Zvětšení prsou: Ceny za zákrok kvůli všeobecnému zdražování poroste

Při zvětšení prsou ceny zahrnují celou řadu aspektů, které se liší od klientky ke klientce vzhledem k jejich individuálnímu stavu a požadavkům.

Při zvětšení prsou ceny zahrnují celou řadu aspektů, které se liší od klientky ke klientce vzhledem k jejich individuálnímu stavu a požadavkům. I když je otázka ceny pravděpodobně skoro stejně vzrušující jako představa nových krásných ňader, je její absolutní výši těžké vyčíslit bez předchozí konzultace s operatérem, který bude za průběh a výsledek zákroku přímo zodpovědný.

Každopádně lze s klidným svědomím prohlásit, že současný nárůst cen se nepochybně dříve či později musí promítnout do výše platby za zmíněný kosmetický zákrok. Kliniky se sice snaží stávající ceny držet a zvýšení cen za hospitalizaci z důvodu nárůstu cen energií je zatím spíše zanedbatelné, je ale jen otázkou času, kdy dojdou zásoby implantátů a dalšího potřebného materiálu a kdy se vše bude muset nakupovat za nové ceny.

All inclusive aneb co všechno se musí vejít do ceny

I když se nejedná o přesný výpočet, platba za augmentaci prsou představuje obvykle pětimístné číslo; jedná se o řádově desítky tisíc, přičemž spodní hranice cenového rozpětí se pohybuje mezi šest a sedmi desítkami. S dražšími implantáty a dalším nadstandardem rozhodně není problém přehoupnout se přes sto tisíc korun. Při současné drahotě jsou to čísla celkem přijatelná, uvážíme-li, že je v nich zahrnuto následující:

 • úvodní konzultace před léčbou
 • zkušební implantáty neboli externí sizery
 • 3D simulace
 • plánování způsobu provedení operace
 • cena skutečných vybraných implantátů
 • chirurgická operace v celkové anestezii
 • práce chirurga a celého zdravotnického týmu po celou dobu pobytu na klinice
 • hospitalizace (minimálně na jednu noc)
 • nadstandard v podobě jednolůžkového pokoje (kvůli diskrétnosti) a jeho vybavení
 • kontroly u lékaře po operaci
 • možnost následné péče v případě jakýchkoliv komplikací včetně telefonické podpory

Prokleté výrobní náklady

Z uvedeného výčtu je jasné, že největším kamenem úrazu jsou implantáty, jejichž cenu na evropském trhu může váš estetický chirurg ovlivnit jen všechno. Většina klinik užívá zavedené a ověřené kvalitní značky silikonových a gelových implantátů, které se ale bohužel žádná nevyrábějí v České republice. A v dnešním komplikovaném světě, kde je všechno propojeno se vším, se částka, za kterou budou na trhu nabízeny, může nepředvídatelně navyšovat bez ohledu na to, jak moc je jejich výroba energeticky náročná.

Ve srovnání s výkyvy trhu se jeví potenciální navýšený poplatek za energie související s hospitalizací a vlastním výkonem jeví jako malichernost, ale dá se čekat, že i zde dojde k mírnému nárůstu.

Chopit příležitost za pačesy neboli nová prsa pod stromečkem

Zavedené kliniky s početnou spokojenou klientelou se pochopitelně snaží držet ceny co možná nejdéle na stávající úrovni. Nikdo ovšem nemůže očekávat, že své klienty budou dotovat. Proto pokud někdo uvažuje o augmentaci prsou, měl by se chytit příležitosti hic et nunc, tedy tady a teď, dokud ceny z jakési setrvačnosti ještě nepřipomínají drahotu. Ekonomické výhledy a prohlášení politiků vybízejí v tomto ohledu spíše k pesimismu.

Nejdřív prsa, potom peníze…

Většina poskytovatelů služeb estetické medicíny ale chce, aby všechny zákroky byly cenově dostupné, protože jedině tak návštěvy jejich klinik zůstanou masovou záležitostí. A to je důležité; vždyť z toho jsou majitelé i zaměstnanci živi. Jak to udělat, aniž by se muselo slevit z kvality používaných implantátů nebo udělat nějaký jiný kompromis, pokud jde o bezpečnost ošetření a dokonalý výsledek? Jednoduše: placením na splátky. Tímto způsobem si můžete přizpůsobit výši měsíční platby svému platu a neodříkat si nic, po čem toužíte.

Co všechno si kupujete na splátky? Nebo dáváte přednost šetření před koupí?

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.