Úterý , 28 března 2023

OSHA vydalo mandát pro vakcíny; 84 milionům pracovníků se bude muset naočkovat do 4. ledna

Biden chce, aby se v USA nechalo naočkovat 84 miliónů státních i nestátních zaměstnanců. (Public Domain)

Bidenova administrativa vydala nové pravidlo Úřadu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (OSHA), které vyžaduje, aby se 84 milionů pracovníků soukromého sektoru nechalo očkovat proti COVID-19.

Administrativa také oznámila své pravidlo od Centra pro lékařskou péči a Medicínské služby (CMS), které vyžaduje, aby bylo 17 milionů zdravotnických pracovníků v zařízeních, která dostávají federální finanční prostředky, očkováno.

Bílý dům také posouvá termín, do kterého se mají pracovníci v těchto sektorech nechat plně očkovat na 4. ledna 2022, uvedl vysoký úředníka státní správy. Toto datum platí také pro federální dodavatele.

V září Bidenova administrativa uvedla, že bude vyžadovat, aby se zaměstnanci federálních dodavatelů nechali očkovat do prosince. 8.

„Chtěli jsme to udělat, protože to opravdu přizpůsobujeme tak, aby to bylo jednodušší – abychom podnikům co nejvíce usnadnili implementaci těchto požadavků a zaměstnanci je dodrželi,“ odpověděl úředník na dotaz ohledně posunutí termínu.

Bidenova administrativa obdržela několik dopisů od průmyslových odvětví požadujících posunutí termínu očkování zpět na období po prázdninách.

Pravidlo OSHA vyžaduje, aby zaměstnavatelé se 100 nebo více zaměstnanci zavedli požadavky na očkování pro všechny zaměstnance, jinak jim hrozí pokuta až 13 600 USD za porušení.

Agentura může také pokutovat dalšími 13 600 USD denně, pokud zaměstnavatel porušení nezmírní. Za úmyslné nebo závažné porušení může OSHA udělit pokutu až do výše 136 000 USD.

Agentura může zavést Nouzový dočasný standard (ETS), pokud určí, že pracovníci jsou vystaveni „vážnému riziku“.

Podle tohoto pravidla jsou pracovníci, kteří nejsou očkováni, povinni svému zaměstnavateli bezplatně předkládat týdenní negativní test na COVID. Neočkovaní pracovníci jsou také povinni nosit při práci masky. Zdravotníci možnost testování nemají.

ETS vyžaduje, aby zaměstnavatelé určili a vedli záznamy o stavu očkování každého zaměstnance a hlásili všechna úmrtí na COVID a hospitalizaci OSHA.

OSHA také uvedlo, že pravidlo může být rozšířeno tak, aby zahrnovalo i malé podniky. Podle 490 stránkového dokumentu agentura hledá veřejné připomínky, „aby určila, zda rozšířit rozsah ETS“.

Pravidlo vstoupí v platnost okamžitě po zveřejnění, plánovaném na 5. listopadu, ve federálním rejstříku.

Představitelé Bílého domu tvrdí, že nový ETS spadá pod pravomoc OSHA podle zákona a je v souladu s jejími požadavky na ochranu pracovníků před zdravotními a bezpečnostními riziky, včetně infekčních nemocí.

Tvrdí, že existuje dobře zavedený právní precedens pro pravomoc OSHA hodnotit existující vědecké důkazy a aplikovat data na vývoj bezpečnostních a zdravotních norem.

ETS říká, že předchází státním a místním zákonům, které zakazují nebo omezují zaměstnavatele vyžadovat očkování, zahalování obličeje nebo testování.

Několik republikánských guvernérů a státních zástupců však přísahalo, že budou proti novému pravidlu OSHA bojovat u soudu.

Texas guvernér Greg Abbott vydal 11. října exekutivní příkaz zakazující texaským podnikům vyžadovat vakcíny pro zaměstnance nebo zákazníky.

A guvernér Floridy Ron DeSantis podal žalobu 28. října proti nařízení Bidenovy administrativy, která požaduje, aby zaměstnanci federálních dodavatelů byli očkováni.

Po vydání pravidla OSHA se hromadí další žaloby proti administrativě.

Generální prokurátori Ohia, Kentucky a Tennessee oznámili, že podniknou právní kroky, a podali žalobu (pdf) ve snaze zpochybnit pravidlo týkající se federálních dodavatelů.

Generální prokurátor státu Missouri Eric Schmitt, generální prokurátor státu Arizona Mark Brnovich a guvernér Jižní Dakoty Kristi Noem, ti všichni také oznámili svůj záměr podat žalobu nebo se připojit k soudním sporům.

Republikánský národní výbor uvedl, že bude žalovat administrativu, a charakterizoval pravidlo jako „útok na pracovníky v první linii, záchranáře, malé podniky a práva amerického lidu“.

K prohlášení vydaném 4. listopadu Virginia Foxx (RN.C.), řada republikánů ve sněmovním výboru pro vzdělávání a práci, potvrdila, že zákonodárci Republikánské strany v panelu „okamžitě předloží usnesení Parlementního Zasedacího Aktu, aby zrušili mimořádnou situaci OSHA. ", které obdrží Kongres."

Pravidlo administrativy pro zdravotnické pracovníky se také dostává zpět od několika ředitelů nemocnic, kteří varovali, že to povede k uzavření oddělení.

Jeden vedoucí pracovník v Texasu varoval, že zavře celou nemocnici.

Vládní právníci 3. listopadu naléhali na federálního soudce, aby neblokoval očkovací mandáty v reakci na říjnovou žalobu, ve které dvě desítky žalobců, včetně členů všech vojenských složek, tvrdí, že všechny tři výkonné příkazy jsou částečně protiústavní kvůli zjevnému nerespektování náboženské výjimky.

"I když bych byl mnohem raději, kdyby se požadavky nestaly nezbytnými, příliš mnoho lidí zůstává neočkovaných na to, abychom se z této pandemie dostali nadobro," uvedl Biden v prohlášení.

Navzdory rozsáhlému odporu Biden tento problém popsal jako volbu mezi očkováním více lidí nebo prodloužením pandemie COVID-19.

Četné studie – včetně některých publikovaných Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí – však ukázaly, že vakcíny nebrání přenosu viru.

Zdroj: theepochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.