Středa , 31 května 2023

Marek Hilšer opustil prezidentskou debatu kvůli neférovým podmínkám

Kandidát na prezidenta Marek Hilšer opustil prezidentskou debatu konanou dne 12.1.2023 v podvečerních hodinách na televizi NOVA. Kromě Hilšera se debaty účastnili také kandidáti Pavel Fischer, Jaroslav Bašta, Tomáš Zima a Karel Diviš.

Po druhém kole otázek moderátorka Bára Divišová nemohla uvěřit svým uším, když ji Hilšer oznámil:

„Ať se koukám nalevo, napravo, a hledám usilovně, nevidím tady tři kandidáty. Ptám se na to, proč tomu tak není. Myslím, že je to vlastně záměr. Je to neférové především vůči voličům, kteří mají právo na to, aby jejich kandidáti vystupovali za rovných a spravedlivých podmínek.“

Překvapená moderátorka skočila Hilšerovi do řeči a zeptala se:

„Takže rozumím tomu správně, že odcházíte?“

Hilšer moderátorku poučil: „Neskákejte mi do řeči.“ A vzápětí dodal: „Prezident této země musí umět hrát férovou hru. Musím proto tuto debatu opustit. Už kvůli tomu, aby se takovéto věci neopakovaly. Není to neúcta, ale je třeba bojovat,“

Moderátorka Divišová zdůvodnila rozdělení prezidentských kandidátů do dvou debat takto: „Důvod pro dvě debaty je jednoduchý, a to dát kandidátům dost prostoru na představení svých prezidentských plánů.“

Konceptuální pohled

Pokud by byla pravda to, co řekla moderátorka Divišová, že je to proto, aby všem prezidentským kandidátům byl dán dostatečný prostor k vyjádření, tak není přece důvod, aby byli rozděleni podle průzkumu do dvou skupin na tři nejsilnější kandidáty a zbylých šest nejslabších kandidátů (nyní pět po odstoupení Středuly) bylo přiřazených do jiné skupiny.

V podstatě jsme svědky manipulace veřejného mínění mainstreamovými médii a rozhořčení Hilšera je pochopitelné. Hlavní média totiž na základě pochybných průzkůmů, které pořádají firmy ze zahraničí, rozdělují prezidentské kandidáty na „Áčkaře“ (Babiš, Nerudová a Pavel) a „Béčkaře“ (Hilšer, Diviš, Zima, Fisher a Bašta). Podobně jako ve fotbale. Tím tato média v podstatě říkají, že tito prezidentští kandidáti Béčkaři nemají šanci vyhrát a proto jsou rozděleni od prezidentských favoritů Áčkařů. Jak poznamenal Hilšer, tak tito prezidentští kandidáti tím pádem slouží pouze jako „pozadí hlavního souboje“.

Všimněte si, jak média když dělají prezidentskou debatu s Áčkaři, tak nezapomenou zmínit, že to jsou „hlavní prezidentští kandidáti“, nebo že to jsou „kandidáti s největším počtem hlasů v průzkumech“. Takže tato média se otevřeně dopouští manipulace voleb.

Je mi líto paní Divišová, ale vaše námítka v tomto případě nemůže obstát. Kdyby vám skutečně šlo o to dát všem prezidentským kandidátům dostatečný prostor k vyjádření, tak by stačilo prodloužit vysílací čas a nemusíte rozdělovat prezidentské kandidáty na Áčkaře a Béčkaře, kde po sečtení vysílacího času těchto dvou skupin to vyjde na stejno, jako kdyby všichni prezidentští kandidáti mluvili v jednom pořadu naráz.

Tyto prezidentské volby vzbuzují hodně pochybností už i na základě neférové prezidentské registrace, kde bylo spoustu prezidentských kandidátů vyřazeno i když splňovali zákonné podmínky pro postoupení do prezidentských voleb. Karel Janeček se doteď v tomto ohledu nemohl dovolat spravedlnosti. Proto si nedělám iluze o tom, že tyto prezidentské volby budou opět založeny na podvodu a manipulaci.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.