Nejdéle žijící lidé na světě mají přes den dostatek pohybu

Foto: Cvičením každým dnem v přírodě se udržíte ve skvělé kondici i v pokročilém věku (Public Domain)

Nejdéle žijící lidé světa nikdy neběhali na simulátorech ve fitness centrech a neběhali maratony. Žijí pouze v podmínkách, které je nutí neustále se pohybovat a dokonce o tom ani nepřemýšlejí. To znamená, že se starají o svou zahradu, chodí během dne a minimálně používají různé mechanické prostředky pro usnadnění fyzické práce.

Vědci zjistili, že denní přirozený pohyb je jedním z nejúčinnějších způsobů prodloužení délky života. Splnění této podmínky se může jevit jako nemožné v současné ekonomické realitě, když se celý den cítíme být přivázáni ke stolu s počítačem. Je zajímavé, že před 100 lety sedělo při práci pouze 10% obyvatelstva a dnes tento počet dosáhl 90%. Stále však existují poměrně jednoduché způsoby, jak přidat více pohybu do vašeho života.

Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je použití režimu aktivního přesunu. To znamená, že pokud potřebujete vzít děti do školy, dostat se do obchodu s potravinami, navštívit přítele, je vhodnější použít kolo, nebo chodit pěšky. V ideálním případě se tak můžete dostat do práce a zpět domů, nebo alespoň vystupte o zastávku dříve, pokud bydlíte příliš daleko od kanceláře.

Studie ukázaly, že v ideálním případě by se kancelář měla nacházet do 15 minut chůze od domu, ale jakákoliv práce v pěší dostupnosti je vítaná. Cestování autem je jedna ze dvou věcí, které Američané podle průzkumu nejvíce nenávidí. Více nenávisti cítí pouze při úklidu domu, ale možná by změnili svůj postoj k ní, kdyby pochopili, že úklid vytváří přirozený pohyb, který prodlužuje život.

Pokud z jakéhokoliv důvodu není aktivní přesun u vás možný, zkuste si najít čas alespoň na procházku.

Nedávná studie společnosti American Cancer Society ukázala, že chůze po dobu šesti hodin týdně významně snižuje riziko úmrtí na kardiovaskulární a respirační choroby, jakož i na rakovinu. Studie také ukázala, že můžete prodloužit svou délku života, i když na procházkách trávíte pouze dvě hodiny týdně.

Podle Anderse Hansena, psychiatra z Karolinska institutu ve Švédsku, je chůze mimojiné vynikajícím preventivním nástrojem při onemocněních mozku. Například denní procházky mohou snížit riziko demence o 40%.

Pokud denní dlouhodobé cvičení není vůbec podle vašeho gusta, rozdělte ho na několik malých procházek, například po pět minutách během jedné hodiny. Pokud je to možné, doporučuje se pracovat u stolu vestoje, nebo se alespoň snažit během pracovního dne častěji vstát a jít ven na čerstvý vzduch.

Pointa je v tom, že naše těla jsou určena na pohyb. Můžete prožít dlouhý a zdravý život bez zvedání “železa” a intenzivního tréninku. Jednoduchý, přirozený pohyb vám pomůže dosáhnout potřebného efektu.

Pokud vás článek přesvědčil a rozhodli jste se začít sportovat, tak levné vybavení na veškeré sporty můžete koupit na eshopu Decathlon.

Dneska jděte určitě na procházku!


zdroj: https://www.biosferaklub.info/najdlhsie-zijuci-ludia-na-svete-nechodia-do-fitnes-centier/
do češtiny Alue

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.