Sobota , 1 dubna 2023

CDC změnila definici „vakcíny“ kvůli vakcínám na COVID-19

Centrála Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je vidět v Atlantě ve státě Georgia. (Tami Chappell/Reuters)

Podle nově zveřejněných interních e-mailů Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) změnilo definici „vakcíny“ kvůli obavám, že se tato definice nevztahuje na vakcíny COVID-19.

Agentura svou definici aktualizovala 1. září.

Původní definice byla: „Produkt, který stimuluje imunitní systém člověka k vytvoření imunity vůči konkrétní nemoci a chrání osobu před touto nemocí“. Tato definice nyní zní: "Přípravek, který se používá ke stimulaci imunitní reakce těla proti nemocem."

Jeden zaměstnanec CDC v srpnu, krátce před změnou definice, uvedl, že definice byla používána „pravicovými popírači pandemie COVID-19... k argumentaci, že mRNA vakcíny nejsou vakcíny,“ podle nově zveřejněných e-mailů.

Vakcíny Pfizer a Moderna COVID-19 využívají technologii messenger RNA. Všechny tři vakcíny na COVID-19 povolené k použití ve Spojených státech prudce klesly v účinnosti proti infekci několik měsíců po jejich obdržení poté, co byly původně propagovány jako ochrana proti infekci a závažným onemocněním.

Definice „byla překroucená, aby se tvrdilo, že stávající vakcíny proti COVID-19 nebyly vakcínami, protože pouze zabraňovaly vážným onemocněním,“ řekl zaměstnanec CDC.

Alycia Downs, vedoucí specialistka na zdravotnickou komunikaci agentury, poslala 19. srpna kolegovi zprávu, že potřebuje aktualizovat definici a další podobné definice, „protože tyto definice jsou zastaralé a někteří je používají k tvrzení, že vakcíny COVID-19 nejsou vakcíny podle vlastní definice CDC."

Downsová nedostala odpověď, takže následující týden poslala zprávu znovu.

„Definice vakcíny, kterou jsme zveřejnili, je problematická a lidé ji používají k tvrzení, že vakcína proti COVID-19 není vakcína založená na naší vlastní definici,“ napsala.

Valerie Morelli, další představitelka CDC, schválila změnu 1. září, i když se zdá, že se značně liší od definice, kterou uvedla v dřívějším dokumentu (pdf).

"Pokud je to pro širokou veřejnost, jsem se změnou spokojený," napsal Morelli.

E-maily získal právník Travis Miller na základě žádosti v souladu se zákonem o svobodě informací. CDC jejich pravost nezpochybnila.

Místo toho agentura e-mailem The Epoch Times poslala stejnou odpověď, jakou obdržela dříve v roce 2021, když se zeptala na změnu. Agentura uvedla, že „nepatrné změny ve formulaci“ definice „neovlivnily celkovou definici“ a že předchozí definice „by mohla být interpretována tak, že vakcíny byly 100% účinné, což nikdy nebyl případ žádné vakcíny. , takže současná definice je transparentnější a také popisuje způsoby, jakými lze vakcíny podávat.“

Jiné části webu CDC stále říkají, že vakcíny COVID-19 poskytují imunitu.

„Obvykle trvá 2 týdny po očkování, než si tělo vybuduje ochranu (imunitu) proti viru, který způsobuje COVID-19,“ píše se na webu.

COVID-19 je onemocnění způsobené virem ČKS (Čínská komunistická strana).

 

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.