Středa , 31 května 2023

Může krypto nahradit dolar za pět let? Bankéři říkají, že by to šlo

Budou instituce raději přijímat kryptoměny, než například dolary? (Public Domain)

Přijetí kryptoměny již není něco, co se očekává. Už se to děje. Nedávný průzkum společnosti Deloitte ukázal několik zajímavých zjištění. Průzkum oslovil profesionály z různých oblastí financí ohledně kryptoměn a blockchainu. Většina respondentů odpověděla ve prospěch přijetí kryptoměny a blockchainu.

Poslední rally na trhu zaznamenal růst významnosti kryptoměn. Každý býčí trh přitahuje na trh více investorů. Čím více investorů přijde, tím více hlavního proudu kryptoměn a blockchainu příjde. Některá průmyslová odvětví již pociťují, jak na ně sestupuje teplo z přijetí kryptoměn. Jedním z průmyslu je umělecký průmysl. Odvětví, ve kterém je NFT raženo na blockchainech, se nyní stalo na denním pořádku.

Kryptoměny se také vkrádají do odvětví, jako jsou online platby. Zpracování kryptoměn je pro elektronický obchod stále důležitější. To je důvod, proč platební giganti jako PayPal, Visa a MasterCard spustili služby a karty, aby uživatelé mohli platit online kryptoměnou.

Většina dotázaných respondentů uvedla, že věří, že blockchain je široce škálovatelný a že již dosáhlo přijetí v hlavním proudu. 73% uvedlo, že pokud by nepřijaly kryptoměny a blockchain, jejich společnosti by ztratily konkurenční výhodu.

Kryptoměna převezme Fiat

Na otázku o důležitosti blockchainu pro jejich různá odvětví odpovědělo 78% respondentů, že věří, že digitální aktiva budou v příštích 24 měsících pro jejich odvětví velmi důležitá.

Blockchain pomalu, ale jistě zasahuje do různých průmyslových odvětví. Pro průmysl jsou neustále objevovány nové aplikace pro blockchainy. To je důvod, proč přijetí blockchainu v příštích několika letech způsobí nebo rozbije společnosti v různých průmyslových odvětvích.

Nejzajímavější fakt z průzkumu přišel při porovnávání kryptoměn s fiat měnami. Z dotázaných respondentů 76% uvedlo, že věří, že digitální měny budou v příštích pěti až deseti letech silnou alternativou nebo náhradou za fiatové měny.

"Základ bankovnictví byl v zásadě přežit," řekla Linda Paw-czuk. „Hráči v odvětví finančních služeb se musí předefinovat a najít inovativní způsoby, jak vytvořit ekonomický růst v penězích budoucnosti.“ Linda Paw-czuk je ředitelkou společnosti Deloitte Consulting LLP a globální USA lídr v oblasti blockchainu a digitálních aktiv.

Debata o digitálních měnách již není záležitostí jestli, ale nyní je to otázkou kdy. Vlády bezpochyby vidí, že svět jde tímto směrem. Proto různé země oznámily plány na zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Digitální měna, která by nahradila papírové verze jejich měny. Ale stále budou vládou kontrolované.

Zdroj: bitcoinist.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.