Úterý , 28 března 2023

Jak efektivně dělat dropshipping, aneb podnikání bez peněz

Autor: Martin Kirschner.

Dropshipping je forma podnikání, kdy nakupujete online, nebo osobně zboží až v momentě, kdy u vás zákazník objedná zboží. (Public Domain)

Dropshipping je metoda prodeje, kdy zboží reálně nevlastníte, ale pouze jej máte vystavené k prodeji, například prostřednictvím prodejního zápisu na eBay. Jakmile vám přijdou objednávky, tak zboží nakoupíte u výrobce, nebo u velkoobchodu. S dropshippingem je spojen zdravý cashflow, kdy vám vznikají příjmy současně s nižšími výdaji. Díky této metodě může prakticky začít podnikat každý s pár stovkami korun na účtě.

Výhody dropshippingu

Hlavní výhodou dropshippingu je to, že nemusíte zboží hned reálně vlastnit a nakupujete jej v momentě, kdy obdržíte objednávky. Výrobce vám vyrábí zboží, zaměstnává lidi a skladuje zboží. Vy toto nemusíte vůbec řešit a pouze nakupujete zboží za velkoobchodní ceny. Takový způsob podnikání je dobrým startem pro mladé lidi, kteří nemají s podnikáním, žádné zkušenosti a nedisponují větším finančním obnosem. V budoucnu až vyděláte dost peněz a získáte více zkušeností, tak se sami můžete stát výrobcem a naopak vy budete lidem nabízet zboží za velkoobchodní ceny, takže nebudete řešit prodej a marketing. To už ale moc předbíháme a možná ne každý chce vyrábět produkty.

Možnosti dropshippingu

Každopádně pokud chcete začít podnikat formou dropshippingu, tak byste si měli najít výrobce produktů, které chcete prodávat. Můžete například jít na aliexpress.com a tam nakupovat levně produkty a prodávat je za vyšší ceny na eBay. Výhodou tohoto systému je, že se nemusíte ptát prodejců, jestli můžete od nich zboží dál pře prodávat. Potom zboží se nemusíte ani fyzicky dotknout, protože při objednání napíšete jméno a adresu zákazníka, kterému si přejete zakoupené zboží přeposlat. Také nikdo na Aliexpressu po nebude vyžadovat IČO a firmy zde nijak neřeší, jestli kupujete zboží pro vlastní spotřebu, nebo pro své zákazníky. Nevýhoda je ta, že tím jak je něco moc jednoduché, tak to dělá každý a tím pádem máte v tomto směru velkou konkurenci. Navíc spousta čínských výrobců prodává také na eBay, takže jim tímto stylem nemůžete konkurovat. Jiná věc je, když si založíte český eshop a budete zboží z Aliexpressu přeposílat skrze něj, protože čínští výrobci české eshopy zpravidla nemají.

(Fotografie: Aliexpress.com)

Nejvýdělečnější, ale zároveň těžší cestou je to, když kontaktujete českého výrobce, s kterým se domluvíte, že od něj budete nakupovat zboží za velkoobchodní ceny. Výhodou je to, že ne každý člověk ze zahraničí tohle může dělat, protože by musel být fyzicky v České Republice, aby mohl zboží fyzicky nakupovat, a roli hraje i jazyková bariéra. Tím, že to takhle nemůže dělat každý, se stanete prodejcem, který bude prodávat jedinečné a originální produkty, které nikdo jiný na eBay neprodává. Zboží, které budete prodávat, nebude žádná „Made in China“, ale bude se jednat o kvalitní český produkt, díky čemuž si budete moci stanovit i vyšší ceny. Nevýhodou může být pro někoho to, že zboží budete muset s největší pravděpodobností chodit fyzicky nakupovat a zasílat, protože 99,95 % eshopů od českých výrobců nenabízí zasílaní zboží do celého světa, takže online přeposílat zboží nepřipadá v úvahu. Berte to ale spíše, jako výhodu, protože pokud by toto eshop nabízel, tak by to mohl dělat kdokoliv z kteréhokoliv koutu světa a už by tato forma dropshippingu nebyla tak výhodná. Pokud jste se rozhodli nakupovat zboží od nějakého českého výrobce, tak můžete přejít na stránku firmy.cz a kliknout na Velkoobchod a výroba. Následně si podle kategorií můžete vybírat ze stovek firem výrobců a velkoobchodů, které můžete kontaktovat a nabídnout jim, že budete od nich nakupovat produkty za velkoobchodní ceny. Někteří z nich to dokonce na svých webových stránkách aktivně nabízejí.

(Fotografie: Firmy.cz)

Dobrým zdrojem firem, které vám přímo nabízejí prodávat jejich produkty formou dropshippingu je také obchodiste.cz, což je projekt od Shoptetu, kde výrobci a velkoobchody aktivně nabízejí své produkty k velkoobchodnímu prodeji.

(Fotografie: Obchodiste.cz)

Více informací o tom jak dělat dropshipping, řídit cashflow a hlavně jak celkově podnikat na eBay v mezinárodním měřítku se dočtete v mé knize. Tato kniha je vaši jedinou investicí, jak začít podnikat.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.