Pondělí , 27 března 2023

Nemocnice v Coloradu odmítá ženě transplantaci ledvin kvůli tomu, že odmítá očkování proti COVID-19

Autor: Zachary Stieber.

Leilani Lutali v předu, a Jaimee Fougner pózují na fotografii v Colorado Springs, Colorado, 7. října 2021. (Thomas Peipert/AP Photo)

Nemocnice v Coloradu odmítla ženu kvůli transplantaci ledvin poté, co odmítla vzít si vakcínu proti COVID-19, potvrdili úředníci.

Leilani Lutali obdržela 28. září dopis, ve kterém ji informovali, že se transplantační tým v nemocnici University of Colorado rozhodl zařadit ji do seznamu čekajících na transplantaci jako neaktivní.

"Budete deaktivována na seznamu pro nedodržení, dokud nedostanete vakcínu proti COVID," uvádí se v dopise.

Pokud Lutali bude i nadále odmítat dostat vakcínu, „bude odstraněna ze seznamu transplantací ledvin,“ píše se v prohlášení.

Lutali ani její určený dárce Jaimee Fougner nedostali vakcínu proti COVID-19. Fougner odmítl z náboženských důvodů, zatímco Lutali věří, že o očkovacích látkách není známo dostatek informací, řekli KCNC-TV.

Podle Lutali představitelé nemocnice dříve uvedli, že k transplantaci není nutné očkování.

"Tady jsem, ochotný být jejím přímým dárcem. Neovlivňuje to žádného jiného pacienta na seznamu transplantací,“ řekl Fougner. "Jak tu můžu jen tak sedět a dovolit jim zavraždit moji kamarádku, když mám dokonale dobrou ledvinu a můžu jí zachránit život?"

Nemocnice na žádost o komentář nereagovala. Novinářům v prohlášení sdělila, že v transplantačních centrech existuje mnoho požadavků, jako například požadavek, aby se pacienti vyhýbali alkoholu.

"Téměř ve všech situacích jsou nyní příjemci transplantací a žijící dárci v UCHealth povinni, kromě splnění dalších zdravotních požadavků a absolvování dalšího očkování, nechat se očkovat také proti COVID-19." Některá transplantační centra v USA již tento požadavek zavedla a jiná tuto změnu v politice nyní provádějí,“ uvedla nemocnice.

Státní zástupce Tim Geitner, republikán, který nejprve upozornil na situaci v živém videu na Facebooku uvedl, že hovořil s Lutali a že měla pozitivní testy na protilátky proti viru CCP (Chinese Comunistic Party), který způsobuje COVID-19, ale nemocnice odmítá udělat výjimku.

"To je prokázáno prostřednictvím dokumentace. A přesto UCHealth odmítá poskytovat tento typ péče, tento typ péče zachraňující život. Není to jen typická péče, je to péče o život. A to je neuvěřitelně frustrující, neuvěřitelně smutné, neuvěřitelně nechutné, že UCHealth by učinilo tento typ rozhodnutí a zasáhlo jednotlivce tak dramatickým a hlubokým způsobem,“ řekl sledujícím.

Podle United Network for Organ Sharing, neziskové organizace, která spravuje americký orgánový transplantační systém, taková pravidla nejsou jedinečná, i přestože nejsou nařízena pro transplantační zařízení.

"Každá transplantační nemocnice se rozhoduje o zařazení kandidátů podle nejlepšího klinického úsudku nemocnice, včetně toho, zda je součástí jejich kritérií způsobilost mít nějaké specifické očkování. Pokud máte dotazy týkající se seznamu kritérií ve vaší transplantační nemocnici, doporučujeme vám kontaktovat nemocnici přímo,“ uvádí síť na svých webových stránkách.

Nejméně jedna další nemocnice údajně odmítla potenciální příjemce transplantací kvůli odmítnutí dostat vakcínu proti COVID-19.

Sam Allenovi na začátku letošního roku v University of Washington Medicine řekli, že jeho transplantaci srdce nelze dokončit, pokud nebude očkován.

„Kardiolog mi zavolal, vedli jsme diskusi a on mě informoval, že:„ No, abys mohl dostat transplantaci, budeš se muset očkovat. “A já jsem řekl: „To je pro mě novinka. A to mi ještě nikdo nikdy neřekl." A on říká:‚ Jo, to je naše politika ‘,“ řekl Allen rádiu KTTH.

Univerzita na svém webu uvádí, že před transplantací solidního orgánu musí být lidé plně očkováni, „pokud nemáte konkrétní lékařskou výjimku, která vám brání nechat se naočkovat“.

Překlad: Martin Kirschner (www.vipnoviny.cz)

Zdroj: epochtimes.com

Sdílet článek na sociálních sítích:

O Martin Kirschner

Dříve psal a publikoval články pro Epoch Times. Později se však rozhodl jít svou vlastní cestou a založil VIP Noviny, internetové noviny, které dál šíři poznání, pravdu a tradici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.