Sobota , 1 dubna 2023

Jak se stát sympatickým

Víme jak se stát sympatickým.
Sdílení příběhů s ostatními je vybízí k tomu, aby se otevřeli svému vlastnímu životu.

Není těžké být někým, s kým lidé chtějí trávit čas.

Už jste někdy potkali někoho s magickou osobností?

Jejich přítomnost v místnosti je dostatečná k tomu, aby vám zvedli náladu a možná i vytáhli část vaší osobnosti, která se jinak objeví jen zřídka. Tyto sympatické jedince poznáte podle toho, že se po jejich přítomnosti budete cítit lépe.

V naší společnosti založené na úspěchu jste možná slyšeli zprávu, že stát se sympatickým je skvělý způsob, jak rozšířit svou síť, získat vliv nebo vybudovat bohatství. To je bez debat. Sympatičtí lidé mají skutečnou výhodu v mnoha oblastech života.

Málokdy se ale diskutuje o tom, že sympatičtí lidé jsou darem pro své okolí. Povznášejí ducha ostatních. Přitahují jednotlivce k sobě. A vtahují lidi do konverzace. Výsledkem je, že sympatičtí lidé mívají hodně blízkých přátel.

Pokud souhlasíte s tím, že přátelství je jednou ze skutečných radostí života a hledáte způsob, jak sloužit svým bližním, pak možná budete souhlasit s tím, že pracovat na tom, abyste se sami stali sympatičtějšími, je jednou z nejlepších investic, jakou můžete udělat.

Níže je několik tipů, které jsem získal pozorováním některých z nejsympatičtějších lidí, které znám.

3 tipy, jak být sympatičtí

Buďte v dobré náladě

Je pravda, že život může být občas náročný, ale vaše nálada je něco, co můžete přímo ovlivnit. Baví vás být mezi lidmi, kteří si pravidelně stěžují na své problémy nebo jsou pesimističtí ohledně budoucnosti? Samozřejmě že ne.

Takže se snažte, ať jdete kamkoli, být veselý a mít pozitivní přístup a lidé vás budou chtít mít kolem sebe. To neznamená, že byste měli být přehnaně temperamentní a šťastní – i to může po chvíli zestárnout. Buďte v příjemné náladě, která naznačuje, že jste rádi, ať jste kdekoli.

Vyprávějte dobré příběhy

Když se vás lidé ptají, jaký byl váš víkend, tak možná jste ten typ člověka, který říká: „Bylo to dobré. Co ty?" Možná si myslíte, že jste velkorysí tím, že rychle odkloníte konverzaci od sebe zpět k druhé osobě. Ale ve skutečnosti to nenese žádnou konverzační váhu.

Lidé rádi mluví o sobě (viz další položka v tomto seznamu), ale také mají rádi kolem sebe někoho, kdo je zábavný nebo zajímavý. Jednoduchý způsob, jak být sympatičtější, je být sběratelem zajímavých příběhů. Nemusíte být ani profesionální vypravěč, stačí sdílet příběhy s nadšením a úsměvem na tváři. Budete překvapeni, jak moc to ostatní uklidňuje a motivuje je, aby se také otevřeli.

Pokládejte dobré otázky

To nejlepší jsem si nechal na konec. Asi nejjednodušší způsob, jak být sympatičtějším člověkem, je klást dobré otázky. Nechte lidi mluvit o sobě a sdílet své vlastní příběhy, zkušenosti a myšlenky. Klíčem je být skutečně zvědavý.

Zvědavý postoj je něco, co si můžete vypěstovat praxí, zvláště když si uvědomíte, že životní zkušenosti každého člověka v něm zanechaly jedinečný soubor zájmů, dovedností a názorů. Můžete nalézt tolik potěšení v poznávaní jiného člověka, stejně  se sdílením a povídaním.

Jako kluka mě táta brával do Walmartu a učil mě, jak navázat konverzaci s cizími lidmi. Když jsem viděl, z mé perspektivy, že si lidé užívali přerušení svých nákupních zkušeností, dalo mi to velmi cennou životní lekci: Lidé jsou rádi objektem vašeho skutečného zájmu.

"Za dva měsíce můžete získat více přátel tím, že se začnete zajímat o jiné lidi, než za dva roky tím, že se budete snažit, aby se o vás ostatní zajímali." — Dale Carnegie

Tento článek byl původně publikován na This Evergreen Home.

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.