Středa , 31 května 2023

Když tě lidé podceňují a říkají, že něco nedokážeš, tak si vzpomeň na tento článek

Když vás lidé podceňují a říkají, že něco nedokážete, tak si vzpomeňte na tento článek
Být ve svém životě jako Wonder Women. Slovo "nejde" a "nemůžu" vyřaď ze slovníku.

Věřím, že každý normální člověk chce ve svém životě dosáhnout určitých cílů vedoucích ke zdraví, štěstí, prosperitě a bohatství. To si však vyžaduje vytrvalost, píli a v některých případech i odvahu. Jsou však lidé, kteří tě budou odrazovat od tvých cílů a říkat ti, že na to nemáš. 

Vidím tři základní důvody, proč tě lidé podceňují:

1) Podle sebe soudím tebe

Řekněme, že chceš založit firmu typu Apple, kterou založil Steve Jobs. Pro mnohé lidi je tento úkol nepředstavitelný. Proto když jim řekneš své plány, tak se ti vysmějí a řeknou o tobě, že jsi blázen. Důvodem takové reakce je to, že vytvořit něco takového je pro ně nepředstavitelné a nemožné. Omezená míra jejich myšlení jim říká, že když z jejich úhlu pohledu je to nemožné pro ně, tak je to nemožné i pro tebe. Jenomže lidé nejsou stejní a co je nemožné pro druhého, může být hračkou pro druhého. Velkolepost myšlení úspěšných lidí a lidi s omezeným myšlením lze srovnat s velikosti Vesmíru a zrnkem písku.

2) Utkvělá představa o tobě

Ať už je to rodina, nebo přátelé, které znáš z dětství, tak tito lidé si o tobě v době dospívání udělali určitou utkvělou představu a mají tě zařazeného ve své kolonce. V dětství jsi možná byl ten zakřiknutý/tá kluk/holka, který se s nikým nebavil, moc jsi nevyčníval a tví vrstevníci tě šikanovali. V průběhu let se však lidé mění. Za tu dobu jsi se mohli vydat na dráhu osobního rozvoje, podnikání, investování a navázal jsi kontakty s úspěšnými lidmi. Nyní třeba děláš generálního ředitele obřího podniku, kde zaměstnáváš stovky zaměstnanců, ale když přijedeš na školní sraz, tak s tebou někteří bývalí spolužáci zase můžou jednat jako s tím otloukánkem, i když je možné, že mnozí z nich se v průběhu života také změnili a zmoudřili. Co se týče rodiny, tak platí známé pořekadlo „Doma není nikdo prorokem.“

3) Snaha udržet tě dole

Někteří lidé můžou mít pocit, že tebe chrání tím, když se tě snaží udržet dole. Můžou například říct: „Raději nepodnikej. Dáš do toho peníze a nikdo to nebude kupovat“, nebo „Raději do toho neinvestuj. Přijdeš o peníze. Však dneska je to samý podvodník.“ Jindy však může jít o lidi, kteří buď na vědomé, nebo nevědomé úrovni nechtějí, aby jsi uspěl. V obou případech je to jedno. Tito lidé vás v ničem nepodpoří, protože nemají správně nastavený mindset na úspěch jako máš ty.

Řešení když tě lidé podceňují

Během života potkáváme různé lidi, kdy mezi námi vznikají určitá spojenectví a přátelství. To se však týkalo určité části života, kdy jsme měli například stejné zájmy a rozuměli jsme si. S postupem času však rosteme a vyvíjíme se. Pokud se vydáme na cestu úspěchu, tak ne každý koho známe to může vidět stejně. Je potřeba si uvědomit, že nemá cenu udržovat nefunkční vztahy. Indiáni tomu říkají „jízda na mrtvém koni“, kdy si navzájem nemáme co dát.

Zvláštní skupinou jsou toxičtí lidé, kteří když se s nimi setkáme, tak akorát na všechno nadávají a když jim řeknete, že můžou být ve svém životě šťastní a dosáhnout úspěchu, tak nad tím mávnou rukou. Když s nimi budeš mluvit o úspěchu a finanční nezávislosti, tak se ti vysmějí a budou říkat, že to nebude fungovat a že jsi snílek. V některých extrémních případech se na tebe může vznést vlna toxicity a kritiky, že jsi sobec a myslíš jenom sám na sebe. Toxičtí lidé tě budou ve tvé cestě často odrazovat.

„Vítěze od lúzrů odlišuje právě to,

jak reagují na každý nový zvrat osudu.“

Donald Trump

Setkal jsem se ve svém životě s lidmi, kteří mě „odsoudili“ jenom za to, že jsem se prý málo usmíval, nic neříkal a když jsem naopak těm samým lidem řekl svůj názor, tak to bylo také špatně. Pro některé lidi ať uděláte cokoliv, tak je to vždy špatně. Nemá cenu se jim snažit zavděčit, protože vám to akorát odčerpává energii a máte zálusk na psychický malér. Vést prázdné řeči, které nevedou k žádným činům pozvedávajících váš život je zbytečné.

Takové lidi do svého života nepotřebuješ. Stýkej se pouze s lidmi, kteří jsou stejně naladění jako ty sám a s kterými si máš co říct, podpořit se vzájemně a vydat se společně cestou za úspěchem. Neztrácej čas s lidmi, kteří v tebe nevěří a neumí tě přijmout takového jaký jsi.

Pokud ti tedy někdo bude říkat, že něco nedokážeš, tak buď jako Wonder Woman:

„Jsem tvůrcem svého vlastního komiksu a rád v něm žiju.“

Donald Trump

A hlavně. Nezapomeň se přihlásit do mé členské sekce kde ti dám spousty dalších užitečných tipů ohledně osobního rozvoje, toho jak se posunout ve svém životě dál za úspěchem a mnohem více.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner