Středa , 31 května 2023

Elon Musk požaduje, aby byl Dr. Fauci stíhán týdny poté, co Twitter zastavil dezinformační politiku COVID-19

Moje zájmena jsou Soudně stíhat/Fauciho,"

napsal šéf Twitteru

Elon Musk, který nedávno zastavil politiku Twitteru ohledně dezinformací COVIDU-19  v neděli prohlásil, že přední imunolog Dr. Anthony Fauci by měl být soudně stíhán.

"Moje zájmena jsou Soudně stíhat/Fauciho," napsal šéf Twitteru brzy v nedělním prohlášení, s tím že oba termíny útočily na Fauciho a zdálo se, že zesměšňují objasňování zájmen používaných transgender komunitou i mimo ni.

Po sdílení jeho návrhu se uživatelé Twitteru vrátili k předpovědi generálního ředitele Tesly z roku 2020, že pandemie COVID-19 zaznamená „do konce dubna téměř nula nových případů i v USA“

I když je do značné míry nejasné, proč se Musk zaměřuje na Fauciho, zdá se, že Musk podezřívá Fauciho, že by mohl radit prezidentovi Joe Bidenovi, aby zavedl další lockdown na COVID-19 – předpověď, která není v souladu s klesajícím počtem úmrtí a hospitalizací souvisejících s COVIDEM v posledních měsících – uvedl po zveřejnění fotografie Fauciho a Bidena upraveného ve photoshopu z filmu Pána prstenů.

Ještě před pár týdny Twitter v tichosti přestal prosazovat svou politiku týkající se dezinformací COVID-19, aniž by formálně oznámil novou politiku. Místo toho si uživatelé všimli změny na dezinformační stránce společnosti COVID-19, která nyní zní: „S účinností od 23. listopadu 2022 již Twitter nevynucuje politiku zavádějících informací ohledně COVIDU-19.“

Elton John opouští Twitter: „Je mi smutno, když vidím, jak se dezinformace nyní používají k rozdělení našeho světa“

Poté, co se společnost zavázala předcházet „škodlivým dezinformacím“ o COVIDU-19 prostřednictvím moderování obsahu během prvních okamžiků pandemie, zpochybnila 11,72 milionu účtů, pozastavila 11 230 účtů a od září 2022 odstranila více než 97 674 obsahových příspěvků po celém světě.

Ačkoli Fauci neodpověděl přímo na Muskovy komentáře, nedávno v rozhovoru pro BBC vykřikoval na „zbabělé“ internetové trolly, kteří během pandemie obtěžovali jeho a rodinu.

"Tito lidé, kteří trollují, obtěžují mou ženu a mé děti, protože mohou zjistit, kde žijí a jaké je jejich telefonní číslo," řekl Fauci na BBC v pořadu Americast podcast.

A v pořadu „Who's Talking to Chris Wallace“ ze začátku prosince Fauci řekl, že je připraven čelit vyšetřování, která nastupující předseda republikánského sněmovního výboru pro dohled James Comer a další slíbili že spustí, až převezmou kontrolu nad sněmovnou.

„Pokud se ze mě stane boxovací pytel, jsem boxovací pytel. Ale jsem velmi rád, že mohu vypovídat před jakoukoli dozorčí komisí Kongresu, nemám co skrývat, mohu vysvětlit a potvrdit vše, co jsem udělal,“ řekl Fauci. „Takže víte, bude to nepohodlné, když tam skutečně budou a v podstatě mi budou hrozit, že mi ztrpčí život. Ale chci říct, že udělám to, co potřebuji udělat, a to je plně spolupracovat, protože nemáme vůbec co skrývat."

Dne 22. srpna Dr. Fauci oznámil, že v prosinci odstoupí z funkce ředitele Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, šéfa NIAID Laboratoře imunoregulace a hlavního lékařského poradce prezidenta Joe Bidena.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: thewrap.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.