Středa , 31 května 2023

Německý puč: Kdo za nim skutečně stál a čeho chtěli dosáhnout

Schloss Waldmannsheil - údajné velitelství pučistů

Hlavní maindstreamová média tvrdí, že v Německu připravovali státní převrat pravicoví extrémisté a nacisté. Vzhledem k pošramocené historii Německa je to velmi pohodlné označení. Pravda je však mnohem širší. Dozvídáme se, že za pučem stáli především lidé věřící v konspirační teorie, Qanon a lidé, kteří věří, že Německo není suverenním státem, ale je ovládáno Deep Statem.

Co se stalo

Nejméně 25 lidí bylo zatčeno, včetně 22 podezřelých členů "teroristické organizace", uvedl na krátké tiskové konferenci generální prokurátor Peter Frank.

Zpravodajští důstojníci řekli, abychom v nadcházejících týdnech a měsících očekávali další zadržování, protože vyšetřování pokračuje. A německá média vysílají balonky řečmi o zvýšení bezpečnosti ve federálních a regionálních parlamentech země a jejích okolí.

Podle Franka, cílem spiknutí bylo převrátit „stávající státní řád v Německu založený na demokracii, za použití násilí, a nahradit ho vlastním státem“, uvádí překlad Deutsche Welle.

Novogotický lovecký zámeček Schloss Waldmannsheil se stal velitelstvím, odkud pučisté organizovali státní převrat s cílem převést zemi zpátky na monarchii a to už do Vánoc!

Organizace se zformovala kolem „knížete Heindricha XIII

Foto: Německá policie zatkla „Prince Heinricha XIII“ v rámci operace proti podezřelým spiklencům z převratu. Jedná se o 71letého muže, který si díky svým kontroverzním politickým názorům získal stoupence.

„Zatčení lidé přijali fantazii založenou na konspiračních teoriích a spojovala je nenávist k demokracii“, uvedla ministryně vnitra Nancy Fraeserová.

Úředníci tvrdí, že mezi podezřelými jsou členové několika krajně pravicových extremistických skupin a stoupenci QAnon a lidé, kteří se hlásí k hnutí Reichsbürger neboli „říšští občané“, podle kterého je současná německá ústava neplatná.

Pučisté ve svých řadách zahrnovali velké množství takzvaných Reichsbürgerů. Tito takzvaní říšští občané jsou jednotlivci - čítající přes 21 000 členů - kteří neuznávají legitimitu Spolkové republiky Německa, a proto odmítají platit daně, přijímat rozhodnutí německých soudců nebo používat německé poznávací značky pro svá auta. Reichsbürgeři věří, že legitimní země Německo přestala existovat poté, co se Německá říše zhroutila po první světové válce.

V roce 2016, když policie provedla razii v domě jednoho Reichsbürgera, aby zabavila nelegálně držené střelné zbraně, majitel domu na ně střílel a zabil jednoho z důstojníků. Představitelé zpravodajských služeb nám řekli, že Reichsbürgeři se v posledních letech stále více radikalizovali, ačkoli si myslí, že jen malé procento je připraveno uchýlit se k násilí.

"Skupina spiklenců se sjednotila již v listopadu 2021", řekl Frank a spojila se kvůli podpoře „prince Heinricha XIII“ – 71letého muže, který si díky svým kontroverzním politickým názorům získal následovníky. Je menším aristokratem a členem bývalého německého královského rodu Reussů, který kdysi zahrnoval současného prince Heinricha XIII. Ale monarchie byla zrušena, když byla v roce 1918 založena Výmarská republika.

Letos v létě kníže Reuss, Heinrich XIII., zorganizoval vhazování letáků do poštovních schránek obyvatel v lázeňském městě Bad Lobenstein - jehož součástí je i jeho lovecký zámeček - a informoval je, že nejsou správnými Němci, pokud jsou držiteli průkazů od Spolkové republiky Německo.

Spiklenci údajně plánovali vyměnit německou vládu

Skupina podle prokuratury odmítla stávající německou vládu jako poskvrněnou agenty „deep state“ s odkazem na konspirační názor, který našel své přívržence v několika zemích, včetně USA.

Organizátoři začali vytvářet radu vedení a přijali strukturu, která chtěla svrhnout federální vládu, řekl Frank. Členové si rozdělili role, aby si naplánovali, kdo bude nový ministr spravedlnosti a kdo bude v dalších rolích, přičemž podle prokuratury byl Heinrich označen za budoucí hlavu státu.

Skupina má také vojenské křídlo, řekl Frank s tím, že jejich plán zahrnuje vytvoření nové armády.

Prokuratura při popisu nedávné činnosti skupiny tvrdí, že v říjnu zástupci spiklenecké vojenské složky prozkoumali současné vojenské kasárny ve státech Hesensko, Bádensko-Württembersko a Bavorsko jako možná místa pro ubytování vlastních vojáků. A v listopadu se podle úřadu členové snažili naverbovat pro svou věc policisty v severním Německu.

"V minulosti byli někteří z příslušníků této vojenské složky aktivními příslušníky německých ozbrojených sil," řekl.

Po celém Německu byly prováděny zatýkání a razie

Federální, státní a další policisté provedli 130 prohlídek v rámci koordinované akce zahrnující 11 států, řekl Frank. Potvrdil, že do razie bylo zapojeno asi 3000 důstojníků.

Kromě konspiračním teoriím věřícího 71letého německého prince, policie také zatkla jeho daleko mladší ruskou přítelkyni, která se pokusila získat podporu pro plánovaný převrat z Kremlu, gurmánského kuchaře, sloužícího člena elitních německých speciálních jednotek, bývalého policejního superintendenta, berlínského soudce a bývalého německého poslance za tvrdě pravicovou stranu Alternativa pro Německo.

Mezi dalšími zatčenými je i ruský státní příslušník, identifikovaný jako „Vitalia B.“, který je podle tiskové zprávy federální prokuratury obviněn z podpory plánu.

Prokuratura tvrdí, že ke dvěma zatčením došlo na cizí půdě: jedno v italské Perugii a jedno v rakouském Kitzbühelu.

Co na to říkají lidé v Německu

Lidé, kteří dostali letáky od Reichsbürgerů na pokyn prince mají rozličné názory.

Důchodkyně Isabel, která leták dostala řekla:

"Myslela jsem si, že je blázen. Jeho leták měl odkaz na webovou stránku, kde jsme si mohli objednat říšský pas a řidičský průkaz se starou červenou, černo-bílou vlajkou Německého císařství místo moderní německé vlajky. Byli jsme také pozváni k účasti ve volbách, abychom vytvořili tady místní mini království. Pravděpodobně s ním v čele. Zmačkala jsem papír a hodila ho do koše."

Foto: Vlajka Německé říše, která se přestala používat po první světové válce. Podle spiklenců po této době přestalo existovat Německo jako stát.

Ale ne všichni v Bad Lobensteinu jsou tak odmítaví.

Muž jménem Sebastian řekl, že má členy rodiny a přátele, kteří sympatizují s princem.

"Je mi smutno, že to říkám, ale ano. Je spousta lidí, kteří nejsou spokojeni s touto zemí, jaká je teď. Jsou podezřívaví k německé vládě a přáli by si jiný druh Německa."

Síla konspirací

Výzkum dezinformací z berlínského CEMAS - Josefa Holnburgera - říká, že studie naznačují, že neuvěřitelných 20 % Němců je náchylných ke konspiračním teoriím. Včetně online ruské propagandy.

Němci jsou v tuto chvíli obzvláště zranitelní: po pandemii Covid-19 čelí ekonomickému poklesu s obavami z nákladů za energie souvisejícími s válkou na Ukrajině. Mnozí viní úřady.

Foto: Stephan Kramer, regionální šéf zpravodajské služby

Stephen Kramer, regionální šéf zpravodajské služby pro Durynsko, kde je východoněmecké sídlo princova loveckého zámečku, označuje pandemii Covid-19 za zlomový bod – nejen v Německu, ale ve velké části Evropy. Říká, že extremistické skupiny zasahují v době krize a snaží se využít situace ve svůj prospěch.

Foto: Němečtí demonstranti se v srpnu 2020 pokusili zaútočit na německý parlament. Všimněte si vlajek.

Právě na jedné z těchto demonstrací kde bylo kolem 40 000 lidí se odtržená skupina pokusila zaútočit na parlament v Berlíně v době vrcholu Covid pandemie.

To byla ochutnávka toho, co mělo následovat o pět měsíců později ve Washingtonu, když příznivci tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa a konspirační teoretici vtrhli do Kapitolu. Donald Trump se odvolal na berlínskou událost a řekl, že slyšel, že ho tam demonstranti mají rádi.

Demonstranti prohlašovali, že vzhlíží k bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, jako k silným obráncům svobody a konzervativní křesťanské společnosti.

Německo má druhou největší sledovanost na světě – hned po anglicky mluvících zemích – v oblasti konspiračních teorií QAnon pocházejících z USA a oslavujících Trumpa. Zaměřují nenávist k údajnému „deep state“. V jejím srdci si představují zkorumpovanou, po moci prahnoucí, děti vraždící a vykořisťují elitu. Jejich nepřítelem jsou globalistické židovské elity.

Kramer řekl: „Počet těch, kteří chtějí svrhnout naši vládu a způsob života, se rozšířil jako rakovina uprostřed společnosti - a v rostoucích částech, i když je to stále menšina - uvnitř i samotného establishmentu.“

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz), Zdroje: opb.org, finance.yaho.com, npr.org, bbc.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

Facebook komentáře

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.