Středa , 31 května 2023

Labioplastika jako cesta k intimní pohodě žen

Labioplastika je chirurgický zákrok, který se týká velkého počtu žen. Spolu s vaginoplastikou jde o jeden z nejčastějších zákroků plastické chirurgie, skoro tak častý jako je plastická operace prsou. Labioplastika je zákrok kdy se chirurgicky upravuje tvar a velikost malých stydkých pysků.

PROČ LABIOPLASTIKA?

Obvykle se provádí u ženy, jejíž problém tkví buď v otázce komfortu či estetiky. Zvětšené malé stydké pysky obvykle překážejí u každodenní činnosti, při sportu (například cyklistice či běhání) a mohou ženě způsobovat komplikace v oblasti spodního prádla. Na druhou stranu může jít o potíž estetického rázu, kdy se žena za neobvyklý vzhled svých labia minora stydí. Nerada se svléká před partnerem nebo jí její sebevědomí prudce klesá, což může mít za následek neplnohodnotný sexuální život. Často se také nerada vysvléká ve společných prostorách, jako je sprcha v posilovně nebo šatna. Labioplastika může tento problém vyřešit.

LABIOPLASTIKA JE INVAZIVNÍ

Labioplastika je zákrok invazivní, který vyžaduje alespoň jednodenní hospitalizaci, nejedná se však o zákrok složitý. V případě že pacientka dodržuje zvýšené hygienické zásady a další opatření, obvykle je průběh operace bez potíží a neměly by se objevit žádné pooperační komplikace.

LABIOPLASTIKA - PRŮBĚH OPERACE

Tvar labia minora, se u téměř každé ženy liší. Malé stydké pysky mohou být jinak růžové, různě velké a lišit se mohou samozřejmě také tvarem. V některých případech nemusí být ani viditelné a na druhou stranu se mohou vyskytovat i nadměrně velké stydké pysky či nějakého nezvyklého tvaru, v takovém případě, je častá labioplastika, čili zmenšení malých stydkých pysků.

Obvykle se průběh operace odvíjí od pracoviště, na kterém se labioplastika provádí. Primárně se doporučuje celková anestezie, za prvé z důvodu bolestivosti aplikace anestezie lokální a také z důvodu ostychu pacientky, který může být komplikací operace. Zodpovědnější je rozhodně alespoň jednodenní hospitalizace pacientky, operovaná oblast je silně prokrvená a mohly by nastat pooperační komplikace.

OPERAČNÍ ZÁKROK A REKONVALESCENCE

Nejde o příliš složitý operační úkon, obvykle se odřízne část malých stydkých pysků. Postup je vždy velice šetrný, postupuje se tak, aby nebyly patrné jizvy a se není třeba lámat si hlavu ani se stehy, používají se totiž vstřebatelné.

Rekonvalescence probíhá zhruba dva týdny. Bolestivost je jen mírná. Doporučuje se zvýšená hygiena v operované oblasti a zároveň by se měla nechat dýchat. S prvním intimním stykem je třeba počkat alespoň čtyři až šest týdnů.

Kde dělají nejlepší labioplastiku?

Vyberte si na základě hodnocení komentářů, zmínek v diskuzích, atp. Nikdy ne na základě ceny. Samozřejmě že nejlevnější labioplastika nemusí být nejhorší a naopak, ale cena by měla být až druhořadé kritérium. Dle toho co jsme prošli na internetu, často je zmiňováno jméno Ventruba a klinika plastické chirurgie v Brně, V-CLINIC, takže je určitě zařaďte do svého srovnání.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.