Čtvrtek , 9 února 2023

Donald Trump vyhlásil válku Googlu, Twitteru a Facebooku. Podal na ně žaloby a přebírá jim uživatele do své sociální sítě Gettr

Autor: Martin Kirschner.

Donald Trump je známý tím, že si vyřizuje účty s lidmi, kteří jej nějakým způsobem poškodili.

Prezident Spojených Států Donald Trump podal 7.7.2021 žalobu u federálního soudu ve Floridě na obří technologické giganty Google, Twitter a Facebook. Podle názoru amerického prezidenta tyto sociální sítě se dopustily porušení ústavy o svobodě projevu, snažíc se umlčet konzervativní názory.

Donald Trump ve své žalobě uvedl požadavky, že chce, aby se skoncovalo se zákazy a vydávaní černých listin (kde končí lidé s nepohodlnými názory pro systém). Současně požádal federální soud, aby tato média odsoudil za způsobenou újmu. Tento krok podpořila také organizace America First Policy Institute, k níž se hlásí někteří z bývalých vysokých členů americké administrativy.

Sociální sítě uvádí, že Donaldu Trumpovi zrušili účty na sociálních sítích, protože údajně šířil nepravdy o volebních podvodech a podněcoval k násilnému vniknutí do Kapitolu. Následkem toho mu Facebook 7. ledna 2020 zablokoval účet a dal dvou letý zákaz jeho užívaní. Twitter Trumpovi zablokoval účet natrvalo.

Sociální síť Gettr

V návaznosti na to si Donald Trump nechal založit vlastní sociální síť Gettr. Tohoto úkolu se ujal jeho hlavní poradce a mluvčí Jason Miller. Platforma byla oficiálně spuštěna 4.července 2021 a už první den po spuštění získala tato sociální síť půl miliónu uživatelů.  Rozhraní a funkce této sociální sítě jsou velmi podobné Twitteru.

Vyvstávají tedy určité právní otázky. Někteří odborníci říkají, že Gettr je v podstatě kopii Twitteru s pár odlišnými funkcemi, uživatelským rozhraním a grafickým designem. Navíc jako uživatel Gettru můžete na jedno kliknutí importovat všechny své kontakty a obsah z Twitteru. Podle právníků Donalda Trumpa je však vše v pořádku, protože záleží na uživatelích Twitteru, jestli toto pozvání na sociální síť Gettr přijmou, nebo ne.

Zatímco tweet (zpráva na Twitteru) má 280 znaků, tak sociální síť Gettr je poměrně štědřejší a má 777 znaků. Miller uvedl, že platforma plánuje přidat zpeněžení prostřednictvím funkce „darů“, přímých přenosů a funkce pro usnadnění politických darů.

Sociální síť Gettr se popisuje jako: „Sociální síť bez zaujatosti“ a považuje se jako alternativa k běžným sociálním sítím. Ve svém poslání píše, že mezi její cíle patří „boj proti kultuře zrušení, podpora zdravého rozumu, obrana svobody projevu, boj proti monopolizaci v sociálních médiích a vytváření skutečného prostředí nápadů “

Sociální síť Gettr si lze stáhnout buď jako aplikaci z Apple App Store a Google Play, nebo k ní přistupovat z počítače prostřednictvím webu.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.