Jak vydělat peníze blogováním

Zde je návod, jak vytvořit blog s příjmem na plný úvazek.

Nejdříve něco o mě a mém blogu (nyní spíš novinách):

Mám 70 tisíc až 500 tisíc návštěv měsíčně na mém webu vipnoviny.cz

Blogu se věnuji asi osm let.

Tento příjem nezahrnuje to, co vydělám na svých jiných webových stránkách, prodejem nebo učením jiných lidí, jak blogovat, pochází výhradně z těchto webových stránek!

Pracuji z domova. Obvykle od osmi ráno do čtyř odpoledne. V neděli začínám pracovat od dvou odpoledne.

Neztrácím čas vařením. Obvykle si objednáme již hotové jídlo, nebo uvaří někdo z rodiny.

Napsal jsem knihu "Podnikáme na eBay". Lidé si tuto knihu objednávají a lidé se přidávají na můj web (stejně jako vy). To hodně pomáhá stabilizovat mé příjmy z webu.

Návod, jak vydělávám peníze:

Úvodem nedoporučuji vám založit si blog například na nějakém portále zdarma, protože vám na blogu budou publikovat reklamy a vy z nich neuvídíte ani korunu. Musíte si založit blog na placeném hostingu ideálně v redakčním systému wordpress. Já například použávám hosting Blueboard a jsem s ními velmi spokojený. Jakmile si založíte blog, najděte si poskytovatele reklam jako je například Adsense, Adskeeper, Mgid, Change content, nebo jiné. Mají velmi vysoké zisky. Naopak u Sklik, nebo u eTargetu jsou sice pěkné reklamy, ale viděláte pár korun. Reklamy umístěte do záhlaví stránky, mezi články a pod články. Pořiďte si šablonu webu, jako například Sahifa, která umožňuje přímo vkládat reklamy do šablony webu, nebo si nainstalujte plugin Post adwerts, kde můžete kódy reklam vkládat kdekoliv do článku. Reklamy od poskytovatelů reklam jsou hlavním zdrojem příjmů tohoto webu.

Zaregistrujte se na Stovkomat, Placla, Webtrh a Webdeal. Inzerujte zde své služby. Může se jednat o napsání a publikování PR článku, umístění reklamního baneru a prodej zpětných odkazů do již publikovaných článků.

Napiště knihu. Knihu pak vystavte nahoře ve widgetu formou baneru. Prodej a příjmy z knihy jsou prvkem, který může znatelně ovlivnit váš příjem.

Nainstalujte si například Give - donation plugin a přidejte si na web darovací formulář. I přesto, že příjmy z darů nejsou moc razantní, tak občas vám někdo přispěje na provoz stránek.

Tím navazuji na to, že dnes se majitelé blogů musí více snažit, aby lidem měli co nabídnout, protože konkurence je vysoká vzhledem k tomu, jak snadné je dnes si založit blog, nebo internetové noviny. Proto vytvořte členskou sekci pro vaše skalní fanoušky, kde se budou moci za menší poplatek dostat k prémiovým článkům s vysokou informační hodnotou. Založit si členskou sekci můžete například přes plugin S2Member, který je zdarma a umožňí vašim čtenářům platit Paypalem i debetní kartou. V placené možnosti tohoto pluginu je více platebních metod včetně přijímaní plateb Bitcoinem.

Snažte se do každého příspěvku (ne sponzorovaných příspěvků) zahrnout partnerský odkaz (affiliate). K propagaci těchto partnerský odkazů také používám svou stránku na Facebooku. Své partnerské odkazy můžete přidat do článků s vysokou informační hodnotou. Nejlepší je napsat článek, který popisuje nějaký problém a následně ve spodní části článku přidat affiliate odkaz na web, který řeší tento problém.

Váš cíl

Cílem je dosáhnout kolem 100 000 návštěv měsíčně, čímž si u reklamních partnerů vyděláte kolem 10 000 Kč/měsíčně. Za každých deset návštěv webu máte jednu korunu. Další zdroje příjmu budou z možností, které jsem výše uvedl a myslím, že vám to vystačí na slušné živobytí.

Musíte k tomu přístupovat jako k podnikání. To znamená, že výsledky nebudou hned, ale kdo vydrží a půjde si za svým cílem, tak reálně této minimální návštěvnosti může dosáhnout a věnovat se blogování na plný úvazek.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.