Nejoblíbenější destinace novodobých hippies

Autor: Martin Kirchner.

beach-2487581_1920

Květinové děti, jak jsou někdy příznivci hippies nazýváni, mají svá oblíbené místa po celém světě. Která místa to jsou a proč se tady hippies usazují si můžete přečíst v tomto článku.

Hippies hnutí bylo založeno v USA v 60. letech. Mladí lidé byli znechuceni systémem, který je založen na materialismu a spotřebitelských hodnotách, a proto toto hnutí založili.

Hippie styl života uznával bohemství a byl založen na cestování. Hippies cestovali po celém světě a v některých částech světa se usadili a již se nevrátili domů do Spojených států, kde toto hnutí vzniklo. Jedním z důvodů, proč někteří hippies (zvlášť muži) cestovali po celém světě bylo to, že se chtěli vyhnout povinné vojenské službě a nechtěli se účastnit válečných konfliktů ve Vietnamu.

Kde se hippies ve světě usadili

 

Nový Zéland - oblast Golden Bay

Díky nízkým cenám pozemků v oblasti Golden Bay se v 60. letech do této oblasti přestěhovala početná skupina lidí vyznávající kultůru Hippies. Lidé tyto pozemky levně nakupovali a usadil se v tomto místě.

Takaka je malé město umístěno v Golden Bay (Zlatá zátoka), které má silnou hippy kulturu a alternativní atmosféru, což jí dává mnohem více charakteru, než má průměrné město Nového Zélandu. Vznikla zde spousta uměleckých a řemeslných obchodů, čajoven a další zajímavých provozoven.

Tito hippies pocházejí z komunity Rainbow Valley. Od sedmdesátých let byla tato vesnice "hippie" založena třemi páry, většinou americkými občany, kteří věřili, že Nový Zéland je vhodnějším místem k založení rodiny než Nixonovo USA. Komunitu hippies můžete v této oblasti vidět dodnes, jak chodí po ulicích města Takaka bosá.

Hippies festival v ulicích Takaka na Novém Zeland (Zdroj: https://teara.govt.nz)
Hippies festival v ulicích Takaka na Novém Zeland (Zdroj: https://teara.govt.nz)

Havaj

Nejoblíbenější hippie místo na Havaji byl Taylor Camp, který byl založen na jaře roku 1969 třinácti hippies lidmi, kteří hledali útočiště od probíhajících vysokoškolských nepokojů v Americe a před policejní brutalitu. Když opustili svou domovskou USA, zamířili na ostrov Kauai na Havaji, a poté na velmi vzdálený a odlehlý pozemek.

V dobách největší slávy zde žilo asi 120 lidí na 7 akrovém pozemku. Lidé zde žili bez elektřiny, televize a dalších moderních výdobytků. Neoblékali se a chodili zcela nazí, jako za dob Adama a Evy. Marihuana a jiné psychedelické drogy byly součástí živé zkušenosti mnoha obyvatel tohoto místa

Po osmi letech života v poněkud funkční komunitě bez pravidel a státní kontroly, příběh Taylorova kampu skončil. Havajané už nedokázali strpět, že skupina hippies žila na jednom z nejkrásnějších míst na ostrově. S turistickým průmyslem na vzestupu byl Taylorův Camp do očí bijící překážkou. Stížnosti týkající se nahoty, drog, hygieny a dokonce i krádeže byly hlasitější a hlasitější dokud se úřady nerozhodly, že kemp uzavřou a tím také zanikla komunita Hippies v této části ostrova.

Video: O komunitě z Taylor Camp:

Goa

Goa je provincie v Indii, která byla pod vládou Portugalců. Až do dneška jsou zde vidět památky evropského stylu, jako jsou kostely, pevnosti, koloniální domy a další.

Na začátku 70. let zde začali jezdit mladí hippies a popularita tohoto místa mezi hippies trvá až do současnosti. Dnes je toto místo jednou z nejoblíbenějších destinací hippies na světě. Pravidelné bezplatné koncerty, levné životní náklady, krásné pláže, nádherná příroda a atmosféra Marihuany patří k několika věcem, které moderní hippies přitahují na toto místo.

Pokud máte zájem, můžete si přečíst blog hippies dívky, která zde žije pět let a kde můžete se naučit řadu rad a tipů, které vám ulehčí život na tomto místě.

Marrákeš

Jste hippies a milujete orient? Potom pro vás může být dobrou volbou návštěva města Marrákeš v Maroku. Zde stovky hippies začaly odcházet od 70. let a od té doby je velmi oblíbeným místem mezi touto komunikou. Kouření vodní dýmky na střeše domu a uvolněná atmosféra na perském koberci může být opravdu vzrušující zážitek.

Thajsko

Na trase Hippies Trail (slavná síť hippies destinací) je město Bangkok. Toto město však není jediným místem v Thajsku, které navštěvují hippies. Slavnou destinace Hippies v Thajsku je také ostrov Koh Phangam kvůli svým plážovým večírkům a uvolněné atmosféře. Můžete také navštívit město Chiang Mai, které přitahuje spoustu turistů, kteří zde bydlí kvůli levnému životnímu stylu. Chiang Mai je také nazýván hlavním městem digitálních nomádů.

Bali

Bali je také jedním z populárních destinací hippies. Není to jen kvůli uvolněné atmosféře, ale mohlo by se říci, že pro mnoho lidí je toto místo velmi mystické. Stejně jako v Indii je hinduismus na tomto ostrově státním náboženství, na rozdíl od zbytku Indonésie, která je většinou muslimská.

Díky zdravé kuchyni a zdravému životnímu stylu zde jezdí spousta lidí z celého světa, kteří si potřebují odpočinout a užívat si života.

Foto: Kulinářské speciality na Bali se skládají hlavně z ovoce a dalších druhů zeleniny, která je zdravá (Public Domain)
Foto: Kulinářské speciality na Bali se skládají hlavně z ovoce a dalších druhů zeleniny, která je zdravá (Public Domain)

Ibiza

Na Ibizu utekla spousta hippies, kteří se chtěli vyhnout povinné vojenské službě. Do konce padesátých let žili na Ibize pouze rybáři a farmáři, ale později se Ibiza stala populární díky početné komunitě hippies, která se zde usadila. Přátelská "květinová" atmosféra dýchá na Ibize dodnes. Mnoho zábavních podniků, nočních klubů a tanečních party je ideálním místem pro mladé lidi.

Potomci těchto hippies žijí na tomto ostrově dodnes. Prodávají zde orientální zboží a další bohémské suvenýry. Největší hippie trhy na ostrově se konají pravidelně každou středu (od 10 do 19 hodin), od dubna do října. Trhy se konají v klubu Punta Arabi v Es Canaru.

Hippies pravidelně pořádají nejrůznější srazy, večírky a koncerty, které jsou zdarma. Místní starousedlíci si na ně zvykli a pravidelně je také navštěvují.

Uvolněná hippies atmosféra u baru na Ibizské pláži (Public Domain)
Uvolněná hippies atmosféra u baru na Ibizské pláži (Public Domain)

San Francisco

Kde jinde má skončit naše hippies pouť, než ve městě, kde začala v 60. letech. San Francisco, včetně města Oakland, je hlavním městem komunity hippies. Hippies jsou zde stále organizatory mnoha koncertů a festivalů.

Bay to Breakers Race je každoroční závod, kde hippies v tomto městě běží nazí, nebo extravagantně oblečení.

Na závěr

Z těchto destinací, které jsem jmenoval, hodlám navštívit Nový Zéland, Ibizu, Bali, Thajsko, Havaj a Goa. Pro další destinace se ještě rozhodnu, jestli stojí za to je navštívit.

Osobně se za přívržence hippies nepovažuji, ale každopádně je mi hippies kultura velmi blízká, protože také uznávám hodnoty, jako je svoboda života a nezávislost na zotročujícím systému.

Pokud jste hippies, můžete se podívat na informace o Hippies Trail, což je vlastně linie, která spojuje nejoblíbenější destinace, která si oblíbila hippies lidé.

Jste hippies a už jste navštívili některou z těchto oblastí? Pokud ano, podělte se o své zkušenosti v komentáři.

 

 

Líbil se vám článek? Sdílejte jej na sociálních sítích:

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.