Středa , 31 května 2023

Nejlepší kameny a krystaly pro štěstí: Drahokamy k přilákání peněz a úspěchu v roce 2023

Téměř každý přírodní minerál má své nadpřirozené schopnosti, které mají pozitivní vliv na jeho majitele. Víra v magické vlastnosti drahých kamenů sahá až do babylonských dob. Používaly se jako talismany a amulety v astrologických a lékařských praktikách. Kameny chránily lidi před nebezpečím, eliminovaly účinky jedu a léčily vážné nemoci.

Kameny/krystaly pro štěstí, peníze a úspěch

Dodnes se dochovala sbírka lapidária obsahující popisy kamenů, včetně jejich atributů, významu symboliky a účinků, které můžete při nošení očekávat. Hinduistická védská medicína používá spojení minerálů s planetami, Sluncem a Měsícem. Protože každý kámen má svou vlastní energii, lze jej využít k mnoha účelům – nabytí inspirace, pozvednutí energie, pozitivnímu myšlení a dokonce i ke zvýšení příjmu.

Prvním kamenem štěstí je ametyst (závislosti)

Fialový ametyst (z řečtiny - střízlivý) je druh křemene. Je to horský křišťál pomalovaný slzami boha Dionýsa. Existuje legenda, že se Dionýsos zamiloval do lesní nymfy jménem Ametyst. Dívka však své srdce svěřila pastýři. To rozhněvalo Boha vína tak, že se rozhodl nymfu zneuctít. Před tímto neblahým osudem ji zachránila bohyně lovu Artemis, která proměnila Ametyst v sochu z křišťálového křemene v barvě lesních fialek.

Křemen Ametystu

Barva tohoto polodrahokamu je srovnatelná s vylitým vínem. Věřilo se, že chrání majitele před opilostí. Aby Římané přežili nekonečnou řadu svátků a oslav, tak často nosili ametystové prsteny. Tento typ šperku si údajně vybrala i Kleopatra, která požádala o vyrytí nápisu Methe na snubní prsten – jméno bohyně opilství, spadající pod Dionýsovou skupinu. Kleopatra také uznala, že ji ametyst chrání nejen před alkoholovou opilostí, ale také před všemi druhy opilosti mysli a před spoléháním se na nesprávné lidi.

Ametyst je minerál s mocnou ochrannou silou. Zahání všechny negativní emoce (strach, obavy, nenávist, hněv, steres, deprese atd.). Navozuje klidné spaní a zahání noční můry. Podporuje intuici a díky tomu vám pomáha se správně rozhodnout. Pomáhá vám udržet a zaměřit pozornost. Navozuje optimismus a pomáhá se závislostmi. Posiluje partnerské vztahy.

Pokud tedy v roce 2023 plánuje primárně abstinovat a být střízlivý, pak je pro vás Ametyst vhodnou volbou.

Tyrkys je druhým kamenem, který přináší štěstí (vůdce)

Tyrkys byl ve starověkém Egyptě nesmírně populární. Říká se mu také kámen Bohů, nebo kámen z nebe. Ve středověku byl milován. Do Evropy se dostal přes Turecko, odkud se dostal do Francie, kde v XIII. století získal své jméno.

Foto: Ve 12. století se věřilo, že tyrkysová chrání majitele před nebezpečnými nehodami. Změna barvy, konkrétně - bledý odstín varuje majitele před nemocí nebo ohrožením jeho života.

Plinius opakovaně psal o barvě tyrkysu a nazýval jej krásným drahokamem. Římský učenec jej připisoval perskému původu odkud se dostal také do Indie a dnešní Tadžmahal je vyzdoben tyrkysovými kameny. V Persii byly tyrkysem bohatě zdobeny brnění, šavle, palcáty a dokonce i přehlídkové řady koní. Věřilo se, že tento kámen přináší spokojenost, úspěch a štěstí jezdcům. Říká se, že tyrkysová je podobná safíru, ale má jasnější barvu, podobnou vodě, nejblíže moři.

Tyrkys pomáhá navozovat klid a harmonii, protože čistí čakry. Zbavuje depresí a stresu. Nedávné studie také zjistili, že pomáhá chránit před elektromagnetickým smogem. Dodá vám sílu, odvahu a rozhodnost, což jsou vlastnosti potřebné k dosažení štěstí a úspěchu. Králové věřili, že jim pomáhá udržovat moc, protože také zlepšuje kreativitu, komunikaci a argumentaci, což jsou důležité vlastnosti každého vladaře. Pokud jste na vysokých pozicích, pak tyrkys pro vás bude jistě to pravé.

Další Kameny/drahokamy k přilákání více peněz, štěstí a úspěchu

Tygří oko (navozuje pozitivní myšlení)

Je jedním z nejmocnějších drahokamů na světě. Odstraňuje všechny negativní energie z mysli a pomáhá vám soustředit se na ty nejlepší aspekty života. Používá se především k odstranění strachu a úzkosti. Pomáhá při transformaci, včetně problémů s penězi.

Malachit (správné finanční rozhodnutí)

Je nádherný tmavě zelený kámen, který se týká všech čaker lidského těla. Pomáhá vám uspět tím, že budete dělat lepší finanční rozhodnutí.

Jadeit (boří vaše hranice)

Je krystal, který má léčivé vlastnosti. Pravidelné nošení pomáhá odstranit všechny hranice a omezení, které jste si stanovili, dodává odvahu riskovat a učit se více. Po mnoho let byl používán jako krystal štěstí.

Citrín (morální a intelektuální síla)

Je zodpovědný za přinášení pozitivity a radosti do života. Přináší také úspěch a finanční zlepšení. Zvyšuje a stimuluje morální a intelektuální sílu.

Rubín (zvyšuje vitalitu mysli a těla)

Zvyšuje vitalitu těla i mysli. Je oblíbený mezi obchodníky a hazardními hráči pro svou schopnost přitahovat štěstí v riskantních investicích.

Zelený avanturín (napravuje finanční ztráty)

Je známý jako druhá šance. Pomáhá získat zpět ztracené peníze. Jeho nošení pomáhá otevřít nové příležitosti k prosperitě, a to i při dočasných problémech.

Závěr

Tisíce let byly tyto minerály používány lidmi, aby do svého života přitáhly štěstí, bohatství a lásku. Pro rok 2023 můžete využít těchto starodávných znalostí, abyste také dosáhli svých cílů. Záleží čistě na vás, co potřebujete v novém roce nejvíce podpořit a podle toho si vybrali patřičný minerál.

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.