Středa , 31 května 2023

Mezi 108 zatčenými při tajné akci jsou i čtyři pracovníci společnosti Disney

Autor: Mimi Nguyen Ly.

Ilustrační foto zachycuje jednotku pátrají po pohřešovaných dětech v rámci operace „Nezapomenutí“ ve státě Georgia v srpnu 2020. (Print Screen z Epoch Times)

Operace úřadu šerifa okresu Polk v americkém státě Florida, která se zaměřila na obchodování s lidmi, prostituci a dětské predátory, vyústila v zatčení 108 osob, mezi nimiž byli čtyři pracovníci společnosti Walt Disney Co. a bývalý okresní soudce.

Šestidenní tajná operace nazvaná „Operace March Sadness 2“ začala 8. března. Podle prohlášení úřadu šerifa okresu Polk se detektivové snažili identifikovat a osvobodit všechny oběti, které byly nuceny k prostituci, a identifikovat všechny, kdo se podíleli na obchodování s lidmi.

Akce se jim zdařila díky pátrání po osobách, které zveřejňovaly online inzeráty s nabídkou prostituce, a také po těch, kteří prostitutky vyhledávali prostřednictvím online komunikace.

Detektivové také vyšetřovali dospělé osoby, které na internetu hovořily sexuálním způsobem s těmi, o nichž se domnívaly, že jsou to děti. Celkem byli zatčeni čtyři muži, kteří na internetu „lovili“ děti.

108 lidí zatkla mravnostní jednotka úřadu šerifa okresu Polk během šestidenní tajné operace zaměřené na obchodování s lidmi, která začala 8. března 2022 na Floridě, USA. (Úřad šerifa okresu Polk)

Prostituce je v naprosté většině Spojených států, s výjimkou deseti okresů ve státě Nevada, nelegální.

Šerif Grady Judd z okresu Polk na tiskové konferenci uvedl, že mezi zatčenými byl i zaměstnanec společnosti Disney, který je nyní údajně obžalován z „predátorství na dětech“ neboli lovení dětí.

Sedmadvacetiletý Xavier Jackson měl tajnému detektivovi, který se vydával za čtrnáctiletou dívku, posílat své sexuální snímky a barvité popisy toho, co chce dělat. Údajně se také chlubil tím, že pracoval jako plavčík v Disneyho resortu Polynesian Village v rámci resortu Walt Disney World na Floridě, uvedl šerif.

Jackson byl obviněn ze tří případů předávání materiálů poškozujících nezletilé a jednoho případu nezákonného použití obousměrného komunikačního zařízení.

Tři další zaměstnanci společnosti Disney byli zatčeni za to, že se každý z nich pokusil zlákat prostitutku. Byli identifikováni jako 24-letý Wilkason Fidele, 27-letý Shubham Malave a 45-letý Ralph Leese.

Fidele pracoval v Tomorrowlandu ve Walt Disney World v restauraci Cosmic čtyři roky. Malave, který má pracovní vízum z Indie, pracoval pro společnost Disney jako softwarový vývojář. Leese pracoval v informačních technologiích pro společnost Disney téměř čtyři roky a je ženatý.

„Jsem si jistý, že Disney není potěšen. Vsadím se, že ani jeho žena není potěšena, ale my jsme rádi, že jsme ho zatkli,“ řekl šerif Judd o zatčeném Ralphu Leesovi.

Společnost Disney potvrdila, že Leese, Fidele a Jackson byli v současné době posláni na neplacené volno. Malave podle Disneye není zaměstnancem společnosti, uvedla stanice CBS News. Představitelé společnosti na žádost deníku The Epoch Times o komentář do doby vydání článku nereagovali.

Dalším pozoruhodným případem bylo zatčení 66-letého Daniela Peterse, soudce na penzi ze státu Illinois, který byl obviněn z nabízení prostitutek. Šerif Judd uvedl, že Peters detektivům sdělil, že je soudcem v okrese Cook ve výslužbě a pracuje jako zvláštní asistent pro právní záležitosti v úřadu šerifa okresu Cook.

Celkovým výsledkem operace bylo zatčení obchodníka s lidmi a čtyř dětských predátorů, což „dává celé této operaci smysl“, dodal šerif Judd ve svém prohlášení.

„Průmysl on-line prostituce dává prostředky obchodníkům s lidmi a dělá oběti z těch, s nimiž je obchodováno. Naším cílem je identifikovat oběti, nabídnout jim pomoc a najít a zatknout ty, kteří z vykořisťování lidí profitují,“ říká šerif. „Kde je prostituce, tam je vykořisťování, nemoci, dysfunkce a rozvrácené rodiny.“

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.