Sobota , 10 června 2023

FED zahájí první fázi spuštění CBDC v červenci

Federální rezervní systém Spojených států (FED) spouští systém digitálních plateb, který má zavést digitální měnu centrální banky (CBDC)

Datum spuštění jeho dlouho očekávaného systému okamžitých plateb, který mnozí považují za alternativu k digitálním měnám centrální banky a stablecoinům, bylo potvrzeno.

CoinTelegraph píše: Síť okamžitých plateb vypořádá platby během několika sekund a může podporovat transakce mezi spotřebiteli, obchodníky a bankami. Nespoléhá se na technologii blockchainu.

Je to významný krok pro vládu, jako kontrolora Federálního rezervního systému. Síť RTP společnosti Clearing House, která také nabízí platby v reálném čase, provozuje konsorcium velkých bank.

Podle oznámení z 15. března americký Fed uvedl, že první spuštění FedNow je naplánováno na červenec, přičemž ministerstvo financí USA a „různorodá směs finančních institucí všech velikostí“ jsou připraveny používat síť od spuštění.

Fed uvedl, že „zahájí formální certifikaci účastníků“ během prvního dubnového týdne v rámci přípravy na spuštění.

„První osvojitelé dokončí zákaznický testovací a certifikační program na základě zpětné vazby z pilotního programu FedNow, aby se připravili na odesílání živých transakcí prostřednictvím systému,“ stojí v oznámení.

Pro více informací si zapněte automatické české titulky:

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroj: newspunch.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Niamh Harris