Sobota , 1 dubna 2023

Mezi maloobchodními a institucionálními investory roste poptávka po kryptoměně Cardano (ADA), Proč se to děje

Stane se Cardano kryptoměnou číslo jedna před Bitcoinem a Ethereem?

V poslední době projevili institucionální i drobní investoři o Cardano rostoucí zájem. Rychle roste zájem o tento coin pro investory, kteří se orientují dlouhodobě v kryptoměnách. Dobrou zprávou pro tento coin bylo, když Cardano vydalo plán pro Alonzo hard fork (decentralizovaná síť umožňující vývoj aplikací a chytré kontrakty), která se má uskutečnit ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Jak se blíží Hard fork, objemy investic se ohromně zvyšují. A doposud bylo před Hard forkem investováno ADA v hodnotě více než 31 miliard dolarů. Cardano je proof of stake blockchain, a proto vyžaduje těžba méně energie než ostatní špičkové mince na trhu.

Energetická stopa Cardana je v tomto ohledu zanedbatelná, a tak jednotlivci a instituce, kteří se obávají o těžařskou stopu, přesouvají těžbu mincí z bitcoinu a etherea, do této mince, která je pro ně bezpečným útočištěm. Cardano se může pochlubit nejvyšším počtem staking coinů (spořené mince) než má Ethereem, přičemž v současné době je ve stakingu více než 70 procent celé nabídky ADA.

Institucionální investice v Cardanu

Cardano dosud načerpalo více než 24 milionů dolarů v institucionálních investicích. Data ukazují, že Caradano přilákalo více investičních fondů než většina ostatních digitálních aktiv v krypto prostoru.

Zájem institucionálních investorů o tuto minci přichází s rostoucí popularitou Cardana mezi drobnými investory. Mince projektu s názvem ADA je v současné době hodnocena jako mince číslo 5 v krypto prostoru.

Grayscale, známý lídr kryptoměnových investorů, již dříve oznámil, že zahrnuli Cardano do svých krypto trustů. Mince se stala třetím největším krypto holdingem tohoto krypto holdingu. Tvoří asi 4,26 procenta z celého portfolia jejich kryptoměn.

Mince má aktuální oběžnou zásobu 32 miliard jednotek a 24hodinový denní objem obchodování 1,2 milionu dolarů. Cena ADA v současné době činí okolo 1,30 USD za minci.

Relativně nízká cena mince byla dosud jedním z hnacích faktorů zájmu o tuto minci. Mince, která se obchoduje za něco málo přes dolar, vykazuje obrovský potenciál a pokud mají spekulace pravdu, pak by jsme u Cardana viděli, jak se investorům zhodnotí mince tisíckrát.

Neustálá práce prováděná na minci ukazuje odhodlání týmu k projektu. Úsilí týmu stačilo na to, aby zapůsobilo na zakladatele společnosti Ethereum Vitalika Buterina, který ocenil projekt za zajímavé nápady, které se realizují.

ADA překonává bitcoiny, aby se staly kryptoměnou nejvíce na eToro

Populární krypto burza na začátku měsíce zveřejnila statistiky, které ukázaly, že Cardano mince ADA se stala nejvíce drženou mincí na kryptoměnové burze. Útočí na Bitcoin a Ethereum, aby získali první místo na burze.

To ukázalo 51 procentní nárůst množství ADA drženého na burze uživateli. Tlačí nejvyšší minci Bitcoin z prvního místa na druhé místo.

Toto zvýšení bylo přičítáno zvýšenému potenciálu růstu a použití případu pro Cardanoovu minci ADA, což jasně poskytlo investorům spoustu přitažlivosti a motivace k přesunu do tohoto projektu.

Mnoho z toho se připisuje investorům, kteří hledají další Bitcoiny. Toto hledání vedlo k většímu zájmu o menší a levnější mince, jako je ADA, kde investoři vidí velký potenciál, kdy by mohla být další mincí, která replikuje úspěch bitcoinů na trhu.

Překlad: Martin Kirschner, www.vipnoviny.cz

Zdroj: newsbtc.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.