s hlavní sítí), který může rozložit zátěž systému na celý blockchain Cardano. Vasil Hard Fork je proto považován za jedno z nejlepších vylepšení Cardana a dokončení důležité fáze Basho.

Další projekty a potenciál

Tento týden vydala společnost Cardano novou verzi své peněženky Daedalus. Daedalus 4.10.0 opravuje problém s párováním s Ledger Nano S v operačním systému Windows a zlepšuje zobrazení tokenů, které nejsou identifikovány. Verze Hydra 0.5.0 byla distribuována následující týden.

Kromě toho IOHK představila plán zobrazující data o rozšíření sítě. Projekty Cardano, které jsou v současné době konstruovány, se zvýšily z 925 na 937. Cardano nedávno zaznamenalo 84 nových projektů, přičemž celkový počet projektů NFT činí 5 549.

Pokud jde o milníky, kterých se chystá Cardano dosáhnout, nejnovější aktualizace týkající se Cardana a další kroky pro hard forks jsou velmi důležité. Navíc je to také známka toho, že systém a komunita jsou stále aktivní a stále se snaží uživatelům nabídnout skvělý zážitek. V roce 2022 můžeme očekávat, že Cardano oznámí ještě další skvělé věci, které by mohly vystřelit cenu ADA coinu do neznámých výšin.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.