Elon Musk neuznává Kosovo? Twitter ukončil podporu pro čísla +383

Soudě podle stížností uživatelů z oblasti jihosrbské provincie se zdá, že Twitter už Kosovo jako nezávislý stát neuznává.

Twitter odstranil Kosovo a zrušil předvolbu 383.

Mezi stížnostmi, které v těchto dnech kolují na platformě Twitter, vynikají ty, které tvrdí, že Elon Musk odstranil Kosovo jako možnost a zrušil podporu pro předvolby +383.

V příspěvku uživatele Armend Krasnići lze vidět následující upozornění: "Chyba. Na toto telefonní číslo nemůžeme poslat textovou zprávu, protože operátor není podporován" a Armend dodal, že "Twitter odstranil Kosovo jako zemi nebo alespoň kosovskou předvolbu +383". V komentářích stejný uživatel uvedl: "Předtím jste mohli nastavit Kosovo jako zemi s předvolbou +383... ale nyní nemůžete, na seznamu není žádné Kosovo ani +383".

Abychom tato tvrzení ověřili, pokusili jsme se zaregistrovat na platformě pomocí telefonního čísla. Jelikož nemáme kartu od jednoho z operátorů působících v oblasti Kosova a Metochije, zvolili jsme náhodné číslo  z Prištiny (hlavní město Kosova), kam má Twitter poslat ověřovací kód. Překvapivě jsme dostali stejnou zprávu jako ostatní uživatelé a stejná chyba nás čekala, když jsme zkoušeli čísla jiných operátorů s předvolbou +383. Podívejte se, jak to vypadá na Print Screenu níže:

 

Abychom se ujistili, že to není problém s registračními službami, vyzkoušeli jsme i čísla s předvolbou +381 (Srbsko) a pokaždé nás Twitter úspěšně navedl k dalšímu kroku s upozorněním, že byl odeslán ověřovací kód.

Přestože Elon Musk již jednou zmínil Kosovo, když se snažil světu navrhnout řešení jak ukončit válku na Ukrajině, on ani platforma samotná nezdůvodnili rozhodnutí zakazující umožnit uživatelům registraci pomocí tzv. Kosovského telefonního čísla, takže není jasné, zda jde o trvalé nebo dočasné rozhodnutí.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: smartlife.mondo.rs

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.