Čtvrtek , 9 února 2023

Kiyosaki: „Digitální měny centrálních bank nejsou ničím jiným, než špionážním softwarem. Jsou jako TikTok“

Kiyosaki
Foto: Kiyosaki kritizuje CBDC, Zdroj: Youtube/The Rich Dad Channel

Jeden z nejznámějších investorů současnosti Robert Kiyosaki považuje projekt digitálních měn centrálních bank za další špionážní tah vlád proti lidem.

Kiyosaki zkritizoval CBDC

Z kryptomen se stal fenomén, na který jsou nuceny reagovat i centrální banky a světové vlády. Jejich plánem je vytvořit konkurenční digitální měny. Autor bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ tento plán ostře zkritizoval. CBDC považuje za špionážní hru ze strany světových vlád. Dokonce je přirovnal k TikToku. Svůj kritický názor odprezentoval ve svém rozhlasovém pořadu „Rich Dad Radio Show“. Kromě CBDC se vyjádřil ik zasedání Světového ekonomického fóra z listopadu roku 2021. Podle investora to byl rozhodující moment, kde se rozhodlo, že se lidé do roku 2030 ocitnou v situaci, že „nebudou vlastnit absolutně nic a přesto budou šťastní.“

„CBDC není nic jiného, ​​než digitální měna centrální banky, která je jako špionážní software. Je to podobné jako TikTok. Naším úkolem je probudit lidi a poté bojovat proti nim pomocí stejné technologie, s čím souhlasím. Bojujme proti tomu vzděláváním a informováním,“ uvedl Kiyosaki

Není to poprvé, co Kiyosaki ostře zkritizoval tento plán. 18. července zveřejnil na svém twitterem účtu příspěvek, kde zmínil vládní nařízení č.j. 14067, které podepsal samotný prezident USA Joe Biden.

"Jde o nejzrádnější čin v historii USA," konstatoval Kiyosaki.

Biden v tomto výkonném příkazu vyzval vládní agentury, aby se s nejvyšší prioritou věnovaly projektu CBDC a aby prozkoumaly všechny právní a finanční aspekty, které ovlivní americké spotřebitele.

Zdroj: kryptomagazin.sk, překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Marek Hamran

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.