Středa , 29 března 2023

Chlapec z Louisiany dostal vakcínu proti COVID-19 bez souhlasu rodičů

Chlapec byl ve škole očkován i přestože k tomu rodina nedala souhlas. (Public Domain)

Šestnáctiletý chlapec dostal nedávno v Louisianě vakcínu proti COVID-19, přestože mu rodiče nedali povolení.

Chlapec dostal v říjnu dávku vakcíny Pfizer 20. října na střední škole East Jefferson v Metairie v Louisianě, podle záznamu o očkování proti COVID-19, který přezkoumal The Epoch Times.

Podle ministerstva zdravotnictví Louisiany, kdo chce vakcínu proti COVID-19, tak je vyžadován podpis rodiče pro každého, kdo má 17 let nebo je mladší.

„Máme rodiče, kterému byla ukradena rodičovská práva,“ řekl The Epoch Times G. Shelly Maturin II, právník zastupující rodinu.

Zdravotní sestra z Ochsner Health dala chlapci vakcínu ve škole. Ochsner provedl očkování na místě v řadě škol od té doby, co Úřad pro kontrolu potravin a léčiv povolil Pfizer injekci pro děti ve věku 12 let.

Podpis matky Jennifer Ravainové lze vidět na formuláři souhlasu s vakcínou, ale právník rodiny řekl, že jej nepodepsala, ani její syn její podpis nezfalšoval.

Chlapec si původně myslel, že se přihlásil k tomu, aby dostal vakcínu později, a plánoval prodiskutovat, zda dostane injekci se svou matkou, řekl právník rodiny. Když se dozvěděl, že k očkování dojde v té době, cítil tlak a dostal vpíchnutí.

Ochsner uznává, že se stala chyba a chlapec nedostal souhlas rodičů.

„I když pevně věříme v očkování dospívajících, abychom je ochránili před COVID-19, mělo by se tak dít pouze se souhlasem rodičů. Náš tým byl upozorněn, že student byl očkován bez řádného souhlasu rodičů na školní očkovací akci dne 20. října 2021. Máme zavedené postupy, abychom zajistili dodržování všech zásad; K tomu však v tomto případě nedošlo. Přijali jsme okamžitá opatření, abychom přezkoumali naše zásady očkování na místě a zajistili, že tyto zásady budou nadále přísně vymáhány, “ řekl Dr. Robert Hart,  hlavní lékař z Oschneru, pro The Epoch Times e-mailem.

„Jako přední poskytovatel zdravotní péče v této komunitě si vážíme důvěry, kterou do nás rodiče vkládají při péči o jejich děti, a měníme náš školní očkovací program, abychom zajistili, že se to nebude opakovat. Komunikujeme s rodičem, který nás na to upozornil. Nabízíme upřímnou lítost a omluvu za jakékoli utrpení, které to způsobilo, “dodal.

Maturin ale řekl, že nikdo neoslovil jeho ani rodinu, aby se pokusili vyřešit, co se stalo, a připravuje žalobu jménem rodiny, která doufá, že jejich úsilí bude motivovat rodiče po celé zemi a upozorní je na to, co se děje ve školách.

"Tento druh zvrácenosti se děje po celé zemi a musí se zastavit, takže si myslím, že je třeba poslat zprávu," řekl Maturin.

Jméno chlapce se na žádost rodiny tají, protože je nezletilý.

East Jefferson High School neodpověděla na žádost o komentář.

Jefferson Parish Schools uvedla, že si je situace vědoma a že představitelé Ochsner ujistili představitele okresu, že to, co se stalo, byl ojedinělý incident.

„Věříme, že široká účast na očkování snižuje riziko přenosu COVID-19 a je nezbytná pro udržení bezpečnosti a zdraví našich škol a komunity. Jefferson Parish Schools spolupracuje s mnoha zdravotnickými partnery, aby zajistila možnosti očkování oprávněným zaměstnancům a studentům od doby, kdy byly vakcíny poprvé dostupné. Mezi naše standardní provozní postupy patří získání písemného souhlasu od rodiče nebo zákonného zástupce předtím, než student dostane vakcínu během akce konané v jedné z našich škol, “uvedl okres.

"Budeme pokračovat ve spolupráci s Ochsner Health a našimi dalšími zdravotnickými partnery, abychom zajistili, že očkovací akce pořádané v našich areálech budou následovat tento proces."

Zdroj: epochtimes.com

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.